English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Před českými interligovými týmy je hektické období

Před českými interligovými týmy je hektické období 20.10.2010 16:08:58 - autor: , přečteno 1888x

Interliga házenkářek má před sebou „anglický týden", o víkendu se hraje 7. kolo, hned ve středu je, podle rozpisu, na programu 8. kolo, další víkend následuje kolo osmé a aby toho nebylo málo, tak české interligistky čeká sehrát v tomto období osmifinále Českého poháru, které má oficiální termín také v příštím týdnu, v den státního svátku 28. října. Zatímco termín zápasů 7. kola se podařilo poskládat do jediného dne - soboty 23. října, to následující je, také vzhledem ke zmiňovanému osmifinále poháru, roztaženo do tří dnů a osm zápasů semifinále se dokonce hraje v sedmi různých termínech od 20. října do 8. listopadu.

Pojďme se nyní podívat na zápasy toho prvního z uvedených termínů - na zápasy 7.kola WHILky. Nejprve se však ohlédněme v krátkosti za předchozím kolem, v němž došlo k několika „zajímavostem". Tou první je potvrzení Zlína o tom, že letos patří do absolutní špičky, když dokázal v dramatickém utkání na Zemplíně porazit favorizovanou Iuventu Michalovce a upevnil si tak svou druhu příčku. V Bánovcích se naopak dramatické okamžiky odehrávaly zejména na střídačce hostí, kteří dohrávali zápas bez trenéra, který byl vykázán do hlediště poté, když podle rozhodčích protestoval nepřiměřeně proti některým jejich verdiktům a Chmelařové, která dostala červenou kartu za hrubý faul.. Utkání bude mít dohru u řídící složky soutěže, protože HC Britterm Veselí podal po utkání dva oficiální protesty (proti udělení červen karty trenéru Sabadkovi a proti způsobu řízení utkání rozhodčími). Zbývající zápasy skončily více méně podle očekávání, překvapením je snad jen výhra Mostu v Jindř. Hradci. .

A nyní tedy k tomu jaká utkání nás v sobotu v rámci 7. kola čekají. Časově prvním utkáním, které začíná už v 11 hod. dopoledne a které nás také nejvíc zajímá, bude duel HC Zlín proti našemu družstvu DHK ZORA Olomouc. Půjde jistě o utkání dramatické, kde mimo házenkářského umění aktérek musíme očekávat i vyšší motivaci spojenou s emocemi, které takto vypjatá utkání často provázejí. Zvláště jde-li o derby ve kterém se hráčky obou družstev velmi dobře znají a kde může rozhodovat každá maličkost.. Velmi důležité bude i prostředí, dá se totiž s jistotou očekávat hodně vysoká návštěva, vždyť víme, že dobré předchozí výsledky vždycky přilákají do hlediště i větší počet diváků. Vzhledem ke geografické blízkosti obou měst předpokládáme také příjezd příznivců olomouckého družstva, takže půjde i o souboj v hledišti.

S přihlédnutím k postavení v tabulce a letošními výsledky, nastoupí do zápasu v roli favorita domácí celek. Ten bude mít i psychickou vzpruhu z trochu nečekané výhry v Michalovcích. Ve výborné formě chytají obě brankařky Mahďáková a Vyhlídalová, velkými oporami jsou pak především kanonýrky Poznarová, Štěrbová a Budayová, podpořené rtuťovitou Kristýnou Salčákovou a dalšími hráčkami. Hanačky pojedou do Zlína v roli družstva, které bude chtít překvapit. Potenciál na to mají a kolem svých zkušených opor Fabíkové, Hejtmánkové, Vocilkové a především v pohodě chytající Barboře Raníkové se mohou prosadit i mladé, které se lepší zápas od zápasu. Doufejme že bude pokračovat zlepšený trend v počtu ztracených míčů, že děvčata zvýší své nasazení a že se podstatně zlepší i střelecká účinnost všech hráček, které se dostanou do zakončení.

V 15:00 hod. má v Edenu začátek utkání vysokého favorita DHC Slavia Praha s nováčkem soutěže Sokolem Poruba a nic než výhra domácích se nedá očekávat. O hodinu později pak začíná v jižních Čechách zápas Sokol Písek s posledním týmem soutěže Danlog Partizánske. Domácí, které před týdnem prohrály v Bratislavě, budou chtít navázat na předchozí pohodové vítězství doma s Jindř. Hradcem a připsat si další dva důležité body.

Dvě podvečerní utkání začínající v 17 hod, se hrají v Česku. Prvním z nich je utkání Britterm Veselí - Házená Jindř. Hadec. Panenky budou chtít jistě zapomenout na týden starý „velký případ" v Bánovcích a v klidu si připsat dva body. Doufejme, že už emoce vyprchají a že se na jihu Moravy bude hrát kvalitní, líbivá házená a že se všichni budou věnovat jen a jen házené, diváci si to jistě zaslouží. V Lounech přivítají úřadujícího slovenského šampióna ŠKP Bratislava. Domácí Baník Most před týdnem urval u Vajgaru své historicky první interligové body a bude chtít jejich konto v domácím prostředí rozšířit. Domácí stratég Tomáš Kuťka slovenské družstvo zná do nejmenších podrobností a jistě připraví nějaké překvapení. Slovenky ze svých zatím dvou vystoupení na hřištích soupeřů dvakrát jednoznačně prohrály (v Michalovcích a Trenčíně) a bude tedy zajímavé jak se jim povede do třetice. Jsou ale v tomto utkání mírným favoritem.

Zbývající dvě utkání se hrají od 18 hodin na Slovensku, v obou se utkají slovenští soupeři a v obou případech tipovat vítěze je velice ošidné. Pod trenčínským hradem se utkají domácí Štart Trenčín a Iuventa Michalovce a mladé ambiciózní domácí družstvo to bude mít hodně obtížné. Michalovce, vystupující oprávněně jako slovenský lídr si mohou jen velmi těžko dovolit další porážku, chtějí-li udržet kontakt s ostatními svými slovenskými soupeři - osmibodovými ŠKP, Bánovcemi a Trenčínem, za kterými číhá jen se ztrátou jediného bodu Šaľa. A právě v Šaľe se očekává s napětím zápas domácího Duslo Šaľa s ambiciózním nováčkem Gabor Bánovce n. Bebr. Domácí soubor trenéra Lukačína po dvou porážkách (v Olomouci a doma se Slavií) vyhrál před týdnem jen s velkým úsilím v Polance nad Sokolem Poruba a vrátil se na vítěznou vlnu. Uvidíme jak si poradí se zkušenými hráčkami nováčka (Tothová, Petriková, Surovčíková a dalšími), které povede zkušený exšaľanský trenér Kelemen, který nejen že v Šaľe dlouhá léta trénoval, ale stále tam i bydlí.