English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První dvě herní zkoušky Zora zvládla

První dvě herní zkoušky Zora zvládla 06.08.2010 13:45:02 - autor: vasek, přečteno 2394x

 

V rámci týdenního soustředění v Kostelci na Hané sehrál mladý tým DHK ZORA Olomouc první dvě přípravná utkání. Ke dvěma zápasům do Kostelce přijel nováček interligy a účastník Evropského poháru v příští sezoně (jeho soupeřem ve 2. lole bude maďarský Ferencvaros) - Bánovský HK Gabor Bánovce n.. Bebr. Obě utkání skončila vítězstvím Hanaček, když dopoledne porazily svého soupeře 31:27 (17:12) a odpoledne pak 30:25 (12:15),

V prvním utkání nastoupila do branky Barbora Raníková a představila se ve skvělé formě. V utkání hrály jen mladé, odpočívaly Fabíková, Vocilková-Polášková i Hejtmánková. V odpoledním zápase se pak v brance vystřídaly Melichová a Rašková a do hry se zapojily Hejtmánková s Vocilkovou. Velmi dobře se v obou zápasech projevily nové hráčky na křídlech - Martina Huráňová i Míša Ždánská, na rozehrávce se dařilo Aničce Gebre Selassie. Všechny hráčky přistoupily k utkání velmi odpovědně a odehrály obě střetnutí ve vysokém tempu. Přesto, že šlo o první prověrku a hráčky na obou stranách se potýkaly s technickými chybami, měl zápas solidní úroveň a trenérům posloužil zejména k herní konfrontaci svých hráček.

Slovenský soupeř přijel až na Kollárovou v kompletním složení včetně své největší hvězdy Betky Tothové i chorvatské pivotky Lany Sušič. V jejich dresu jsme mohli vidět celou řadu mladých, ale interligou protřelých hráček, zejména odchovankyň Trenčína, na příklad sestry Bahýlovy, Surovčíková, Petriková, Lapinová z Ban. Bystrice a další.

Sestavy a branky v obou střetnutích:
DHK ZORA Olomouc
: Raníková, Melichová, Rašková - Růžičková 7/1, Kulíšková 4, Huráňová 2, Samcová 5, Pašková 4, Severová 5, Ždánská 10, Kubáčková 7, Spíchalová 3, Gebre Selassie 8/4, Vocilková 2, Hejtmánková 4.

Bánovce: Ladicsová, Vargová - Tothová 10, Surovčíková 12, Lapinová, Michaličková, Gašparovičová 4, Bachratá, Petriková 1, I. Bahýlová 6/1, Babicová, Z. Bahýlová 4, Halmová 1, Sušič 12, Turková 2.

Obě utkání řídii rozhodčí: Jiří Horák a Pavel Novotný