English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky mají skalp Dusla Šaľa - DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 29:24 (16:13)

Hanačky mají skalp Dusla Šaľa - DHK ZORA Olomouc - HK Slovan Duslo Šaľa 29:24 (16:13)  Obsahuje videogalerii 02.10.2010 23:34:05 - autor: vasek, přečteno 2331x

Velmi kvalitní, dramatické a bojovné utkání se hrálo v sobotu v podvečer v hale DHK ZORA Olomouc. Domácím děvčatům se v první desetiminutovce příliš nedařilo, jejich hra působila křečovitě a to byla voda na mlýn rychlonohých Slovenek, které potvrzovaly svou kvalitu, z jejich dva týdny starého zisku bodu z horké půdy ve Veselí. Postupem času však Hanačky zapnuly na plný plyn, aktivitou hýřila zejména Lucka Fabíková s Veronikou Hejtmánkovou a obě křídla Martina Huráňová s Míšou Ždánskou. V obraně tvrdila muziku Alena Vocilková.

Skóre se začalo postupně vyrovnávat a od 15. minuty, kdy se domácí děvčata dostala poprvé v zápase do vedení už převzaly otěže zápasu definitivně do svých reukou. Za dalších deset minut si vytvořily čtyřbrankový náskok a do šaten se šlo s třígólovým náskokem pro domácí. Slovenky handicapované zdravotními komplikacemi své nejúdernější spojky Puškášové, kterou zastoupila na spojce všestranná Vidiečanová však nesložily zbraně a ve druhém poločase se znovu dostaly do zápasu, když srovnaly a v 11. minutě se ujaly vedení, naštěstí jim Hanačky nedovolily odskočit na více než jednobrankový náskok. Obě družstva se pak až do 23. minuty přetahovala o vedení až do stavu 24:24. Poté skvěle chytající Barbora Raníková úplně zavřela branku a nepustila za svá záda jedinou střelu hostujících hráček, které se vehementně snažily o úspěšnou koncovku.

Je třeba ale pochválit v těchto chvílích celé družstvo obrana se překonávala a celou řadu střel zachytily už bloky Vocilkové, Spíchalové, nebo Kubáčkové, která se v závěru blýskla ještě i dvěma krásnými brankami z dálky, když nebojácně vystřelila a nedala hostující brankařce šanci. Domácí děvčata tak dosáhla na letošní první výhru před domácími diváky, kteří bohužel nepřišli v očekávaném počtu a až na závěrečné minuty nebyli ani moc slyšet. Zápas se tak hrál v trochu komorním prostředí a to byl jediný kaz na celkové atmosféře vydařeného večera.

Utkání neslo všechny atributy výborné házené, domácí družstvo předčilo svého výborného soupeře opravdu jen velkou dávkou bojovnosti a navíc velký rozdíl byl v úspěšnosti brankařek. Zatímco domácí Bára Raníková vykouzlila dvacítku úspěšných zákroků, jejím protějškům v brance Šaľy jsme napočítali jen 9 úspěšných zákroků. Spolehlivým článkem hry domácího družstva byla čtveřice zkušených, Fabíková, Hejtmánková a hlavně v obraně Vocilková se Spíchalovou. Obě křídla znovu předvedla v čem je jejich síla, tentokrát hlavně Míša Ždánská .předvedla celkem 6 brejků se 100% zakončením. Zdravou drzostí mládí překvapila svého soupeře Tereza Kubáčková, dvěma brankami v závěru zápasu, kdy se lámal chleba.

Kladem utkání byla skutečnost, že domácí děvčata, která odehrála utkání v podstatě v sedmi hráčkách vydržela se silami po celou dobu a dokonce v závěru své tempo ještě vystupňovala. U hostujícího družstva byly nejvýraznějšími osobnostmi hráčky, které jsou na soupisce družstva uvedeny jako křídla - Pileková, Vidiečanová a Bérešová, obávané spojky, zejména Puškášová, Piskayová a mladá Szarková toho tentokrát na Hané moc nepředvedly.
.

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:5, 5:5, 5:6, 10:9, 14:10, 15:13,16:13 - 16:16, 18:19, 20:19, 23:22, 24:24, 29:24.

Rozhodčí: Kosmák Hanák 150 diváků 7 m hody: 4/3, 2/1, vyloučení.: 0 - 3.


Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Hejtmánková 2/1, Růžičková, Vocilková, Remešová., Pašková 1, Severová, Kubáčková 3, Spíchalová 3, Huráňová 5/2, Ždánská 8, Gebre Selassie, Fabíková 7.

Trenér:Libor MALÍNEK

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová - Trochtová 1, Piskayová 2, Vidiečanová 4, Bérešová 5, Czanik 1, Puškášová, Pileková 7, Weibelová 2, Szarková 1/1, Veselková 1.

Trenér: Michal LUKAČÍN