English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Druhé kolo interligy začalo překvapením

Druhé kolo interligy začalo překvapením 09.09.2010 10:45:59 - autor: , přečteno 1907x

 

Do čtyř dnů je nataženo 2. kolo nového ročníku interligy házenkářek. A hned v tom prvním z hracích dnů ve středu se zrodilo první z velkých překvapení. Domácí družstvo Jindř. Hradce vyzrálo na Iuventa Michalovce, cestující už druhý týden po Evropě, které utržilo u Vajgaru svou historicky první porážku od tohoto soupeře. Východoslovenky mají za sebou po předehrávce interligy doma s Bánovcemi, cestu na sever Evropy do Reykjavíku, kde v neděli sehrály první utkání Poháru EHF (prohrály s domácím Valurem 21:26). Po návratu do Prahy zde strávily celou dobu až do středy, kdy odjely na jih Čech k sehrání zápasu 2. kola a k překvapení všech se vracejí domů s prázdnou, když prohrály s nadšeně bojujícími domácími 28:30.

Druhým hracím dnem 2. kola WHIL bude pátek, kdy se v Bratislavě od 16 hod. střetne slovenský mistr ŠKP Bratislava, ve svém druhém domácím zápase tentokrát s Partizánským. Přestože mladé družstvo Partizánského zahájilo soutěž v domácím prostředí výhrou nad J. Hradcem, šance na úspěch v Bratislavě se mu moc nedávají. Rozjetý domácí brankostroj si jistě nenechá ujít příležitost posílit si své postavení na špici tabulky.

V sobotním podvečeru budou sehrána čtyři utkání, ve třech půjde o souboje česko - slovenské, ten čtvrtý pro nás nejdůležitější se odehraje na Hané, kde přivítáme odvěkého rivala z Veselí. Časově prvním zápasem bude od 17:00 hod. ve sportovní hale v Polance n. Odrou, která bude domovským stánkem Sokola Poruba, a kde se představí Štart Trenčín. Papírovým favoritem bude konsolidovaný a stále se lepšící slovenský celek, nelze ale ani v tomto utkání vyloučit překvapení. Vždyť i domácí družstvo ve svém prvním vystoupení proti Zlínu nezanechalo špatný dojem a jistě se pustí do svého soupeře s nadšením bojujícího nováčka soutěže.

V 17:30 hod. má začátek, bezesporu šlágr kola, ve kterém se v Olomouci střetnou medailisté posledního ročníku WHIL, bronzový DHK ZORA Olomouc, přivítá stříbrný celek HC Britterm Veselí. Na Hané se dá i tentokrát očekávat lítý boj plný dramatických momentů, hra na doraz s plným nasazením. Hostující celek bude mít psychickou výhodu v tom, že už má na svém kontě bodový zisk z prvního kola a navíc šest předchozích vzájemných zápasů vyhrál. Poslední výhrou Zory je domácí vítězství 27:23 ze 14. března 2009. Každá série však jednou končí a silně obměněný kádr domácího celku jistě udělá ve svém prvním domácím vystoupení všechno pro úspěch svého celku. Soupeř přijede se všemi svými esy - Lenkou Černou, Flekovou, Kočí, Chmelařovou (je zajímavé, že všechny jmenmované hrály před časem v družstvu Olomouce), Súkenníkovou i další slovenskou posilou Drotárovou. Také domácí družstvo by mělo nastoupit v plné síle. Jako správné derby, nemá toto utkání úplně jasného favorita, předsezónní výsledky v přípravě mírně favorizují hostující družstvo.

Oba zbývající sobotní zápasy začínají v 18:00 hod. a oba se budou hrát na Slovensku. V Šaľe se představí ve své premiéře na slovenských palubovkách nováček z Mostu, a bude to mít hodně těžké. Domácí totiž navzdory prognózám vyválčily body na jihu Čech a dostaly se tak do herní pohody. Odchody takových hráček jako jsou Tothová, Popluhárová, Dubajová, nebo brankařka Némethová moc neubraly na údernosti družstva Šaľy. Dobře se jeví mladé spojky Puškášová a Szarková a zejména na křídle hrající Vidiečanová, která přišla před sezonou z Bánovců. Zajímavý zápas je možno očekávat v Bánovcích, kam přijede ambiciozní Zlín. Ani domácí se netají vysokými cíly, takže bude zajímavé sledovat, kdo své velké naděje naplní. Na domácí straně je větší zkušenost, zejména v podání Tothové, ale i extrenčanek Petrikové, Bahýlové, Surovčíkové, nebo bývalé opory B. Bystrice Kollárové, chorvatky Sušič a dalších. Zlín má svůj kádr zase nabity seniorskými (Štěrbová, Budayová, Poznarová, Růčková, Salčáková) a juniorskými (Dederlová, Talašová, Švirákoví, Nudni atd.) reprezentantkami ČR. Herní kvalita by měla být na straně Zlína, ale prostředí v Bánovcích ....?

Kolo bude dohráno v neděli v Praze na Slavii, kde se od 15 hodin představí letos také s velkými ambicemi hrající Písek. Půjde o střetnutí kde se oba soupeři velmi dobře znají, řada hráček v obou družstvech hrávala i v družstvu soupeře, také písecký trenér Salač měl vazby na Slavii. Přesto však v utkání by měl být favoritem domácí celek, kterému nezbývá než hned ze začátku soutěže sbírat body potřebné k udržení svého postavení. Má k tomu konsolidovaný kolektiv zkušených hráček (Satrapovou, Vítkovou, K. Černou, Keclíkovou, Kutlvašrovou, Jonášovou, Knedlíkovou a další). Také na písecké straně je řada velmi kvalitních házenkářek, byť jsou věkově hodně mladé I. Luzumová, Borovská, Stellnerová, Vrabcová a další. Nastoupit by po zranění měla už i bývalá slavistka Marta Krouská.