English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky zahájily letní přípravu na interligu

Házenkářky zahájily letní přípravu na interligu 19.07.2010 23:36:47 - autor: dhkzora, přečteno 2468x

 Hanačky zahájily jako jedny z posledních ostrou přípravu na novou sezonu. Důvodem bylo zejména to, že vyhověly zájmům reprezentace Akademického družstva ČR a prodloužily si přechodné období po sezoně až do posledních dnů měsíce června.

Pondělní podvečer 19.července byl prvním dnem přípravy na novou sezonu po dovolené, Akademičky však měly ještě týden volna navíc, jejich ostrý start proběhne za týden 26. července. Trenérům Malínkovi a R. Krejčířovi se na prvním tréninku sešla pouze devítka děvčat, ostatní do počtu 18, což měl být počet pro přípravu na interligu se z nejrůznějších důvodů do přípravy ještě nezapojily. Absence Akademiček - Raníková, Hrbková, Spíchalová a Selucká se předpokládala, stejně jako drobné zdravotní komplikace Fabíkové, Vocilkové-Poláškové a dvou ze čtveřice brankařek Kozáková, Melichová, volno dostala i kapitánka Veronika Hejtmánková. Nepříjemné překvapení však trenérům připravila jedna z nejzkušenějších - Barbora Stuchlová, která před prvním tréninkem oznámila, že nebude v činnosti pokračovat z pracovních důvodů.

Loňský kádr bronzového týmu tak doznal opravdu nebývalého počtu změn. V dresu Hanaček letos neuvidíme Dostálovou, Uličnou, (obě mateřské povinnosti), dále Kovačíkovou, která odchází na zahraniční stáž. Sportovní činnost ukončila Vašková a do družstva nováčka interligy přestoupila Tomečková. Ve stejném družstvu bude také působit Mýlková, která byla v Olomouci z Poruby na hostování. S novým odchodem Stuchlové dosáhl tedy počet úbytků čísla sedm a to je hodně nepříjemný zásah do kádru družstva. Novými tvářemi naopak budou Martina Huráňová, která přichází na hostování z prvoligových Otrokovic a z celku juniorek byla do kádru přeřazena Míša Ždánská. I její působení v družstvu však musí být dotaženo legislativně, protože je stále hráčkou T. Bohunice, odkud v Olomouci již několik sezon hostuje.

Ještě před prvním tréninkem proto na svém zasedání rozhodla Sportovní komise klubu, že do přípravy povolá s okamžitou platností další dvě hráčky z družstva juniorek - Adélu Samcovou a Andreu Kulíškovou, aby se kádr družstva alespoň rozšířil. I tak bude Olomoucké družstvo patřit s určitostí k nejmladším v celé interlize.

V loňském složení zůstává alespoň realizační tým: trenér Libor MALÍNEK, jeho asistent Radovan KREJČÍŘ, vedoucí družstva Ing. Václav DOBEŠ a masér Michal KORYTÁŘ.

Fotogalerie na Facebooku nebo zde 

Fotogalerie