English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky vezou z východu třetí místo a skalp Michalovců

Házenkářky vezou z východu třetí místo a skalp Michalovců 16.08.2010 09:44:44 - autor: , přečteno 1949x

Olomoucké házenkářky se o víkendu zúčastnily v rámci přípravy na novou sezonu  -  17. ročníku turnaje v Michalovcích  - Memoriál Tomáša Jakubču. Na turnaji dvakrát prohrály ale v posledním utkání turnaje předvedly svůj letošní nejlepší výkon a zaslouženě porazily domácí Iuventu, kterou tak odsoudily až na poslední místo.. Turnaj nakonec překvapivě vyhrál ukrajinský Karpaty Užhorod, před polskými Bielszowicemi a našimi děvčaty. Turnaj se hrál v moderní Chemko Aréně, která je plně klimatizovaná a to byla také záchrana pro všechny účastníky, protože venku panovala úmorná vedra, když teplota vyšplhala vysoko nad 30 stupňů.

 

Olomoučanky odjely na východ Slovenska prakticky se všemi hráčkami, se kterými trenéři mohou pro sezonu počítat, chyběly jen dvě brankařky – Kozáková a Melichová. Herní zátěž rozložili trenéři na všechny hráčky. V prvním utkání nehrála Kulíšková, ve druhém odpočívala Fabíková a nedobrovolně i Spíchalová, pro kterou skončil turnaj po 40 minutách hry, kdy si poranila loket a do hry již nezasáhla..Ve třetím se pak na hřiště již nedostaly Hejtmánková, Samcová a Kulíšková. V prvním a třetím utkání chytala Raníková, ve druhém hájila branku Zory Rašková.

 

Barbora Raníková podala v obou utkáních vynikající výkon a v utkání s Michalovcemi kryla i dvě sedmičky. Nejlepšími hráčkami Hanaček byly Lucie Fabíková a Anna Gebre Selassie. Lucie prokázala, jak velkou posilou by měla pro družstvo v interligových kláních být. Vytvářela si střelecké šance, které také proměňovala, dirigovala hru a uvolňovala své spoluhráčky, velké penzum práce odvedla i v obraně. Beze sporu patřila k nejlepším hráčkám celého turnaje. Anička Gebre Selassie si hodně důrazně řekla o základní sestavu. Samozřejmě jí chybí více zkušeností, ale svůj důraz, přehled  a celkově velmi dynamický herní projev na hřišti byl asi největším pozitivem její hry. Také ona patřila k ozdobám turnaje a po zásluze byla oceněna jako nejsympatičtější hráčka celého turnaje.

 

Alena Vocilková – Polášková se po pauze lepší každým zápasem, zejména její obranná hra je výborná, začíná se prosazovat i střelecky, tak jak před svým zraněním. Svůj vysoký standard z předchozích přípravných zápasů si udržují obě křídla Huráňová a Ždánská a z míst v sestavě, kde panovaly po odchodu křídel Dostálové, Tomečkové, Stuchlové určité obavy se stává spolehlivá součást hry družstva. Ostatní hráčky střídaly lepší okamžiky se slabšími, zatím se neprosazuje tak jak se očekávalo Pašková.

 

Sestava a branky Zory ve všech utkáních turnaje:

Raníková, Rašková – Hejtmánková 3, Růžičková 5/3, Kulíšková 1, Huráňová 8, Samcová 1, Fabíková 16/7, Pašková 2, Severová 3, Ždánská 11, Kubáčková 10/1, Spíchalová 2, Gebre Selassie 7, Vocilková 4.

 

Trenér: Libor MALÍNEK

Konečné pořadí turnaje: 

 

1.

Karpaty Užhorod (IUKR)

86:90

4

2.

Zgoda Ruda Sl. Bielszowicë (POL)

83:81

4

3.

DHK ZORA Olomouc (CZE)

73:81

2

4.

Iuventa Michalovce

90:80

2

 

Nejlepši střelkyně: Natália Semaľová (Užhorod)  22 branek

Nejlepší brankařka: Ingrid Kudročová (Iuventa)

Nejlepší hráčka: Marzena Paszowska (Ruda Śląska)

Nejsympatičtější hráčka: Anna Gebre Selassie (Olomouc)

 

 

Výsledky ostatních utkání turnaje jsou uvedeny v předchozím článku