English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V prvním kole jedou Hanačky do Bratislavy.

V prvním kole jedou Hanačky do Bratislavy. 02.09.2010 16:06:48 - autor: , přečteno 1817x

První kolo nového ročníku interligy má na pořadu po středeční předehrávce Michalovce - Bánovce (40:36), v sobotu dalších 5 utkání, v neděli pak kolo dokončí v Partizánskem. Hned v prvním kole budou vesměs k vidění zajímavé duely, v některých z nich se bude jen velmi těžko hledat favorit, na začátku soutěže může dojít i překvapením.

Prvním sobotní zápasem bude od 15:00 hod. v Písku střetnutí Sokol Písek -. Slovan Duslo Šaľa. Do jižních Čech přejede historicky nejúspěšnější družstvo WHIL, favoritem však tentokrát budou asi domácí děvčata. Domácí celek má totiž za sebou vydařenou přípravu, když dokázal vyhrát silně obsazený Pohár míru v Olomouci i následný turnaj v Otrokovicích, kde startovala i další interligová družstva Poruba a Partizánske. Písek oba turnaje absolvoval bez porážky, jediné dvě prohry si připr¨sal proti velmi silnému celku LUCH Moskva. Největšími oporami družstva budou asi opět spojky Luzumová, Borovská a Vrabcová a jejich spolupráce s pivotem Stellnerovou. Naopak družstvo Šaľy hodně citelně oslabilo, odešly kanonýrky Tothová do Bánovců a Popluhárová do budesligy, také ukončení činnosti brankařky Némethové bude asi hodně znát.

V 17:00 hod. mají začátek další dvě utkání, v nichž se představí oba nováčkové. Ve Zlíně bude proti favorizovaným domácím, které se posílily o kanonýrku Štěrbovou a hrát budou i další reprezentační spojky Poznarová, Budayová a Růčková, hrát Sokol Poruba. Do družstva sice přišly reprezentační brankařka Doláková a Tomečková, další hráčka s interligovými zkušenostmi Mýlková však ještě bude po operaci ramenního kloubu chybět. Druhý nováček Baník Most nastoupí v Lounech proti vicemistrovi z Veselí, ale při vší úctě k severočeskému družstvu s oporami Kantůrkovou, Crhovou a Martíkovou, bude favoritem moravský celek, který také v přípravě zářil a na třech velmi silně obsazených turnajích v Šaľe, Trenčíně a v Hodoníně jen jedno utkání prohrál s polským vicemistrem Lubinem. Po odchodu Štěrbové se podařilo zacelit mezeru o Drotárovou z Trenčína, takže úderná síla Veselí bude zase na spojkách Flekové, Kočí, Drotárové a bleskurychlých křídlech Chmelařové a Súkenníkové. V brance bude znovu řádit nestárnoucí Lenka Černá.

O půl hodiny později v 17:30 hod. začíná u Dunaje zápas slovenského mistra ŠKP Bratislava, který přivítá omlazené družstvo DHK ZORA Olomouc. Favoritem je samozřejmě zkušený domácí celek, v jehož družstvu budou sice pro mateřské povinnosti chybět Porubská a Martanovičová, ale jména Šimáková, Beňušková, Kertézsová, Gáborová, Hodošková, Globanová, Štetáková, nebo obě brankařky Školková a Škvareninová-Vaverková mohou vyvolávat u mnohých mrazení v zádech. Hanačky svůj kádr hodně obměnily. Z loňského bronzového týmu odešlo z nejrůznějších důvodů 9 hráček (Dostálová, Uličná, Stuchlová, Vašková, Tomečková, Mýlková, Kovačíková, Hrbková a Selucká). Naopak velkou posilou by měla být odchovankyně Lucie Fabíková, která se po šesti letech vrací z norského a německého angažmá. Dalšími oporami by měly být ve výborné formě chytající Raníková, do střelecké pohody se postupně dostává i Alena Polášková, která bude hrávat pod jménem Vocilková. V přípravě se velmi dobře ukazovaly mladé Gebre Selassie, hostující křídla Huráňová a Ždánská a další mladé, své poslední slovo jistě ještě neřekla ani Veronika Hejtmánková.

V 18 hodin má pod trenčínským hradem výhoz hodně zajímavý duel, v němž se s mladým ambiciozním celkem HK Štart Trenčín, utkají české mistryně Slavia Praha. V domácím celku bude sice hodně chybět Zuzana Drotárová, která odešla do Veselí, družstvo však hraje spolu už hodně dlouho a pod vedením mladého trenéra Jána Benadíka dělá každý rok velké pokroky. O Slavii není třeba ani hovořit, trenéři zvolili i tentokrát přípravu výhradně proti zahraničním družstvům a zdá se, že loňská úspěšná vozba: Vítková, K.Černá, Keclíková, Kutlvašrová, Knedlíková, Jedličková a Jonášová, podpořené brankařkou Satrapovou, bude opět patřit k tomu nejlepšímu co bude ve WHIL k vidění.

Poslední tkání zahajovacího kola interligy se bude hrát v neděli od 15 hodin v Partizánskem, kde se představí i po prohrané baráži stále interligové družstvo Házená Jindř. Hradec. O obou družstvech toho příliš nevíme, domácí celek opustilo několi zkušených hráček (Kalmárová, Fašangová, Baloghová, Lapinová) kádr byl doplněn pouze hráčkami dorosteneckého věku kterých do Partizánskeho přišlo celkem 13 z dorostu Bytče a Nitry. Na turnaji před týdnem Otrokovicích skončilo družstvo na 3. místě za Pískem a domácí Jiskrou Otrokovice. V dresu jihočešek neuvidíme Kupkovou, která odešla do Mostu, Dolákovou, která bude chytat za Porubu a Klečackou, družstvo doplnilo několik mladých děvčat z Třebíče. Utkání nemá favorïta, roli by mohlo sehrát domácí prostředí.