English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky po výhře v Partizánskem poskočily v tabulce o čtyři místa

Hanačky po výhře v Partizánskem poskočily v tabulce o čtyři místa 22.09.2010 08:36:14 - autor: vasek, přečteno 1623x

Po třech odehraných kolech má interliga svou první reprezentační přestávku (česká reprezentace hraje v Chebu na turnaji se Španělskem, Norskem a Rakouskem, Slovenky se třikrát utkají přátelsky s Běloruskem). Na interligu půjdeme zase až 2. října. Třetí kolo přineslo několik zajímavých zápasů, bez ztráty bodu zůstávají už jenom dvě družstva - český mistr Slavia Praha a zatím ve skvělé pohodě hrající svěřenkyně trenera Poloze - HC Zlín.

Oba avizované šlágry kola přinesly trochu překvapivé rozuzlení. Na Slovácku došlo k letošní první dělbě bodů, Duslo Šaľa vyválčilo bod v Pekle veselské haly a potvrdilo, že se s ním musí stále vážně počítat i na ty nejvyšší příčky. Velké překvapení se ale zrodilo na východě na Zemplíně, kde domácí Iuventa Michalovce po předchozích nepřesvědčivých výkonech deklasovala policajtky z Bratislavy rozdílem 11 branek, což je bezesporu rozdíl nejméně třídy. Před zápasem se slovenským mistrem si v Michalovcích pozvali do klubu dokonce psychologa a výsledek se dostavil.

Do čela soutěže se vyhoupl trochu nečekaně Zlín. Má za sebou dvě hladké výhry v domácím prostředí s Porubou a J. Hradcem a navíc přivezl dva velmi cenné body z horké půdy v Bánovcích. Podle očekávání jsou největšími tahounkami všechny reprezenantky (Štěrbová, Poznarová, Salčáková, Budayová), oporami jsou pak i výkony obou brankařek Mahďákové a Vyhlídalové. Zápas pravdy čeká na Zlíňačky v dalším kole, kdy pojedou do Bratislavy k utkání s ŠKP. To „partner" zlínského celku z čela tabulky Slavia Praha se v nejvyšším patře tabulky očekával. Potvrzuje, že družstvo bude i letos patři k největším adeptům na prvenství ve WHIL. Družstvo zůstalo po loňské sezoně pohromadě a bylo ještě doplněno o několik dalších talentů z líhně Slavistického SCM.V příštím kole přijedou do Edenu Veselské panenky.

Na dalších dvou stupíncích průběžné tabulky jsou dva pětibodoví, družstva která se spolu utkala právě v minulém kole - Britterm Veselí - Duslo Šaľa, a utkání nemělo vítěze. Ve vyrovnaném a velmi kvalitním utkání prokázala obě družstva, že budou ozdobou soutěže. Zejména mladé družstvo Šaľy předvádí moderní a rychlou házenou a trenéru Lukačínovi se podařilo hodně brzy zacelit díry po četných odchodech z loňského kádru. Na Hané se mají v příštím kole na co těšit, Duslo se představí ve 4. kole právě v Olomouci. Postavení českého vicemistra se víceméně čekalo, domácí však považují zisk jen jednoho bodu z domácího prostředí za ztrátu.

Také na dalších dvou místech figurují soupeři z předchozího kola. Oba ale měli před zápasem hodně odlišná postavení. Zatímco ŠKP Bratislava jel na východ Slovenska s visačkou dvou suverénních vítězství v domácím prostředí, Iuventa Michalovce v prvních dvou zápasech neoslnila, takže před zápasem v roli favorita rozhodně nebyla. O to větší a pro domácí příjemnější překvapení pak svým příznivcům připravila. Michalovce se tak rázem zařadily znovu do skupiny elitních týmů letošní interligy.

Další skupinou týmů je velmi početná kolonie dvoubodových. Z této šestice si dva body připsali za výhru doma v zápasech kde byli favority jen Písek s Porubou a Partizánske s J. Hradcem. Naopak v domácím prostředí se vytáhl Jindř. Hradec, když dva body získal v boji s jedním z favoritů - Michalovcemi. Je zajímavé, že další trojice si své jediné body připsala po výhrách na hřištích soupeřů. Trenčín vydoloval dva body v Ostravě s Porubou, Hanačky zase vyhrály v Partizánskem a Bánovce v derby v Trenčíně.

Bez bodového zisku zůstávají zatím oba čeští nováčkové - Sokol Poruba a Baník Most. Přitom obě družstva disponují ve svých kádrech několika reprezentantkami, za Most hrají Martínková a Crhová, v Porubě Doláková a Tomečková. Je pravda, že zejména Most měl hodně silné soupeře a v Lounech, které jsou dočasně jejich domovem se střetl s českým mistrem a vicemistrem a hrál v Šaľe, odkud se body vozit lehce nebudou. Poruba měla poněkud hratelnější soupeře, i když ze Zlína a Písku se letos také body moc vozit nebudou a v domácím zápase s Trenčínem asi zaplatila nováčkovskou daň.

Olomoucké házenkářky hrály Partizánském a v prvním zápase proti družstvu stejné váhové kategorie uspěly, i když citelně oslabeny o nemocnou Fabíkovou. Žezlo nejlepší střelkyně družstva a celého utkání převzala novicka v olomouckém dresu, rychlonohý štírek - levoruké křídlo Martina Huráňová. Ta již sice má jakési interligové zkušenosti ze svých epizodních vystoupení v dresech Zlína, Kunovic, nebo Veselí, ale v novém prostředí se jí rychle podařilo zacelit jedno z bolavých míst Hanaček v sestavě na pravém křídle po odchodu Dostálové a Hrbkové. V dalším kole čeká na Olomoucké družstvo zase jeden ze soupeřů té vyšší kategorie - Duslo Šaľa a chtějí-li pokračovat ve svém postupu do vyšších pater tabulky, tak musejí bodovat. S Duslem sice mají děsivou bilanci 11 porážek a pěti výher, ty však jsou všechny z domácího prostředí a dokonce z posledních tři zápasů odjížděly chemičky s prázdnou, takže šance na úspěch tady určitě existuje.