English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Trenčín zvládl koncovku lépe než Hanačky

Trenčín zvládl koncovku lépe než Hanačky 11.08.2010 08:36:04 - autor: vasek, přečteno 2113x

Ke třetímu svému přípravnému utkání se vydaly Olomoucké házenkářky za svým soupeřem pod hrad Matúša Čáka, kde se v úterý večer utkaly s domácím interligovým celkem. Domácí se netají ambicemi vylepšít loňské konečné osmé místo v intervize a čtvrté metzi slovenskými týmy.

Olomoučanky odjely na Slovensko bez nemocné Lucky Fabíkové a jen s jedinou brankařkou, ostatní tři golmanky se také vypořádávaly doma se zdravotními problémy. Nutno hned na začátku říci, že tou jedinou brankařkou v dresu Zory byla Barbora Raníková a ta znovu potvrdila, že ji začátek sezony zastihl ve skvělé formě. Na své konto si připsala 15 úspěšných zákroků, z toho jich byla skoro polovina z protiútoků rychlonohých domácích házenkářek, po chybách nebo nedůrazném zakončení hostujících hráček.

V družstvu hostí je třeba znovu pochválit obě křídla, která se výborně zabydlují v základní sestavě tvořícího se družstva a to ještě nemá družstvo úplně zažitý rychlý přechod do protiútoku. Jen pro porovnání, naše družstvo zakončovalo v utkání z rychlého útoku 9 krát a vstřelilo z nich 4 branky, soupeř se z této herní varianty prosadil 21x a dal z toho 12 branek. Obě křídla, zejména pak Martina Huráňová si také vzorně plní obranné úkoly. Z dalších hráček se nejvíc prosadily Anička Gebre Selassie a Alena Vocilková, ostatní střídaly dobré okamžiky s těmi slabšími. Na většině pak je patrná herní nerozehranost a jistota v proměňování střeleckých šancí.

Jinak to bylo utkání vyrovnané, o výsledku se rozhodovalo až v samotném závěru, kdy Hančky za stavu 24:23 neproměnily dvě vyložené šance a zahodily dvě sedmičky.

HK Štart Trenčín - DHK ZORA Olomouc 26:23 (13: 9)

7m hdy: 4/3 - 4/1

Sestava a branky HK Štart: Hazuchová, Skurcoňáková - Birkušová 5/2, Rajnohová 6/1, Drobná 3, Pojezdálová 1, Ďuržová 2, Žideková, Dudová 2, Šáteková 1, Rechtorisová, Neštická, Kovaličková 4, Vasilenková 2, Wollingerová.

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Raníková - Hejtmánková 2/1, Růžičková, Vocilková 3, Pašková 2, Gebre Selassie 3, Samcová 1, Kubáčková 1, Huráňová 5, Ždánská 3, Kulíšková, Spíchalová 2, Severová 1.