English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky v přípravě porazily Zlín

Hanačky v přípravě porazily Zlín 18.08.2010 23:26:01 - autor: , přečteno 2143x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 30:28 (16:14)

K dalšímu, v pořadí již sedmému utkání nastoupily Olomoucké házenkářky proti svému geograficky nejbližšímu interligovému soupeři a ve vyrovnaném utkání si připsaly velmi cennou výhru. I když ......... v současné fázi přípravy výhra, nebo porážka není až tak důležitá, zejména z pozice nezkušeného domácího celku však jsou zkušenosti z takovýchto duelů k nezaplacení.

Domácí družstvo nastoupilo do utkání bez své brankařské jedničky Báry Raníkové, všechny tři její brankařské kolegyně si však nevedly vůbec špatně. Jak Rašková, tak i Melichová, nebo nejzkušenější z této trojice Kozáková si připsaly několik velmi dobrých zákroků a potvrdily, že jsou připraveny krýt Barboře bez problémů v brance záda.

Do utkání nenastoupily ani další zkušené - Fabíková a Vocilková, takže znovu se spoléhalo na mládí a to v kombinaci s Verčou Hejtmánkovou nezklamalo, i když na příklad Anička Gebre Selassie, nebo Barbora Pašková se na východě Slovenska prosazovaly daleko více. Střelecky se prosadily oba pivoti Spíchalová se Severovou, několika pěknými střelami z dálky se blýskla Tereza Kubáčková, prosadila se také Růžičková. Děvčata si na vlastní kůži vyzkoušela jak se hraje proti takovým elitním střelkyním jakými jsou na příklad Štěrbová, Budayová nebo Poznarová a rtuťovitá Kristýna Salčáková na křídle.

Zlín se na Hanou vydal s tím nejlepším, čím trenér Poloz disponuje, v hledišti seděla jen reprezentantka Růčková. Jinak utkání bylo vyrovnané, na obou stranách bylo bohužel k vidění množství nepřesností jak v rozehrávce, tak i při zakončení, prostě jak už to v přípravných utkáních bývá. Trenérům však tato konfrontace jistě mnohé ukázala.

Utkání se hrálo za řízení dvojice rozhodčích Pavel Novotný, Roman Smékal.

Sestava branky:
DHK ZORA Olomouc:
Rašková, Melichová, Kozáková - Hejtmánková 6/2, Růžičková 5/1, Kulíšková 1, Samcová, Huráňová 1, Gebre Selassie 3/2, Kubáčková 3, Pašková 2, Severová 3, Ždánská 3, Spíchalová 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

HC Zlín: Vyhlídalová, Dederlová - Popelková 2, Nudni 1, Jalůvková 1, Brablcová 3, Talašová, Brzósková 1, Šviráková 1, Marčíková 1, Budayová 5/1, Salčáíková 5, Štěrbová 6, Poznarová 2.

Trenér: Dušan POLOZ