English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Svátek házené na Hané - přijede mistr

Svátek házené na Hané - přijede mistr 13.10.2010 15:17:42 - autor: dhkzora, přečteno 1811x

Velké očekávání panuje v Olomouci a okolí mezi příznivci družstva žen DHK ZORA Olomouc a dalšími házenkářskými fajnšmekry. Do Olomouce totiž míří nejlepší a nejúspěšnější ženské družstvo posledních dvou let - pražská Slavia, odvěký rival družstev olomouckého klubu. Při letošní absenci olomouckého celku v Evropských pohárových soutěžích nemají diváci moc možností shlédnout ženskou házenou na té nejvyšší úrovni. Tuto možnost jim s určitostí nabídne sobotní podvečerní duel domácích právě se Slavií. Nechceme tím degradovat další družstva, která v rámci interligy v hale DHK ZORA hráli a budou hrát. Na příklad už jsme viděli na podzim zápasy domácích s Veselím a Šaľou, které nepostrádaly vysokou kvalitu a v jejich dresech hrály špičkové házenkářky, přijedou i ostatní nejlepší družstva interligy, ale Slavia dnešních dnů a týdnů, to je opravdu to nejlepší co je na domácím trhu k vidění.

Slavia v minulém ročníku ztratila v základní části jediné dva body a to právě s našimi děvčaty a navíc v Edenu. I to může být vizitkou toho, že znovu půjde o zápas plný nasazení, dramatičnosti, osobních soubojů, rychlosti, dynamiky, výborných kombinačních akcí, pestré střelby, prostě všeho toho co vrcholná házená nabízí. Slavistky pokračují ve svém vítězném tažení i v právě probíhajícím ročníku interligy a po pěti kolech nenašly přemožitele. Slavističtí trenéři disponují kádrem hráček v němž se snoubí zkušenost s dravým mládím, pokud to tak lze říci. Vždyť i ty zkušené jsou stále mladé ženy, jediná z nich překročila o rok třicítku, tři mají okolo dvacetipěti, ostatní kolem dvaceti roků, nebo jsou ještě ve věku dorosteneckém.

          Pokud můžeme jmenovat největší hvězdy družstva pak je to samozřejmě především trio reprezentačních spojek Klára Černá, Kateřina Keclíková a Hana Kutlvašrová, velezkušená a zahraničními ligami protřelá Petra Vítková v pivotu, která je duší obrany a reprezentační brankařka Lucie Satrapová. Na křídlech došlo po zranění reprezentantky Knedlíkové k nasazení mládí, na obou stranách operují dvacetileté reprezentantky Adéla Raková a Monika Jedličková a to nesmíme zapomenout na zkušenou Martinu Jonášovou, která se po zranění vrátila ve výborné formě a hraje úspěšně jak na křídle, tak i na spojce.

          V domácím dresu uvidíme také všechno nejlepší co má trenér Libor Malínek k dispozici. Zajímavý bude jistě souboj reprezentačních brankařek Satrapové s domácí Barborou Raníkovou. Domácí budou nejvíc spoléhat na své zkušené jádro Hejtmánková, Fabíková, Vocilková, Spíchalová, ale i dravé mládí Ždánskou a Huráňovou, nebo Kubáčkovou. Do herní pohody se postupně dostává i Katka Růžičková. Připraveny jistě budou na obou stranách i další, převážně mladé házenkářky čekající na svou příležitost.

          Předešlý výčet jmen, jistě potvrzuje to co jsme uvedli na začátku, že půjde o házenkářský svátek a vrchol sezony a že stojí za to sobotní zápas, který začíná tradičně v 17:30 hod. shlédnout na vlastní oči. Atmosféře utkání jistě pomůže i plná hala a zejména povzbuzování aktérek zápasu, především však domácích děvčat v jejich souboji s favoritem.