English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Překvapením 5.kola je porážka ŠKP v Trenčíně

Překvapením 5.kola je porážka ŠKP v Trenčíně 13.10.2010 08:18:40 - autor: , přečteno 1624x

Páté kolo interigy přineslo několik zajímavých výsledků, k největšímu překvapení však došlo pod trenčínským hradem, kde úřadující slovenský mistr ŠKP Bratislava znovu potvrdil, že letos je nebezpečný pouze v domácím prostředí. V Bratislavě je jeho výkon srovnatelný s loňským putováním za titulem, když zde porazil všechny své soupeře, na hřištích soupeřů je jeho výkon méně než poloviční. Utržil totiž debakl v Michalovcích a v minulém kole ho jasně přehrála mladá trenčanská družina trenéra Jána Beňadíka. Ta zatím předvádí zápasy jako na houpačce. Štart Trenčín totiž dokázal bez problémů dvakrát vyhrát venku nad českými týmy, prohraje však dvakrát doma a pak deklasuje slovenského mistra ŠKP Bratislava

I po pátém kole jasně kraluje Slavia Praha, úřadující interligový i český mistr v páteční televizní předehrávce jasně vyhrál v Šaľe, přestože jeho hráčky „vyrobily" v průběhu utkání 22 technických chyb. Domácí družstvo totiž nastoupilo s velkým respektem a nezopakovalo týden starý sebevědomý výkon z olomoucké haly. Velkou překážkou mladým šaľankám byla hlavně neprůstřelná Lucie Satrapová ve slavistické brance. I v dalších patrech tabulky pokračuje tak trochu loňský trend. Na čelo tabulky totiž důrazně buší zase trojice českých týmů, spolu se Slavií se tam na čtvrtém místě usadilo znovu Veselí, které si lehce poradilo s nováčkem z Poruby a novým týmem atakujícím nejvyšší příčky je zatím stále druhý Zlín, který se vypořádal také bez problémů se zatím posledním ze slovenských družstev Partizánským.

Čtveřice českých týmů, které okupují 9. - 12. místo (Písek, Olomouc, J. Hradec a Poruba), se v současné době dívá na záda slovenským týmům, které se za třetí Iuventou seřadily na 5. - 8. místě soutěže v pořadí: Bratislava, Bánovce, Trenčín, Šaľa .Trendu se trochu vymykají předposlední Partizánské a stále na první body čekající nováček Baník Most.

V jihočeském derby porazil hladce domácí Sokol Písek svého soupeře J. Hradec dost výrazně a navázal na své předsezónní výborně výkony v přípravě. V souboji nováčků v lounské hale se víc dařilo zkušenějšímu slovenskému týmu Gabor Bánovce, který v dramatickém a nervózním utkání přehrál ve šťastnější koncovce, zejména zásluhou ostrostřelkyně Betky Tothové, „domácí" Baník Most. Severočešky tak zůstávají po pěti kolech jediným družstvem s nulou na svém kontě.

Posledním duelem bylo na Zemplíně střetnutí domácí Iuventy Michalovce se Zorou Olomouc. Domácí družstvo po zaváhání v Jindř. Hradci už zase našlo svůj rytmus a nenechává nikoho na pochybách, že bude patřit letos k největším konkurentům Pražanek. Iuventa má k dispozici ostřílené, zkušené hráčky typu Kudročové, Pollákové, Kalaninové, ale především Obšatníkové a superstřelkyně Lucie Tobiášové, která nastřílela Hanačkám rekordních13 branek. Trenér Dušan Daniš se může spolehnout také na další, ať již Ukrajinky Bachirievu či Trehubovou, reprzentační křídla Szöllösiovou a Hollou, nebo mladé pušky Mičiníkovou a Rebičovou s nadějnou gólmankou Gubíkovou. Prostě kvalita kádru současných Michalovců je naprosto srovnatelná se Slavií.

Naše děvčata zatím získala 4 body a jsou na 10. příčce tabulky. Při vstupu do letošního ročníku panovaly určité obavy, protože nezkušený tým měl obrovskou smůlu na vylosování a některé pesimistické předpovědi dokonce hovořily o tom, že by ani po sedmi kolech nemusely mít na svém kontě jediný bod. Děvčata po úvodních dvou nepříjemných osmibrankových porážkách se však semkla kolem zkušené osy Raníková, Fabíková, Hejtmánková, Vocilková a Spíchalová a mladé málo zkušené hráčky - nováčci v interlize začínají získávat respekt svých soupeřek a hrají s nimi vyrovnané partie. Obě křídla Huráňová se Ždánskou už figurují v popředí střeleckých tabulek, Tereza Kubáčková se nebojí zakončit střelou z dálky, začínají se prosazovat i další mladé Pašková a Gebre Selassie. Doufejme, že se to brzy projeví i výsledkově a že družstvo poskočí znovu na místa zaručující play-off.