English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Předposlední příprava Hanaček s porážkou - Bánovský HK Gabor Bánovce - DHK ZORA Olomouc 32:27 (12:14)

Předposlední příprava Hanaček s porážkou - Bánovský HK Gabor Bánovce - DHK ZORA Olomouc 32:27 (12:14) 26.08.2010 08:45:08 - autor: , přečteno 1969x

K předposlednímu zápasu série přípravných utkání před zahájením interligové soutěže si Olomoucké házenkářky zajely na Slovensko do haly nováčka soutěže a účastníka Evropského poháru HK Gabor Bánovce n.Bebr. Se stejným soupeřem se již střetly na samém začátku přípravy v rámci soustředění v Kostelci na Hané a tehdy byly v obou duelech úspěšnější Hanačky, když se hrála vyrovnaná utkání, nakonec v koncovce Olomoučanky vyhrály, v jednom zápase 31:27, ve druhém 30:25.

Také tentokrát se hrála, vyrovnaná partie, hostující děvčata v prvním poločase své soupeřky často přehrávala, dařily se rychlé kombinace v nichž dominovala především Fabíková, v brance excelovala Bára Raníková, která si v prvním poločase připsala 15 úspěšných zákroků. Obě družstva se střídala ve vedení a poločas nakonec vyhrály Moravanky o dvě branky. Vyrovnaný průběh měla i první polovina druhého poločasu, když ještě v 15. minutě byl stav 21:21. Poté se však začala prosazovat nejlepší domácí hráčka Betka Tothová a po několika chybách v rozehrávce a nedůrazné obraně si domácí vytvořily náskok, který si pohlídaly až do konce. Hostuící družstvo se opět nevyvarovalo velkého počtu technických chyb, kterých bylo zaznamenáno tentokrát plná dvacítka.

V Olomouckém celku zachytala ve velkém stylu Raníková, ve druhé půli si zachytala Melichová, větší prostor ke hře dostaly hráčky které tolik nehrály na víkendovém turnaji a Hejtmánková, která na turnaji nehrála vůbec. Škoda zranění Huráňové hned po dvou minutách hry, na pravém křídle musely zaskakovat ostatní hráčky. Nejvíc se dařilo Lucii Fabíkové, střelecky se prosadila několika pěknými střelami z dálky Alena Vocilková, která byla i vůdčí osobností obrany spolu s Janou Spíchalovou a Lucií Severovou.

V domácím družstvu byla největší osobností Tothová, velký kus práce předvedla chorvatská pivotka Sušec. Pro domácí to byla generálka, neboť už za týden ve středu zahájí interligu v Michalovcích, které předehrávají z důvodu víkendového startu v Evropském poháru na Islandu.

Utkání řídili slovenští arbitři Haščík, Oťapka

Sestavy a branky:
Bánovce:
Ladicsová, Vargová - Tothová 10/1, Kollárová,2, Lapinová 1, Hrubá 2, Michaličková 2, Gašparovičová 3, Bachratá, Petriková 4, I. Byhýlová 1, Sušec 7, Turková.

Olomouc: Raníková, Melichová - Hejtmánková 2, Růžičková, Kulíšková 2, Huráňová 1, Ždánská 2, Remešová 2, Vocilková 5, Fabíková 10/4, Spíchalová, Pašková, Gebre Selassie, Severová 1, Kubáčková 2.

Generálkou Hanaček před zahájením WHIL bude pondělní utkání v Hodoníně, kde se střetne s mistrem Ázerbájdžánu ABU Baku, což je vlastně reprezentace této země.