English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Účastníci turnaje > Evropské poháry znají své účastníky

Evropské poháry znají své účastníky 19.07.2010 06:45:26 - autor: , přečteno 2775x

Evropské pohárové soutěže pro ročník 2010/11 již mají uzavřeny přihlášky, účastníci byli zařazeni do jednotlivých kategorií a proběhlo již také první nasazení družstev. Zatímco Champions League již zná los základních skupin, ostatní soutěže čekají na vídeňský los, který proběhne 27. července.

V osudí letošního ročníku bude v této sezoně pouze jediný český ženský tým. V Challenge Cupu, kam se přihlásilo nejméně účastníků (22) bude startovat Sokol Písek. I přesto, že se do pohárů nepřihlásil ani jeden z medailistů českého play-off uplynulé sezony (Slavia, Veselí, Olomouc), zůstává počet účastníků v souhrnu všech soutěží téměř stejný. Zatímco v ročníku 2009/10 startovalo ve všech čtyřech Evropských soutěžích celkem 120 družstev, v tom letošním jich bude 117. Počet účastníků v Champions League zůstává stejný - 30, úbytek zaznamenaly Pohár EHF z 39 na 36 a Challenge Cup z loňských 27 na 22 účastníků v tomto ročníku. Pouze v Poháru vítězů pohárů, kde startovalo v minulém roce naše družstvo, se počet účastníků zvýšil z 24 na 29.

O účasti Sokola Písek v Challenge Cupu jsme se již zmiňovali. Také slovenské týmy hodně zredukovaly svou účast, nebude hrát ani mistr ŠKP Bratislava, ani bronzový z uplynulé sezony Duslo Šaľa. Zástupci Slovenska tedy budou jen Iuventa Michalovce v Poháru EHF a ambiciozní nováček interligy Bánovský HK Gabor Bánovce, který bude hrát v Poháru vítězů pohárů. Zajímavostí z pohledu olomouckého týmu může být jen to, že dva z účastníků EP - Sokol Písek a Iuventa Michalovce budou hrát na našem turnaji o Pohár míru 21. a 22. srpna 2010 v Olomouci a třetí účastník EP - Bánovce budou prvním naším soupeřem v přípravě na interligu ( 5. srpna 2010 2x ve sportovní hale v Kostelci na H.).

Pokud jde o Sokol Písek, ten vzhledem k současnému vysokému koeficientu českých týmů byl nasazen přímo do osmifinále (hraje se až v únoru 2011) a jeho soupeř vzejde z těchto družstev: COMITEL Vigasio (ITA), F.S. Arion (GRE), Yellow Winterthur (SUI), ABU Baku AZE, nebo některý ze čtveřice týmů, které postoupí z prvních kol. Iuventa Michalovce si zahraje Pohár EHF hned v 1. kole ( 4. a 11. září) jeho soupeřem bude jeden z dvojice: Valur (ISL), nebo Enosi N. Athienou (CYP). Poslední z interligových účastníků - Gabor Bánovce byl nasazen do 3. kola, které se odehraje v listopadu a jeho soupeř vzejde z těchto družstev: WHC Biseri MNE), HSG Blomberg-Lippe (GER), FIF Kopenhagen (DEN), C.S. Tomis Konstanta (ROU), Tertnes Bergen (NOR), C.B. Mar Alicante (ESP), Ferencvarosi Torna Club (HUN), ZRK "Knjaz Milos" (SRB), Metz Handball (FRA), Rostov-Don (RUS), HC Lokomotiva Zagreb /CRO), nebo Podatkova university (UKR).