English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Drama na Zemplině Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 31:28 (16:17)

Drama na Zemplině Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 31:28 (16:17) 10.10.2010 08:20:41 - autor: vasek, přečteno 1828x


Průběh utkání: 0:1, 3:3, 4:7, 7:7, 7:9, 9:11, 11:11, 11:14, 14:14, 15:16, 16:16, 16:17 - 18:17, 19:20, 20:22, 23:23, 27:23, 27:26, 28:27, 30:27, 30:28, 31:28.

Rozhodčí: Haščík, Oťapka (oba SR)       850 diváků          7 m hody: 6/6 - 6/6    vyloučení: 6 - 9.

Sestavy a branky:
Michalovce:
Gubíková, Kudročová - Bakhyrieva 1, Bačíková 1, Szöllösiová, Kalaninová, Polláková 2, Hollá 3, Obšatníková 7, Horňáková, Tobiášová 13/6, Hvostašová, Wollingerová, Trehubova 4.

Trenér: Dušan DANIŠ

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 3, Růžičková 5/4, Vocilková, Pašková 1, Kubáčková 5, Spíchalová 3, Huráňová, Ždánská 5, Gebre Selassie 1, Fabíková 5/2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Ve výborném světle se představily Olomoucké házenkářky na východě Slovenska v souboji s jedním z favoritů letošního ročníku interligy házenkářek. Po většinu času byly ve vedení, v průběhu prvního poločasu si několikrát vypracovaly až tříbrankové vedení a první poločas vyhrály o jedinou branku 16:17. Domácí družstvo se dostalo porvé do vedení až v 7. minutě druhého poločasu, Hanačky se však nevzdávaly a i ve druhé půli šly několikrát do vedení, ve 12. minutě dokonce dvoubrankového. Zkušený domácí tým však zabojoval a v rozmezí mezi 17. - 20. minutou šňůrou čtyř branek z ruky Obšatníkové a třikrát Tobiášové jim zabezpečil čtyřbrankový náskok.

Ani za tohoto již skoro rozhodnutého stavu však hostující družstvo nesložilo zbraně zmobilizovalo zbytek sil a stáhlo znovu na jednobrankový rozdíl a v době, kdy do konce zbývalo odehrát 5 minut svítil na ukazateli stav 27:26 a o minutu později 28:27, když na branku ze sedmičky Tobiášové odpověděla Lucka Fabíková. Domácí však závěr zvládly šťastněji, Tobiášová se dvakrát nemýlila ze 7 m hodů a Obšatníková vydařenou střelou ze spojky ukončily výsledkové dostihy. To už Hanačky dohrávaly závěr se třemi vyloučenými hráčkami, takže na korekci výsledku již nezbýval ani čas ani síly.

Utkání se divákům muselo líbit, ti byli v průběhu zápasu vývojem trochu zaskočeni, nicméně po utkání uznale ocenili potleskem oba soupeře. Někteří z nich dokonce uznale konstatovali, že by konečnému výsledku zápasu více slušela remíza. Výchozím bodem kvalitního vystoupení Olomoučanek v Michalovcích byla především obrana. Před znovu výbornou Barborou Raníkovou operovaly na středu obrany především Vocilková se Spíchalovou, do bránění se však úspěšně zapojovaly i další hráčky - Fabíková, Kubáčková, velký kus öbranné práce zastala zejména při osobním bránění Míša Ždánská.

Útočná fáze Hanaček byla hodně ztížena pověstnou výbornou obranou domácího družstva, které mělo proti svému soupeři výhodu zejména v ideálních fyzických předpokladech svých hráček, ať už to byla Obšatníková, Kalaninová, Tobiášová, nebo Polláková. Aktivitou v útoku Hanaček hýřila zejména Veronika Hejtmánková, velké nasazení jsme mohli pozorovat u Lucky Fabíkové, která také utržila v průběhu zápasu při jenom z tvrdých zákroků zranění a musela být několik minut ošetřována mimo hřiště. Svou výbornou střeleckou kondici potvrdila i v tomto zápase Tereza Kubáčková, Míša Ždánská předvedla několik smrtících brejků a svou rychlostí předčila i domácí hráčky. Svou obvyklou 100 % úspěšnost svých střel z pivota udržela Jana Spíchalová.

Do hry se příliš nezapojila Martina Huráňová, která nebyla úplně zdravotně fit a odehrála jen necelou čtvrthodinku zápasu. Do zápasu se tak dostaly postupně i další hráčky Pašková, Gebre Selassie a Růžičková, která se blýskla zejména bezpečným proměňováním sedmiček.  V začátku druhého poločasu chytala několik minut i Lucka Rašková, která musela nahradit Barboru Raníkovou, která pykala dvouminutovým trestem za střet v poslední vteřině prvního poločasu. Lucka také předvedla dva výborné zákroky a udržela po dobu kdy byla v brance čisté konto. Velkým kladem zápasu bylo ze strany Olomoučanek jen skoro neuvěřitelných šest technických chyb v průběhu zápasu, když v předchozích byl právě vysoký počet ztracených míčů jedním z největších problémů družstva.

Z domácího družstva předvedla střelecký koncert Lucia Tobiášová, která 10 ze svých třinácti branek vstřelila až po změně stran a byla hlavní strůjkyní konečného obratu ve vývoji zápasu. V domácím družstvu vsadil trenér Daniš vůbec hlavně na zkušené hráčky Obšatníkovou, Tobiášovou, Kalaninovou, Kudročovou, mladé talenty - Bačíková, Gubíková, Hvostašová se moc neprosadily a největší hvězdičky klubu Mičiníkovou a Rebičovou jsme v zápase vůbec nenašli.