English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga házenkářek pokračuje

Interliga házenkářek pokračuje 07.03.2007 08:58:41 - autor: vasek, přečteno 2355x

Po krátké reprezentační přestávce, vyplněné turnajem ženské reprezentace v Chebu a juniorské v Jičíně, pokračuje interliga házenkářek svým 17. kolem. V hale DHK ZORA se představí sice poslední tým soutěže SHK ZFP Kunovice, pro domácí družstvo však je každé utkání důležité. Chtějí-li postoupit do play-off z nejvýhodnější pozice a vyhnout se tak eventuálnímu rozhodujícímu utkání na hřištích soupeřů tak jako v minulé sezóně, velí jim povinnost vyhrát nejméně všechna svá domácí utkání, která je do konce dlouhodobé soutěže čekají (Kunovice, Veselí, Bratislava).

První ze soupeřů - Kunovice, sice v současné době uzavírá interligovou tabulku, vedení klubu však dělá vše pro to, aby se na Slovácku hrála interliga i v dalších letech.Trenér Střelec stále hledá optimální sestavu, vedení klubu posiluje kádr formou hostování, takže cíle jsou vysoké. Před olomouckým utkáním „ulovili" kunovičtí další dvě spojky, z Otrokovic přišla Martina Prudká (hrála v sezoně 1997/98 v našem družstvu, potom několik sezon ve Veselí) a z Mostu skoro dvoumetrovou Hanu Martínkovou, která patří k nejlepším střelkyním 1. ligy žen.

Vedení slováckého klubu, podle regionálního tisku, využívá k záchraně v soutěži opravdu netradičních metod. Do prvoligového družstva Otrokovic uvolnilo na hostování některé své hráčky s cílem posílit Otrokovice natolik, aby soutěž ukončily na prvním, postupovém místě do WHIL. V případě, že by "záchranářské práce" trenéra Střelce nebyly úspěšné, nastoupila by varianta, že Otrokovice by se postupu vzdaly a Kunovice by tak zůstaly v interlize. Skutečně originální řešení !

Hanačky se na utkání připravují velmi svědomitě, trenéru Krejčířovi však dělá vrásky zdravotní stav některých opor. Určitě hrát nebude Martina Šašková, která utrpěla ve Zlíně v minulém kole zlomeninu nosu, se zraněními se však potýkají další hráčky. Rozhodující slovo o sestavě tedy budou asi mít tentokrát lékaři.

Utkání se hraje v sobotu 10. března 2007 od 17,30 hod. v hale DHK ZORA na Andrově stadionu. Příští utkání v Banské Bystrici se bude předehrávat již ve středu 14. března, protože přemožitel DHK z Evropského poháru bude o víkendu hrát další kolo poháru.