English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Mladé Hanačky měly ze soupeře příliš velký respekt

Mladé Hanačky měly ze soupeře příliš velký respekt 04.09.2010 23:12:25 - autor: vasek, přečteno 1924x


ŠKP Bratislava - DHK ZORA Olomouc 30:22 (14: 8)

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 4:4, 8:4, 9:6, 11:8, 14:8 - 14:9, 17:12, 18:14, 23:14, 26:19, 29:21, 30:22.

Rozhodčí: Barborík, Rondoš (oba SR) 7 m hody: 3/3 - 2/1 vyloučení: 3 - 2

Sestavy a branky:
Bratislava:
Školková, Levická - Cicmanová 3, Kochanová 4, Kertészová 5, Hodošková 1, Beňušková 7/3, Globanová 1, Šimáková 2, Štetáková 1, Kováčová 2, Gáborová 2, H. Janšáková, Z. Janšáková 2.

Trenér: Peter Olšavský

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 2/1, Růžičková, Vocilková 1, Remešová, Pašková, Severová, Kubáčková 6, Spíchalová 1, Huráňová, Ždánská 3, Gebre Selassie 2, Fabíková 7.

Trenér: Libor Malínek

První utkání nového ročníku interligy se Olomouckým házenkářkám příliš nepovedlo, i když je třeba říci, že konečný výsledek je pro ně až moc krutý. Sebevědomému domácímu družstvu se dařilo skoro všechno a po vyrovnané čtvrthodině za stavu 4:4 odskočil během tří minut na uklidňující čtyřbrankový rozdíl, který už pak jen navyšoval. Domácí družstvo v přípravě moc nepřesvědčovalo, poslední vítězství před týdnem v Praze proti Slavii však signalizovalo, že se úřadující mistr Slovenska opět dostal do své obvyklé pohody.

Bez své bývalé klíčové hráčky Martanovičové, která si dala mateřskou pauzu, zůstala jeho palebná síla stále především na vysokých urostlých spojkách Kertészové, Šimákové a Gáborové, které skvěle dirigovala s vysokým nasazením hrající Beňušková. Dařilo se i křídlům, z nichž byla nejproduktivnější Kochanová.

Mladé Olomoucké družstvo nastoupilo v Bratislavě do utkání odhodláno navázat na svůj loňský výborný výkon a výsledek. Po čtvrthodině hry kdy se jim dařilo s domácím družstvem držet krok hlavně zásluhou nebojácných průniků a tří branek Fabíkové, však domácí ještě více přitvrdily obranu z níž se stala neprůchodná hráz a většina střel hostujících děvčat končila na blocích obrany domácích. Ani pronikat do obrany domácích se jim moc nedařilo a tak jejich sebevědomí postupně upadalo. Začaly kupit i chyby (17 technických chyb) a také v obraně s výjimkou Vocilkové a několika dalších úspěšných zákroků Fabíkové, umožňovaly soupeři dosahovat laciných gólů.

Proti předchozím zápasům se neprosadila křídla, jednak jim to výborná obrana domácích moc nedovolila a když už se odhodlala k zakončení, většinu střel pochytala spolehlivě chytající domácí brankařka Z. Školková. Nervozita na hostujících hráčkách byla patrná i při přechodu do útoku, který většinou stačily domácí eliminovat. Prapor Hanaček tak držela spolu s již zmiňovanou Luckou Fabíkovou, nebojácnými střelami hlavně ve druhém poločase Tereza Kubáčková.

Dnešní házená bolí a ta v podání slovenského mistra možná i dvojnásob. Potřebuje to víc osobní odvahy, důvěry v sebe sama a tu jsme u některých Olomouckých děvčat trochu postrádali. Markantní to bylo na příklad u dvou mladých velmi talentovaných a kreativních hráček - Aničky Gebre Selassie nebo Báry Paškové. Ne že by se bály tvrdých soubojů, někdy však souboje vypustíí, nebo řeší situaci ne úplně optimálně a z toho pak pramení i technické chyby které jejich výkony srážejí.