English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interligu čeká před přestávkou třetí kolo

Interligu čeká před přestávkou třetí kolo 16.09.2010 09:29:18 - autor: vasek, přečteno 1644x


Do tří skupin se seřadily interligové týmy po dvou odehraných kolech. První pětice má na svém kontě plný počet 4 bodů další čtveřice získala 2 body a bez bodu je posledních pět družstev. Samozřejmě tuto situaci nelze přeceňovat, družstva nemají sehrán stejný počet utkání doma a venku, výkonnostně různí byli i jejich soupeři. Nicméně některá fakta jsou zajímavá. V první skupině jsou všichni, kteří by tam být měli, včetně Zlína, který naplňuje ambice, i když zatím hrál oba zápasy s nováčky soutěže. Proti předpokladům tam chybí Michalovce, které prohrály překvapivě v Jindř. Hradci. V poslední skupině bez bodového zisku jsou zatím všichni tři nováčkové a překvapivě i Písek, který si v přípravě vedl velmi dobře. Bohužel bez bodu je zatím i naše družstvo, i když vzhledem k losu prvních kol se to tak trochu čekalo.

V dalších kolech se dají samozřejmě očekávat změny, vždyť soutěž teprve začíná a do konce soutěže může každé družstvo získat ještě 48 bodů. Hned to další kolo nabízí hned dva šlágry kola. Jsou jimi nepochybně, na Zemplíně utkání loňských slovenských finalistů play-off Iuventy Michalovce s mistrem ŠKP Bratislava, druhým bude na Slovácku střetnutí Veselí se Šaľou. Také další zápasy slibují zajímavé boje. Pojďme si tedy krátce naznačit kdo s kým se ve 3. kole střetne.

Prvním utkáním bude v sobotu 19. září od 15:00 hod. na jihu Čech sokolské derby Sokol Písek - Sokol Poruba. Určitě alespoň jedno z družstev smaže nulu na svém kontě a dá se předpokládat, že domácí celek udělá všechno pro to, aby oba body zůstaly doma. V obou prvních kolech totiž podaly svěřenkyně trenéra Salače nadějné výkony, jejich soupeři však byli ještě o něco lepší. Velmi dobrý výkon předvedly Jihočešky zejména v Edenu proti mistrovské Slavii, když ještě ve 47. minutě byl stav 22:22. Hostující děvčata z Poruby se potýkají zejména s nezkušeností svých hráček, vždyť interligové zkušenosti mají jen Tomečková s Adámkovou a Dolákovou, což se projevilo i v koncovce vyrovnaného domácího zápasu s Trenčínem.

Další dvě utkání mají začátek v 17 hod. a obě se hrají v ČR. Na Moravě se utkají Britterm Veselí a Slovan Duslo Šaľa. Vzájemná utkání byla vždy vyrovnaná a kvalitní, Veselí půjde do utkání v roli favorita, k čemuž jej opravňuje skutečnost, že už se Šaľou dva roky neprohrálo a také to, že svoji už i tak silnou sestavu ještě vyztužila další Ukrajinskou posilou - spojkou Olgou Korjičukovou. Naopak mladé hráčky Dusla teprve získávají zkušenosti, družstvo před letošní sezonou doznalo velmi citelného oslabení (odešly Tothová, Popluhárová, Némethová, Dubajová a Čamajová). Družstvo však na druhé straně i kvalitně posílilo, z Michalovců přišly Weibelová, Piskayová a Zemaneková, z Bánovců Vidiečanová, novým trenérem se stal také exmichalovčan Michal Lukačín, který před nedávnem působil právě ve Veselí, takže se dá opět očekávat vyrovnaná zápas.

Ve stejnou dobu, tedy v sobotu v 17 hod. začíná v Lounech duel Baník Most - Slavia Praha. Favorita tohoto zápasu je třeba vidět jednoznačně v úřadujícím mistru Slavii. Domácí celek sice také odehrál dobré utkání v 1. kole proti českému vicemistru, ale na Slovensku se mu už tolik nedařilo a prohrál vcelku jasně v Šaľe. Černí andělé spoléhají hlavně na kanonýrky Martínkovou a Crhovou, Slavistky ale disponují daleko širším a vyrovnanějším hráčským kádrem.

Poslední dvě sobotní utkání se hrají na Slovensku a obě začínají shodně v 18:00 hod. V tom prvním, jednom ze šlágrů kola se představí úřadující slovenský vicemistr s mistrem, tedy Iuventa Michalovce - ŠKP Bratislava. Obhájce titulu zahájil impozantně, hrál sice oba první zápasy v domácím prostředí, přesto však své soupeře - Olomouc a Partizánske smetl rozdílem třídy. Partizánské dokonce utržilo debakl v podobě porážky 24 brankovým rozdílem. Naopak Iuventa po hektické sérii v rytmu středa - neděle, kdy hrála i dva zápasy 1. kola Poháru EHF s Reykjavikem zaváhala na jihu Čech a připsala si u Vajgaru nečekanou porážku. Obě družstva se však velmi dobře znají, obě mají (spolu se Slavií) nejkvalitnější hráčské kádry, takže bude asi rozhodovat momentální forma a pohoda. I přes domácí prostředí, které hovoří pro Michalovce, jsou i tak asi mírným favoritem policajtky z Bratislavy.

