English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > 1.liga žen > Posílené juniorky poprvé vyhrály - DHK ZORA Olomouc jun. - HC Plzeň 32:22 (15: 8)

Posílené juniorky poprvé vyhrály - DHK ZORA Olomouc jun. - HC Plzeň 32:22 (15: 8) 17.10.2010 21:22:16 - autor: vasek, přečteno 2126x

Průběh utkání: 3:0, 3:3, 9:3, 9:5, 12:5, 12:7, 13:8, 15:8 - 16:8, 16:10, 17:12, 22:12, 25:14, 25:19, 27:20, 31:20, 32:22.

Rozhodčí: Martiník, Petruška              100 diváků                 7m hody: 2/1 - 2/1                      vyloučení: 2 - 1.

Sestavy a branky:
DHK ZORA:
Melichová, Růžičková D. - Zedková 1, Kulíšková 1, Coufalová 3, Spurná, Růžičková K. 2, Samcová 5, Grolichová 3, Kubáčková 1/1, Koppová 3, Hrbková 4, Severová, Hymrová 9.

Trenér: Libor MALÍNEK

Plzeň: Zadružilová, Kudějová - Galušková, Němcová 1,Bělochová, Vopatová 6, Řeháková 2, Kubešová 4, Janoušková 5, Schneiderová, Zívalová, Josefová 3, Šedivá 1,

Trenérka: Libuše ŠKVAŘILOVÁ

Hrozivá nula na kontě našeho juniorského celku v 1. lize žen je minulostí, konečně mohlo nastoupit družstvo doplněné o několik hráček kádru interligového družstva žen, protože to sehrálo svoje mistrovské utkání v sobotu. Do prvoligového utkání tak nastoupila trojice hráče, která hrála i proti Slavii Praha (Kubáčková, K. Růžičková a Severová) a navíc si zahrála i Míša Hrbková, které byl změněn disciplinární trest na podmíněný a byla jí tedy uvolněna sportovní činnost.

Soupeř olomouckého družstva přijel z Plzně a také západočešky bojují v této sezoně především samy se sebou, protože jim v tabulce patří poslední příčka a jsou i nadále bez bodového zisku. Do utkání vstoupila lépe naše děvčata, která si hned v úvodu vytvořila tříbrankový náskok, o ten ale do patnácté minuty přišla a začínalo se znovu. Následovala pětiminutovka rychlých akcí domácího družstva ke kterému zavelely především Hrbková s oběma křídly Grolichovou a Koppovou a během pěti minut otočily vývoj ze stavu 3:3 na 9:3 a vnesly klid do svých řad. Do šaten se šlo s nadějným sedmibrankovým náskokem domácích. Po změně stran se domácímu družstvu podařil další „trhák" a jejich náskok narostl na desetibrankový a to už bylo vlastně rozhodnuto.

Krátký pětiminutový výpadek domácího družstva znamenal brankovou pětigólovou šňůru hostí, kteří snížili na 25:19, to ale bylo z jejich strany všechno. Režii dalšího vývoje převzala do svých rukou velmi agilní Dominika Hymrová, která v posledních osmi minutách nastřílela do sítě plzeňské brankařky pět ze svých devíti branek v tomto zápase a stala se největší hvězdou utkání.

V domácím družstvu se mimo již zmiňované Dominiky dařilo v brance Kláře Melichové, která několikrát své družstvo podržela, zejména v klíčových okamžicích v první půli. Několik svých typických podstřelů předvedla Hrbková, Adéla Samcová se prosazovala více po průniku na brankovišti. Nepříjemností je zranění Terezy Kubáčkové už v prvním poločase, která musela odstoupit se zraněným loktem. Vítězství domácího družstva bylo naprosto zasloužené. Z družstva hostí byla nejlepší levoruká Vlaďka Vopatová, která několikrát zakončila po seběhu z křídla do středu domácí obrany. Solidně zachytala také brankařka Plzně Soňa Zadražilová.