English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se hraje na Hané Pohár míru

O víkendu se hraje na Hané Pohár míru 19.08.2010 08:30:20 - autor: , přečteno 2020x

Současně s tradiční květinou výstavou FLORA, se v Olomouci o víkendu uskuteční ještě tradičnější akce - mezinárodní turnaj v házené žen, již 52. ročník Poháru míru - Memoriálu Evy Dostálové a Jana Gogola. Turnaj je vždy jednou z posledních příležitostí zúčastněných družstev ověřit si jak jsou jejich hráčky připraveny na blížící se začátek házenkářské sezony.

Také v letošním ročníku se podařilo pořadatelům zajistit velmi dobrou konkurenci pětice družstev, dvě polská družstva hrající nejvyšší polskou soutěž ekstraklasu - KPR RUCH Chorzów a KPR Jelenia Góra a trojici družstev interligy WHIL - Iuventu Michalovce, Sokol Písek a domácí DHK ZORA Olomouc.

Největším favoritem asi bude slovenský gigant Iuventa Michalovce, která přijede do Olomouce se svým velmi silným kádrem a je považován letos za velkého favorita WHIL. Největšími zbraněmi Iuventy je zejména hra spojek, jména Anna Obšatníková, Lucia Tobiášová, Alžbeta Polláková to jsou všechno slovenské seniorské reprezentantky, na jejich pozice se však dere i mládí také ze slovenské, tentokrát juniorské reprezentace Rebičová, Kvetková, nebo Mičiníková. Vynikající jsou také křídla, zejména Terezia Szöllösiová, nebo Ukrajinka Trehubova. Na pivotu bude kralovat především zkušená Lívia Kalaninová a v brance nestárnoucí Ingrid Kudročová. Michalovce sice pře týdnem na domácím turnaji neuspěly a prohrály i s našimi děvčaty 22:23, tím více se budou jistě snažit neúspěch odčinit.

Z polské dvojice na tom byla v uplynulé sezoně lépe děvčata z RUCHU Chorzów, které skončily na 6. místě ekstraklasy. Jejich nejlepší střelkyní je spojka Anna Pawlik, která patří do elitní tabulky střelkyň polské nejvyšší soutěže. Zkušenosti z polské seniorské reprezentace mají také brankařka Krystyna Wasiuk, spojka Natalia Szyszkiewicz, křídlo Bożena Sęktas, nebo pivot Karolina Radoszewska.

Velkou neznámou letos bude KPR Jelenia Góra, družstvo, které se našeho turnaje zúčastní letos již poosmé a v roce 1999 se stalo jeho vítězem. Družstvo prochází přestavbou. V kádru už neuvidíme nejlepší střelkyni loňské ekstraklasy Sabinu Kobzar, na Hanou však přijede v současnosti jediná seniorská reprezentantka Agnieszka Kocela, hrající na křídle. K největší změně však došlo na postu trenérském. Dosavadního dlouholetého trenéra družstva Zdzisława Wąse vystřídala jedna z polských házenkářských legend Małgorzata JĘDRZEJCZAK.

Dalším účastníkem turnaje bude jihočeský Sokol Písek, jediný letošní český účastník Evropských pohárů. Družstvo se již trvale usadilo v první české čtyřce, bude však muset o svou pozici letos asi tvrdě bojovat, neboť zejména Zlín se asi nebude chtít této pozice trvale vzdát. Družstvo Písku má ve svém středu řadu mladých, ale výborných házenkářek, mezi nimiž je třeba jmenovat především nejlepší střelkyni inerligy Ivetu Luzumovou, nebo další seniorské reprezentantky ČR: Alenu Stellnerovou a Martu Krouskou, nebo juniorskou reprezentantku Michaelu Borovskou.

Posledním z účastníků je domácí družstvo DHK ZORA Olomouc, v jehož dresu uvidíme jak reprezentační brankařku Barboru Raníkovou a další seniorskou reprezentantku Janu Spíchalovou, tak zkušené Veroniku Hejtmánkovou, Alenu Vocilkovou a nejzářivější posilu Lucii Fabíkovou. Představí se i všechna další děvčata z kádru družstva, převážně doplněné do kádru z vlastního juniorského týmu, včetně nové akvizice na křídle Martiny Huráňové. V turnaji budou trenéři zkoušet ještě jednu hráčku z Otrokovic, stejně jako Huráňová také křídlo, 19 letou Adrianu Remešovou, která by tak rozšířila úzký kádr olomouckého týmu.

Věřme, že si diváci najdou cestu do hlediště sportovní haly DHK ZORA Olomouc a přijdou se podívat na kvalitní dramatickou házenou. Na všechna utkání turnaje je vstup volný, hraje se v sobotu 21. srpna od 9 hodin do 19:30 hod. a v neděli od 9:30 hod. Turnaj skončí v neděli krátce po poledni. Úplný rozpis turnaje je na hlavní stránce klubového webu.