Utkání HK Štart Trenčín - HK Gabor Bánovce n. Bebr. bude mít jistě všechny průvodní znaky derby. Vždyť obě družstva geograficky od sebe dělí jen 30 km vzdálenost a navíc v hostujícím družstvu hraje hodně početná kolonie trenčínských odchovankyň, které mají převážně stále trvalé bydliště pod hradem Matúša Čáka. Vyjmenujme jen ty nejznámější: Petriková, Surovčíková, Michaličková, sestry Bahýlovy a další, největší hvězdou je však Betka Tothová, která v prvních dvou kolech nastřílela 20 branek. Bánovce, účastník Evropského poháru, byly před sezonou pasovány na černého koně inerligy, zatím však své ambice nepotvrdily, a ani v sobotním utkání nebudou v Trenčíně hrát v roli favorita. Mladé trenčanky i po odchodu své nejlepší hráčky Drotárové do Veselí, zanechaly v prvním kole v Praze velmi dobrý dojem a dobrou formu potvrdily před týdnem výhrou v Polance s Porubou., což budou chtít jistě při svém prvním utkání v domácím prostředí potvrdit.

Třetí kolo má na programu také dva zápasy v neděli. V dopoledním čase od 11:00 hod. se střetnou HC Zlín - Jindř. Hradec. V minulém ročníku dvě nejhůře umístěná česká družstva vstoupila do nového ročníku interligy s hodně vyššími ambicemi. Zejména Zlín, který posílil svou galerii reprezentačních spojek o další - Helenu Štěrbovou, by chtěl letos zaútočit na české medailové pozice a po prvních zápasech naznačují, že se s nimi musí vážně počítat. Družstvo pod vedením Dušana Poloze začíná dozrávat a začne letos asi sklízet plody své práce. Jihočešky se v interlize zachránily až zásluhou rozšíření na 14 účastníků, v baráži o udržení dočasně svou příslušnost k elitě ztratily. Navíc před sezonou odešlo několik hráček (Doláková, Kupková, Klečacká, Kellerová), trenér Kumpán však vsadil na mladé a zejména dorostenky Zbožínková a Horečková se jeví velmi nadějně. Favoritem však je jednoznačně domácí družstvo.

Kolo uzavírá nedělní odpolední utkání v Partizánském, kde se střetnou HK Danlog Partizánske - DHK ZORA Olomouc. Domácímu družstvu se podařilo bodovat hned v prvním kole, kdy si poradil v domácím prostředí s celkem Jindř. Hradce, naopak na hřišti mistrovského ŠKP Bratislava utrpěl letos zatím nejkrutější letošní porážku ze všech dosud sehraných utkání interligy. Družstvo tak jako v předchozích sezonách bude spoléhat hlavně na domácí prostředí, vždyť v předchozích dvou ročnících získalo všechny body pouze na domácím hřišti. Nový trenér Varga si z Nitry sebou přivedl do Partizánského hned 11 svých bývalých svěřenkyň z družstva dorostenek, základní sestavu družstva však tvoří sice mladé, ale dnes již zkušené dvacetileté spojky - novopečená slovenská reprzentantka Košíková, dále Michnová a Zajíčková, spolu s ještě o rok mladším rychlonohým levým křídlem Blažekovou. Z nových hráček se do základu prosadily pivotka Lenčečová a na pravém křídle hrající Holešová, která přišla z Bytče.

Hanačky pojedou do Partizánského sice jako „úřadující" poslední tým tabulky, ale s odhodláním tuto nepříjemnou bilanci zlomit. Vždyť v prvních dvou kolech narazily na družstva, která mají ty nejvyšší ambice, mezi které naše družstvo po odchodu řady opor zatím nepatří. V nedělním utkání tedy poprvé změří síly s družstvem stejné váhové kategorie a pokusí se zde uloupit první body. Pravdou však je, že Partizánske v minulosti nepatřilo mezi nejoblíbenější místa našich hráček, když jsme tam čtyřikrát v řadě prohráli, posledních sedm vzájemných zápasů však skončilo výhrou našich děvčat, které s Partizánským neztratilo body už pět roků. Věřme, že děvčata v neděli tuto sérii prodlouží. Utkání však nemá favorita, o výsledku mohou rozhodnout i ty nejmenší maličkosti.

Interliga bude pokračovat po reprezentační přestávce, vyplněné účastí našeho reprezentačního družstva na kvalitně obsazeném turnaji v Chebu (Španělsko, Norsko, Rakousko, Česko), v sobotu 2. října, kdy na Hané přivítáme dalšího slovenského soupeře - Duslo Šaľa.