English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky se hned zpočátku tlačí do špičky

Starší dorky se hned zpočátku tlačí do špičky 21.09.2010 17:31:28 - autor: vasek, přečteno 1981x


DHK ZORA Olomouc - Jiskra Havl. Brod 26:23 (15: 7)

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch                      70 diváků                             vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc:
Vašíčková, Havlíčková - Žáková 2, Michlová 1, Bušínová 2, Hofírková 4/1, Kummerová, P. Smékalová 9/2, Hymrová 4, Konečná, Vávrová, Turková 1, Vladařová 1, Roubalová 2/1.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Havl. Brod: Křenková, Jarošová - Čadílková 2, Slavětínská, Brožová 2, Honzáková, Součková 7, Hornová, Špásová 2, Báňová, Kutlvašrová 7/3, Dubnová, Capouchová 1, Kubátová 2.

Trenér: David KUČERA

Domácí starší dorostenky přivítaly na svém hřišti hned v prvním domácím utkání jednoho z favoritů soutěže a vyrovnaly se s touto skutečností se ctí. V kádru hostujícího družstva jsme našli hned osmičku děvčat, která před čtyřmi měsíci ve stejné hale v Olomouci získala titul mistryň České republiky v kategoriI mladších dorostenek. Jde o vyzrálý kolektiv, který produkuje moderní házenou a má ve svém středu řadu reprezentantek dorostenecké, nebo juniorské kategorie.

Utkání také splnilo všechny předpoklady a k vidění byla kvalitní házená této věkové kategorie. Je třeba říci, že domácí děvčata se zhostila svého úkolu přehrát favorita a zejména v prvním poločase byla jednoznačně lepším družstvem a vytvořila si až desetibrankový náskok. Vévodila zápasu až do poloviny druhého poločasu, poté však dovolila soupeři zkorigovat výsledek zejména proto, že „vyrobila" nejméně osm technických chyb, převážně porušením pravidla o krocích a soupeř toho náležitě využil.

Domácímu družstvu se utkání jednoznačně povedlo, plnila beze zbytku taktické pokyny, především v obranné fázi, kde se jim dařilo ubránit nejlepší hráčky hostí Součkovou a Jitku Kutlvašrovou. Ve druhém poločase však soupeř změnil obranu a vynutil si již zmiňované technické chyby domácích. Ty však již měly utkání pod kontrolou a velkou bojovností po celé utkání dovedly utkání zaslouženě k zisku dvou bodů.

V domácím družstvu podala výborný výkon brankařka Petra Vašíčková, za obranou fázi je nutno pochválit Michlovou, dobrá zápas odehrála i Petra Smékalová. Celé družstvo však zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a vyzrálý taktický výkon.