English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Karviná cup 2010 - starší žačky - 1.místo

Karviná cup 2010 - starší žačky - 1.místo 30.08.2010 15:48:16 - autor: , přečteno 2373x

V rámci přípravy na novou sezónu vyjely starší žačky na 17.ročník mezinárodního házenkářského turnaje do Karviné.. Do družstva přišly nové hráčky z družstva hrajícího jako Holečkova a turnaj sloužil k seznámení děvčat navzájem a pro další trenérskou práci zejména se společnou hrou.


Kategorie starších žaček, ročník 1996, se zúčastnilo 16 družstev . Na hale v Havířově prvním soupeřem v pětičlenné skupině byl chorvatský RK Orient Presoflex, který děvčata porazila 17:13. Nejvíce branek v tomto zápase nastřílela Sklenářová Lucie - 7, která odešla se zhmožděnými žebry po zákroku bránící hráčky. V druhém zápase s Lesanou Zubří se již prosazovaly i hráčky od trenérky p.Hofmanové, které se na vítězném skóre 18:9 podílely nejen obranou, ale již i vstřelenými brankami. V dalším zápase přehrály děvčata slovenskou Slavii Sereď 25:11. Druhý den v Orlové odehrály holky zápas, jak se později ukázalo, s nejslabším týmem skupiny Slovanem Modrá, který odešel s prohrou 16:2.


K postupu do finále bylo potřeba porazit Jindřichův Hradec postupující z 2. místa ve své skupině. Výsledek 15:4 potvrdil výbornou obranu našeho družstva, včetně obou brankařek.
Ve finálovém boji na hale v Karviné o 1.-3. hráčky opět potkaly chorvatský RK Orient Presoflex a opět porazily rozdílem 5 branek - 11:6. Bitvu o první místo svedla děvčata se slovenským družstvem ŠKP Bratislava A, který stejně jako my nepoznal porážku.
Po vyrovnaném boji a většinu zápasu jednobrankovém vedením, děvčata v závěru utkání pojistila vítězství vstřelením rozhodující 17. branky a následnou 18. ukončila zápas vítězstvím 18:15. Děvčata vyhrála všechna utkání a umístila se tak na 1.místě.


Pěkný výkon podala všechna děvčata a na celkovém skóre 120:60 se podílela výbornou hrou i obranou.
Fryčáková Tereza 40, Fryčáková Vendula 21, Sklenářová Lucie 19, Fritschová Vendula 17. Velkým příjemným překvapením byl výkon Adriany Míšové 7 a odhodlané výkony předvedly i další hráčky: Jana Doleželová 7, Teraza Fialová 5, Aneta Juřenová 2, Natálie Ďurčáková 1 a Markéta Kořistková. I obě brankařky, Anna Fialová a Monika Kortišová, podaly pěkný výkon, přesto zejména Anička v posledních dvou utkáních podpořila svým kvalitním výkonem družstvo.
Celkově je turnaj nutné zhodnotit jako velice zdařilou a kvalitní přípravu a věřit, že své výkony potvrdí v začínající soutěži.

Autorka článku: Mgr. Dana Dočkalová