English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Na probíhajících reprezentačních akcích je šestice Olomoučanek.

Na probíhajících reprezentačních akcích je šestice Olomoučanek. 23.09.2010 08:24:39 - autor: vasek, přečteno 1966x

Všechny tři reprezentační výběry České republiky v současné době absolvují přípravné akce na nastávající náročnou reprezentační sezonu. Seniorská reprezentace se připravuje v Chebu, kde od pátku do neděle sehraje v rámci kvalitně obsazeného turnaje tři mezistátní utkání se Španělskem, Norskem a Rakouskem. Ve výběru nové reprezentační trenérské dvojice Jan Bašný - Dušan Poloz je jediná z olomouckého družstva - Jana Spíchalová, když původně nominovaná Barbora Raníková se musela ze zdravotních důvodů omluvit. Zajímavostí je, že se po několika letech do reprezentace vrací bývalá olomoucká brankařka Vendula Ajglová, která po odchodu z Olomouce působí v kvalitní španělské nejvyšší soutěži.

Nově vytvořený výběr juniorské reprezentace, kterou čeká v roce 2011 kvalifikace na ME v Nizozemsku a v roce 2012 v domácím prostředí MS, zvolil za místo přípravy Plzeň. Trenéry tohoto výběru jsou slavističtí trenéři Michal Červenka a Martina Papežová a ti povolali do přípravy trojici děvčat z olomouckého kádru interligového družstva žen: Terezu Kubáčkovou, Andreu Kulíškovou a Michaelu Ždánskou.

Nejmladší reprezentační výběr dorostenky ČR, se od úterka připravuje v Olomouci v hale DHK ZORA a jeho trenérem je olomoucký trenér Lubomír Krejčíř. Družstvo čeká v příštím roce ME dorostenecké kategorie, které se bude hrát po odejmutí pořadatelství Bulharsku u nás v České republice. O místech konání se jedná, neškodilo by po několika letech si zopakovat ME v Olomouci, pamatujete ??? - v roce 2004 to bylo v hale UP a Olomouc se pořadatelství zhostila na jedničku. Nové družstvo sestavené z hráček ročníků narození 1994 a 95 po krátkém „seznamovacím" srazu čekají o víkendu ve Vídni dvě mezistátní konfrontace se stejně starým výběrem Rakouska. Také v tomto družstvu se připravují dvě hráčky Sportovního centra v Olomouci - Monika Kratochvílová a Nikola Jansová, které hrají v domácím klubu v dorosteneckých družstvech.