English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Juniorky si nestavějí vysoké cíle

Juniorky si nestavějí vysoké cíle 08.09.2010 15:24:23 - autor: , přečteno 1806x

 

Zemětřesení v interligovém družstvu žen po skončení uplynulé sezony, kdy se družstvo oslabilo z nejrůznějších důvodů o 9 hráček kádru, má samozřejmě dopady i na juniorský tým. Hlavním posláním juniorského týmu je především umožnit start v kvalitní soutěži talentovaným hráčkám z kádru interligového družstva, které v zápasech WHIL nedostanou dostatek prostoru ve hře. Základ juniorského týmu má samozřejmě svou vlastní činnost, absolvuje samostatnou přípravu, případně část společně s hráčkami družstva starších dorostenek.

Po odchodu hráček z interligového družstva žen jak je uvedeno výše, byly do kádru žen trvale přeřazeny hráčky tvořící v uplynulé sezoně páteř juniorského celku a v základním kádru juniorského družstva zůstalo pouze 9 hráček. Proto byl osloven druhý z olomouckých klubů SK UP HSC Olomouc a bylo dohodnuto hostování dvou hráček - Podešvové a Kosové v družstvu našich juniorek. Navíc Lucie Grolichová se vrátila trvale zpět do mateřského klubu a bude take hrát v juniorském celku.

Základní kádr juniorskéh odružstva tedy tvoří:
Bankařky Denisa Růžičková a Klára Melichová, spojky: Klára Zedková, Dominika Hymrová, Zdenka Kosová, Kateřina Podešvová, křídla: Martina Koppová, Karolína Spurná, Alena Zvonařová a Lucie Grolichová a pivot: Veronika Hofmanová.

Z kádru družstva žen mohou v junorském celku nastoupit v případě potřeby hráčky, které nejsou na soupisce WHIL, tedy: brankařka Lucie Rašková, spojky Tereza Kubáčková, Anna Gebre Selassie, Barbora Pašková, Adéla Samcová, na křídlo Míša Ždánská, a do pivota Lucie Severová a Andrea Kulíšková.

V přípravě na novou sezonu se družstvo připravovalo v Rapotíně a v prostorách vlastního areálu klubu, celý měsíc dvoufázově a sehrálo také přípravný turnaj.

Přestože hlavním cílem není konečné umístění družstva, v 1. lize žen přesto si družstvo věří a chtělo by bojovat o umístění v horní polovině prvoligové tabulky.

Trenérem družstva je Aloiis LASOVSKÝ, vedoucím družstva Pavel ŠIRŮČEK.

Družstvo bude hrávat svá domácí utkání v hale DHK ZORA vždy v neděli od 14:30 hod., v těchto termínech: 19. 09. s Jiskrou Havl. Brod, 17. 10. s HC Plzeň, 31. 10. s juniorkami Slavie Praha a 14. 11. se Sokolem Kobylisy.

První utkání nové sezony sehrají juniorky v sobotu 11. září v Českých Budějovicích.