English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ženské interligové týmy finišují v přípravě

Ženské interligové týmy finišují v přípravě 24.08.2010 04:58:23 - autor: vasek, přečteno 2236x

Mimo olomouckého Poháru míru se o víkendu hrály ještě další tři turnaje, na kterých startovaly i další interligové týmy. Dva týdny před začátkem prvního kola nového ročníku se tak představila témě všechna družstva starující v interlize. Výjimkou je úřadující vítěz WHILky a mistr ČR Slavia Praha, který zvolil přípravná utkání se zahraničními celky, bez konfrontace se svými soupeři z interligy. O víkednu startovala Slavia na turnaji ve Švédsku.

Na 52. ročníku Poháru míru v Olomouci startovalo pět družstev, z nich pak tři družstva z interligy. Nejúspěšnější z nich byl Sokol Písek, který turnaj vyhrál, Iuventa Michalovce skončila třetí a domácí DHK ZORA Olomouc se musel spokojit se čtvrtou příčkou. Výsledky a další podrobnosti sme již uvedli na stránkách DHK ZORA Olomouc.

V Šaľe, kde se hrál 15.ročník turnaje „O pohár generálního ředitele Duslo" si daly dostaveníčko další dva interligové celky, domácí Slovan Duslo Šaľa a český vicemistr Britterm Veselí. Jejich soupeři přijeli z Maďarska a to prvoligový Veszprém a juniorka velkoklubu z Györu. Ve výborné formě se znovu představilo Veselí, které turnaj vyhrálo, když po výhře nad oběma maďarskými týmy remizoval s domácím Duslem. V dresu Veselí se prosazují staré známé - Lenka Černá v brance, Fleková, Súkenníková, Kočí, Tomečková, ale zejména posila z Trenčína Drotárová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje. Z domácího družstva byla nejvíc vidět Vidiečanová a Bérešová, brankařka Grandtnerová byla vyhlášena nejlepší brankařkou turnaje.

Konečné pořadí: 1. Veselí 5 , 2. Veszprém 4, 2. Šaľa 3, 4. jun. Györ 0

Výsledky:
Veselí - Veszprém 30:28, - Šaľa 16:16, - Györ 24:20
Veszprém - Šaľa 27:24, Györ 30:24
Šaľa - Györ 25:20.

Další dvojice interligistů hrála na jihu Čech v Jindř. Hradci, kde se hrál 3. ročník „O pohár starosty města". Zástupci WHIL Štart Trenčín a domácí Házená Jindř. Hradec si zahráli s rakouským prvoligovým Atzgersdorfem a polským druholigovým MKS Jelenia Gora. Turnaj se stal kořistí Trenčína, který si poradil se všemi soupeři, druhé skončily Rakušanky a třetí byl domácí celek. V sestavě Slovenek jsme nenašli jejich elitní křídlo Birkušovou, nejvíc na sebe upozornila Rechtorisová, vyhlášená nejlepší hráčkou turnaje, prosadily se i další jako Monika Pojezdálová, Kovaličková, Drobná, Neštická, nejlepší brankařkou se stala Martina Pojezdálová atd, Trenčín hraje opravdu dobře a bude se s ním muset velmi vážně počítat.. Z domácího družstva se střelecky nejvíc dařilo Krupicové, dále Pilařové, Matouškové a některým dalším.

Konečné pořadí turnaje: 1. Trenčín 6, 2. Alzgersdorf 4, 3. Jindř,. Hradec 2, 4. MKS Jelenia Gora.

Výsledky:
Trenčín - Atzgersdorf 39:23, - Jindř. Hradec 33:24, - Jel. Gora 42:23
Atzgersdorf - Jindř. Hradec 30:22, - Jel. Gora 33:31
Jindř. Hradec - Jel. Gora 26:22.

V Zubří se hrál turnaj „Valašský pohár", kterého se zúčastnila hned čtveřice týmů z interligy - pořadatel turnaje HC Zlín, slovenský mistr ŠKP Bratislava a dvojice nováčků Sokol Poruba a HK Gabor Bánovce n.Bebr. Regulérnost turnaje utrpěla odstoupením Bánovců, které po vysoké porážce od domácích 31:17, neunesly tíhu porážky a poukazem na neobjektivitu českých rozhodčích odjely domů.

Ucelená informace z turnaje zatím neexistuje známo je jen to, že Zlín vyhrál všechna svá utkání ( porazio Porubu 29:26, ŠKP Bratislava 21:18 a Bánovce 31:17) a že Bánovce vyhrály nad ŠKP Bratislava 25:19. Na další podrobnosti si budeme muset ještě počkat.

Jedinými družstvy o kterých nejsou žádné informace z uplynulého víkendu jsou Danlog Partizánske a DHK Baník Most.