English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po reprezentační přestávce pokračuje interliga

Po reprezentační přestávce pokračuje interliga 29.09.2010 12:18:29 - autor: , přečteno 1693x


Čtvrtým kolem pokračuje o víkendu interliga házenkářek a na pořadu bude opět několik velmi zajímavých zápasů, které mohou hodně promluvit do vývoje celého letošního ročníku soutěže. Na programu je jednak duel dvou českých nováčků, kteří zatím nezískali ani bod a hrát se budou také dvě utkání, která lze směle označit za šlágry kola. Jednak to bude střetnutí dvou lídrů loňského ročníku WHIL - Slavie Praha s Veselím a druhým bude na Hané střetnutí bronzových družstev Česka a Slovenska, tedy Olomouce se Šaľou. Pětice zápasů je na pořadu v sobotu 2. října, zbývající dva pak v neděli odpoledne .

Prvním zápasem bude v sobotu v 17:00 hod. souboj nováčků, kde v hale v Polance nad Odrou přivítá domácí Sokol Poruba - DHK Baník Most. V tomto střetnutí nováčků je možno s jistotou říci jen to, že některý z nich nebo i oba získají své první inteligové body. Favorita v tomto zápase je jen těžko určit, domácí prostředí favorizuje domácí, Baník Most však v uplynulé sezoně s Porubou vyhrál oba vzájemné zápasy a také první zápasy interligy naznačují, že severočešky nechtějí hrát ani v soubojích se špičkou druhé housle.

O půl hodiny později, tedy v 17:30 hod. mají výhoz dva zápasy. U Dunaje přivítají policistky ŠKP Bratislava, prozatímního lídra soutěže HC Zlín. Bude to jistě zajímavá konfrontace zkušenosti a vyzrálosti domácího týmu s rychlostí, rvavostí a progresivitou souboru Dušana Poloze. I zde by mohlo roli favorita sehrát domácí prostředí, uvidíme jaké šrámy na psychice domácího družstva zanechal dva týdny starý debakl, který utrpěly v Michalovcích.

Druhým sobotním utkáním se začátkem v 17:30 hod. bude zápas ZORA Olomouc - Duslo Šaľa. První tři kola lépe odehrálo Duslo, které přijede jistě nabuzené dvěma úspěšnými výsledky ze zápasů z „venku", když porazilo na jihu Čech, Písek a hlavně urvalo bod v Pekle veselské haly. Obě družstva před sezonou hodně pozměnila své kádry, odešla řada opor, na jedné straně Hrbková, Tomečková, Dostálová, Uličná a další, ze Šaľy pak hlavně spojky Tóthová, Popluhárová, Dubajová a Čamajová. Největší posilou domácích je Lucie Fabíková, ostatní jsou mladé okolo dvacítky, nový trenér Dusla - „světoběžník" Michal Lukačín sází na trojici posil z Michalovců (Weibelová, Piskayová a Zemáneková), jako největší triumf se však zatím jeví Lenka Vidiečanová, která přišla z Bánovců. Utkání nemá vyloženého favorita, dosavadní celková bilance hovoří pro Slovenky, které vyhrály 11, ze 16 dosud sehraných vzájemných zápasů, v Olomouci však většinou vyhrávaly Hanačky, které zde s chemičkami vyhrály z osmi pokusů 5 krát, naposledy doma prohrály na podzim 2006. Zajímavostí je, že dosud ani jedno vzájemné utkání neskončilo remízou.

V 18:00 hod. začínají také dvě utkání. U Vajgaru na jihu Čech přivítá Jindř. Hradec - Štart Trenčín a půjde o souboj dvoubodových. Trenčín v minulém kole utrpěl hodně bolestnou porážku doma v derby s Bánovcemi a proto lze očekávat pokus o rehabilitaci. Bude to však mít hodně těžké, Jindř. Hradec si naopak v domácím střetnutí na favoritovi z Michalovců smlsnul, ale zase dvakrát neuspěl na hřištích soupeřů. Favoritem však v domácím prostředí zůstávají Jihočešky. Poslední ze sobotních zápasů se hraje na Slovensku, Gabor Bánovce hostí Sokol Písek. Ambiciózní domácí nováček po vysoké prohře doma se Zlínem a naopak jednoznačné výhře v derby v Trenčíně už musí zabrat i doma a bude k tomu mít příležitost v souboji s Pískem. Ten totiž po vynikajících výsledcích v přípravě zatím v mistrovských zápasech příliš nepřesvědčil, i když měl těžké soupeře v podobě Šaľy a Slavie. Vítězství Jihočešek přes kvalitu jejího kádru by bylo překvapením.

V neděli se hrají dvě utkání, obě se začátkem v 15:00 hod. Souboj dvou slovenských družstev Danlog Partizánske - Iuventa Michalovce má vysokého favorita ve slovenském vicemistrovi, který i přes rozpačitý začátek a hodně nabitý program v souvislosti se startem v Poháru EHF už zase válí o čemž se mohl před dvěma týdny přesvědčit na Zemplíně v repríze loňského finálového souboje právě úřadující mistr ŠKP. Při vší úctě k mladému domácímu celku asi body poputují na východní Slovensko.

Posledním zápasem 4. kola bude jeho největší tahák. V jednom z vrcholů celé soutěže se střetnou v Edenu Slavia Praha a Britterm Veselí n. Mor. Obě družstva patří k absolutní špičce soutěže, jejich vzájemné zápasy bývají hodně yypjaté a dramatické. Hostující celek si několikrát na Slavii vyšlápl i v její tvrzi, naposledy to bylo začátkem ledna při finále Českého poháru, kdy Panenky vyhrály 23:30. Přesto je v tomto zápase favoritem domácí celek, který zatím novým ročníkem postupuje bez jakéhokoliv zaváhání.