English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > V pátém kole WHIL první letošní přímý TV přenos

V pátém kole WHIL první letošní přímý TV přenos 07.10.2010 08:19:28 - autor: , přečteno 1798x

          Minulé kolo interligy házenkářek bylo kolem, ve kterém vítězily převážně domácí týmy, pouze J. Hradec přenechal oba body hostujícímu Trenčínu a Partizánske sice srdnatě bojovalo, ale body si stejně odvezly Michalovce. Ve všech zbývajících zápasech vyhrála domácí družstva a to se tak trochu čekalo, i když lídr soutěže Zlín v Bratislavě, Písek v Bánovcích, nebo Veselí na hřišti mistra na Slavii, ve skrytu duše doufali v bodový zisk. Domácí výhry moravských družstev Poruby a Olomouce se ve vyrovnaných soubojích rozhodovaly až v posledních minutách. V Polance n.Odr. dokonce domácí Sokol Poruba vyhrál nad Mostem až šťastnou brankou v posledních vteřinách zápasu, na Hané domácí ZORA zase měla excelentní poslední pětiminutovku, kterou nad Šaľou vyhrála 5:0 z nerozhodného stavu 24:24.

          V pátém kole uvidí příznivci ženské házené první přímý přenos interligového utkání v letošním ročníku soutěže. V Šaľe přivítají loňského vítěze interligy pražskou Slavii a půjde o první ze dvou šlágrů pátého kola. Zápas se bohužel vysílá jen na slovenském kanále STV 3, který mnoho diváků v Česku asi nebude moct sledovat (jistou možnost zřejmě skýtá internet). Utkání slibuje výbornou házenou dvou celků vyznávajících moderní rychlou házenou. Vždyť jména Satrapová, Vítková, Kutlvašrová, Klára Černá a další na jedné straně, nebo ambiciozní domácí hráčky Puškášová, Piskayová, Vidiečanová, Pileková, Trochtová nebo Bérešová, jsou zárukou té nejvyšší kvality. Utkání se hraje již v pátek 8. října 2010 od 19:00 hod. Všechna ostatní utkání se hrají v sobotu a uvidíme v nich tři česko - slovenské souboje, dvě vzájemná utkání českých celků a jeden čistě slovenský duel.

          Prvním utkáním sobotního interligového odpoledne bude od 14:30 hod. zápas ve Zlíně, kde budou domácí usílovat o rozšíření svého již hodně bohatého bodového konta. Nic jiného než vítězství nad Partizánským si ve Zlíně nepřipouštějí příznivci a jistě ani hráčky a trenér Poloz. Jiný výsledek by se rovnal v současné době zázraku. O půl hodiny později, tedy v 15:00 hod. začíná v Písku jihočeské derby mezi domácím Sokolem Písek a Jindř. Hradcem. Oba soupeři mají na svém kontě 2 body a v tabulce je dělí jen lepší brankový rozdíl Píseckých děvčat, které doma porazily nováčka z Poruby a Jindř. Hradec získal naopak body doma proti Michalovcům. Půjde o sedmé vzájemné utkání ve WHIL, v předchozích zápasech Písek vždy doma vyhrál, jednou pak porazil své soupeřky i u Vajgaru. I v tomto zápase budou domácí mírným favoritkami.

          Dva zápasy mají výhoz v 17:00 hod. a jednoznačným favoritem toho prvního bude Britterm Veselí, který ve svém Pekle hostí nováčka z Poruby. Ten má sice za sebou týden starý první zisk interligových bodů, ale při vší úctě, Veselí není Most i když Sokolky potvrdily, že s uzdravenou Barborou Mýlkovou budou hodně kousat, na kvalitu a zkušnost Panenek  v podání Flekové, Kočí, Chmelařové, Súkenníkové, ale především Lenky Černé to bude asi málo. Druhým zápasem od 17 hodiny bude na severu Čech v Lounech souboj nováčků, z české strany domácí Baník Most prověří, jestli poslední výsledky slovenského nováčka z Bánovců budou mít trvalejší pokračování. Větší zkušenosti jsou na straně slovenského celku (Tothová, Surovčíková, Poláková, nebo chorvatská pivotka Lana Sušec), ale také domácí mají ve svém středu řadu hráček s interligovými zkušenostmi (Kantůrková, Martínková, Crhová). Každopádně půjde o utkání, které nemá favorita.

          Od 17:30 hod. začne na Zemplíně druhý z avizovaných šlágrů kola. Domácí Iuventa Michalovce přivítá ve své skvostné Chemkostav Aréně Zoru Olomouc. Domácí družstvo mělo sice před týdnem v Partizánskem dost problémů s mladým houževnatým domácím družstvem a o svém vítězství rozhodla až zkušenost Iuventy v posledních minutách zápasu. Michalovce však v Partizánskem nastoupily bez zkušené brankařky Kudročové, bez reprezentantky Söllösiové i mladé, ale výborné spojky Rebičové. V sobotu to však bude asi úplně jinak, domácí své opory jistě vyléčí a nastoupí proti Hanačkám v plné zbroji, tedy i s dalšími hvězdami typu Tobiášová, Obšatníková, Polláková, Hollá, Mičiníková, Gubíková,  nebo Ukrajinským duem Bachyrieva, Trehubová. Mají k tomu také dost důvodů. Jednak je Hanačky v jejich tvrzi v letní přípravě na turnaji porazily a také v interlize mají z posledních čtyř vzájemných duelů hraných na východě Hanačky dva skalpy domácího družstva ( 2009 - 28:25 a v roce 2007 - 23:21). Přesto favoritem zápasu zůstávají domácí „východňárky", hanácká vozba v čele s Raníkovou, Fabíkovou, Vocilkovou, Hejtmánkovou i mladou krví v podání Ždánské, Huráňové, nebo Kubáčkové jim to bude chtít co nejvíce znepříjemnit.

          Posledním zápasem kola bude od 18:00 hod. pod trenčínským hradem duel domácího Štartu Trenčín s úřadujícím slovenským mistrem ŠKP Bratislava. V utkání bude zajímavé sledovat, jak se vypořádají bratislavské "policajtky" se skutečností, že svých 6 získaných bodů mají jen ze zápasů v domácím prostředí, naopak své jediné utkání venku potupně prohrály v Michalovcích rozdílem třídy. Na druhé straně zase domácí své dva zápasy v domácím prostředí prohrály a čtyři body na jejich kontě přibyly ze zápasů v českých halách s J. Hradcem a Porubou. Ani toto utkání nemá vyloženého favorita, zkušenost a nabitý hráčský kádr (Beňušková, Kerteszová, Šimáková Štetáková, Hodošková, Kochanová a další) hovoří ve prospěch ŠKP, domácí však prokazují také vysokou kvalitu a zejména zkušené spojky Šáteková a Drobná (známá více jako Uhliarová) spolu s expresem v podání Birkušové řádí jako černá ruka.