English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Slavistky na Hané předvedly v čem je jejich síla - DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 25:29 (11:13)

Slavistky na Hané předvedly v čem je jejich síla - DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 25:29 (11:13) 17.10.2010 00:26:56 - autor: vasek, přečteno 1670x

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:4, 5:6, 4:8, 10:8, 10:13, 11:13 - 11:14, 12:14., 12:16, 13:18, 15:21, 16:22, 17:25, 21:26, 23:28, 25:29.

Rozhodčí: V. Kohout, Novák                380 diváků                 7 m hody: 2/2 - 4/2                   vyloučení: 2 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Hejtmánková 5/2, Růžičková 2, Vocilková 1, Remešová 1, Pašková 1, Severová, Kubáčková 3, Spíchalová 1, Huráńová 3, Ždánská, Gebre Selassie, Fabíková 8.

Trenér Lbor MALÍNEK

Slavia Praha: Satrapová, Peerová - Raková 6, Weisenbilderová, Romanczynová, Mouleová, Černá 6, Jonášová 3/2, Kutlvašrová 6, Kvasničková, Jedličková 2/1, Vítková 3, Keclíková 3.

Trenér: Petr PÍNA

Utkání výborné úrovně se hrálo v hale DHK ZORA v sobotu v Olomouci. Obě družstva nastoupila do utkání s tím nejlepším co mají trenéři k dispozici a od prvních minut se hrálo pěkně svižně. Nebyla to sice žádná divoká přestřelka, ale obě družstva dost často střílela, v obou brankách však stály reprezentační brankařky Barbora Raníková a Lucie Satrapová a ty potvrzovaly, že patří k tomu nejlepšímu co interliga v současnosti na těchto postech má. V první dvacetiminutovce zápasu tahaly za delší konec domácí hráčky, které pustily své soupeřky do vedení jen dvakrát, samy si však několikrát vytvořily minibrejk, když vedly dvoubrankovým rozdílem.

V rozmezí mezi 22. - 29. minutou však domácí povolily Slavistkám pětibrankovou šňůrou otočit až na 10:13 a to ještě Bára Raníková zlikvidovala Slavisitické exekutorce Jedličkové sedmičku. Ještě že Tereza Kubáčková odvážnou střelou z dálky těsně před závěrečným klaksonem za prvním poločasem, upravila na dvougólový rozdíl. Druhý poločas už byl plně v režii hostujícího celku, který rozvinul celou škálu svých útočných kombinací zakončených brankově a skóre v jejich prospěch začalo postupně narůstat. Prakticky vždy na jedinou úspěšnou střelu domácích odpovědělo hostující družstvo dvěma úspěšnými zásahy a tak není divu, že v 18. minutě už svítil na ukazateli skóre stav 17:25. Závěr utkání pak už vyzněl zase lépe, pro domácí, kterým se podařilo alespoň snížit rozdíl na konečné 4 přesné trefy, což v podstatě odpovídalo průběhu hry ve druhém poločase utkání.

Slavia v Olomouci předvedla v čem je její síla. Každá z hráček jejich základní sestavy při hře jedna proti jedné jasně dominovala a přesto, že domácí nehrály v obraně špatně, přece jen se hostující hráčky bez problémů uvolňovaly a zakončovaly převážně z hranice brankoviště, ať už to bylo v první půli převážně přes pivota po akcích zakončených Petrou Vítkovou, po ukázkovém uvolnění hlavně ze strany Keclíkové a Kutlvašrové, nebo po přesné střele Kláry Černé. Ve druhém poločase, kdy domácí družstvo vysunulo obranu a hrálo po většinou dvojnásobnou osobní obranu na Kláru Černou a Hanu Kutlvašrovou, se uvolnil více prostor pro křídla a zejména levačka Adély Rakové byla skoro neomylná. Velký útočný koncert předvedla také Kutlvašrová, která se dostávala do proskoků zakončovaných úspěšnými střelami prakticky kdy se jí zachtělo. Obrana Slavistek byla hodně kompaktní a domácím toho příliš nedovolovala. Tady kralovala především Petra Vítková.

Jak již bylo řečeno, ani domácí družstvo nehrálo špatně, proti současné Slavii to však bylo tentokrát málo. Nejvíc bylo vidět Lucku Fabíkovou, která nebojácně sváděla osobní souboje se Slavistickou obranou a utržila hodně bolestivých šrámů. Znovu ukázala jak nepostradatelnou hráčkou pro družstvo je. Ukázala svým mladým spoluhráčkám jak je třeba bojovat. Ty totiž často až příliš spoléhaly na to co Lucka vymyslí a do osobních soubojů se příliš nepouštěly. To byl největší kontrast mezi hrou Slavie a domácími děvčaty. V závěru utkání se několikrát trefila z dálky Veronika Hejtmánková, naopak Terka Kubáčková vystřílela prach už v první třicetiminutovce. Největší penzum obranné práce leželo tentokrát především na Aleně Vocilkové.

Utkání se divákům líbilo, často odměńovali obě družstva potleskem. Závěrem ještě jednu poznámku. Je obrovská škoda, že se Slavia v letošním roce nepřihlásila do Evropského poháru. V současné formě a výkonnosti do které družstvo pod vedením Petra Píny dozrálo, by mělo velké šance uspět i v zápasech s věhlasnými Evropskými soupeři.