English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Interliga má v 6. kole zase několik taháků

Interliga má v 6. kole zase několik taháků 14.10.2010 22:56:41 - autor: vasek, přečteno 1611x

Šesté kolo interligy házenkářek má o víkendu na pořadu opět sedm zápasů a několik z nich bude hodně zajímavých. S výjimkou slovenského derby Partizánske - Trenčín, které se hraje v neděli, budou všechna ostatní utkání sehrána v sobotu 16. října. Dvě utkání budou duelem českých soupeřů, v jednom proti sobě nastoupí dvě slovenská družstva a zbývající budou souboji česko - slovenskými . Pojďme se na jednotlivé zápasy podívat.

V 17:00 hod. začne v hale v Polance n. Odrou střetnutí českého nováčka Sokola Poruba s historicky nejlepším celkem interligy Duslo Šaľa. Domácí celek po zisku prvních dvou bodů hrál před týdnem ve Veselí a prohrál dost jednoznačně 14 brankovým rozdílem. I v tomto utkání je favoritem slovenský celek.

O půl hodiny později, tedy v 17:30 hod. začínají tři střetnutí. To jedno se hraje v Olomouci kde hraje Slavia Praha a pozvánku na tento hodně očekávaný šlágr kola jsme již zveřejnili ve zvláštním článku včera. Zbývající se hrají na Slovensku, kde přivítají české soupeře. V Michalovcích nastoupí proti Iuventě ve druhém šlágru kola zatím druhý celek WHIL - HC Zlín, půjde tedy o souboj druhého se třetím. Obě družstva nastoupí v plné zbroji a oba budou chtít vyhrát. Výhoda domácího prostředí podle našeho názoru sehraje rozhodující roli, i když to ani tentokrát Iuventa nebude mít vůbec lehké, Zlín bude chtít potvrdit, že jeho dosavadní výsledky nebyly náhodné. U Dunaje proti sobě nastoupí ŠKP Bratislava a Sokol Písek a i tady se dá očekávat bodový zisk domácích, kteří v domácím prostředí podávají o 100 % lepší výkony než na hřištích soupeřů a doma letos neztratili ani bod. Jihočešky však mají za sebou úspěšné vystoupení v derby s Jindř. Hradcem a to jim jistě zvedne sebevědomí a budou chtít určitě překvapit.

V 18:00 hod. přivítají v Bánovcích českého vicemistra Britterm Veselí a zdá se, že šance obou družstev budou naprosto otevřené. Moravanky mají velezkušený soubor v čele s Lenkami Černou a Flekovou, dirigentkou Jarkou Kočí a rychlíky Chmelařovou a Súkenníkovou na křídlech. Domácí budou především spoléhat na nejlepší střelkyni soutěže Betku Tothovou a další zkušené extrenčanky Surovčíkovou, Petrikovou, sestry Bahýlovy a další, ve výborném světle se zatím jeví brankařka Eva Vargová patřící k nejlepším v soutěži. Ve stejnou dobu začíná také repríza baráže ze závěru předchozího ročníku soutěží kde se u Vajgaru střetnou domácí házenkářky Jindř. Hradce s Baníkem Most. V roli favorita tentokrát budou asi domácí hráčky, i když hostující nováček v každém z dosud sehraných zápasů statečně vzdoroval, na body však zatím nedosáhl.

V tradičním nedělním čase v 15:00 hod. začíná v Partizánskem derby utkání mezi domácím Gaborem Partizánske a Štartem Trenčín. Ani zde se neodvažujeme tipovat vítěze tohoto duelu, obě družstva se velmi dobře znají, jejich působiště jsou vzdálena méně než 50 km a může rozhodovat každá maličkost. Mladé „Partizánky" udělají jistě všechno k tomu, aby zůstaly body doma, bude to ale stačit na sice mladé, ale přece už zkušenější hráčky Trenčína ? V utkání se nedá vyloučit ani konečná "plichta".