English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky uloupily Zlínu první domácí bod HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 23:23 (10:14)

Hanačky uloupily Zlínu první domácí bod HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 23:23 (10:14) 23.10.2010 15:35:03 - autor: vasek, přečteno 1900x

Průběh utkání: 0:2, 3:3, 3:4, 4:7, 5:9, 6:10, 9:10, 9:12, 10:12, 10:14 - 15:14, 15:15, 17:19, 18:20, 21:20, 21:22, 23:22, 23:23.

Rozhodčí: Kavulič, Skružný 350 diváků 7 m hody: 5/4 - 4/4 vyloučení: 1 - 3

Sestavy a branky:
Zlín:
Vyhlídalová, Mahďáková - Jalůvková, Růčková, Brablcová 1, Pažourková 1, Poznarová 10/ 4, Talašová, Šviráková 1, Budayová 1, Salčáková 3, Štěrbová 4, Cedidlová, Marčíková.

Trenér: Dušan POLOZ

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 4/1, Růžičková 2/1, Vocilková 1, Samcová, Pašková 1, Severová, Kubáčková, Spíchalová 2, Huráňová 5, Ždánská 2, Gebre Selassie 2, Fabíková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Utkání splňující ty nejvyšší nároky interligové házené se hrálo v sobotním dopoledni v hale Euronics ve Zlíně. Domácí házenkářky hostily svého soupeře z Hané jako vysoký favorit, tentokrát ale narazila kosa na kámen. Olomoučanky potvrdily stoupající formu a i když přijely do Zlína s několika zraněnými hráčkami, udávaly po 90 % hrací doby tempo hry a svého soupeře jednoznačně přehrály. Hlavní postavou duelu však byla reprezentační brankařka v olomouckém dresu Barbora Raníková, která podala excelentní výkon. Proti čtveřici svých kolegyň z reprezentace na spojkách domácího týmu - Štěrbové, Poznarové, Růčkové a Budayové, doplněné ještě Salčákovou z levého křídla vytáhla hned 24 úspěšných zákroků, mezi nimiž byla nejen zlikvidovaná sedmička v poslední minutě utkání, která vlastně rozhodla o dělbě bodů, ale i pět chycených střel od zlínských pivotů Brablcové a Marčíkové, které z ní byly doslova nešťastné.

Raníková byla bezesporu největší postavou utkání, pochválit je však nutno i další olomoucké bojovnice, především obranné pilíře Alenu Vocilkovou a Janu Spíchalovou, která překonala bolestivé zranění a utkání odehrála ve velkém stylu. Duší útočných akcí byla i tentokrát Veronika Hejtmánková, chladnokrevná autorka poslední sedmičky minutu před koncem utkání kterou podpořily i mladé Barbora Pašková s Aničkou Gebre Selassie, i když ty z přemíry snahy několikrát chybovaly. Jako lvice bojovala Lucka Fabíková, stržila hodně ran, vázala na sebe pozornost obrany domácích, ale nebyla tentokrát spokojena ani sama se sebou, i když jak už bylo řečeno odvedla velké penzum práce. Zapomenout nesmíme ani na obě křídla, Martinu Huráňovovu a Míšu Ždánskou, které musely obě odehrát celých 60 minut a měly toho obě určitě ke konci zápasu dost. Ke cti jim slouží, že i ke konci zápasu dokázaly přispět na brankové konto svého týmu.

Průběh utkání byl dramatický od prvních minut až do úplného závěru zápasu. V prvním poločase si Hanačky vytvořily tří, později až čtyřbrankové vedení, které domácí družstvo pět minut před koncem poločasu skoro vymazalo, do šaten se však přesto šlo se čtyřgólovým vedením hostujícího družstva, které výborně zvládlo koncovku prvního poločasu.

Po změně stran si však Hanačky vybraly hluchou desetiminutovku, při které svůj slibný náskok nejen ztratily ale domácí se dokonce ujaly poprvé v utkání vedení. Do jaké míry k tomu přispěla i kuriózní nepříjemnost, kdy rozhodčí utkání po odehrání dvou minut na několik minut přerušili, protože Veronika Hejtmánková, jedna z klíčových hráček hostí uvízla o přestávce na toaletě, kde se zasekl zámek, lze jen spekulovat. Každopádně hostující družstvo vstřelilo svou první branku po změně stran až po odehrání deseti minut za stavu 15:14. Poté však znovu převzaly taktovku a ještě 4 minuty před závěrečným hvizdem vedly 21:22. Domácí kanonýrky Poznarová a Budayová však dvěma přesnými zásahy skóre otočily ve prospěch domácího celku. Necelé dvě minuty před koncem Hejtmánková ze sedmičky vyrovnala a 55 sec. před koncem Bára Raníková zlikvidovala sedmičku do té doby neomylné exekutorce Poznarové. Poslední útok patřil hostujícímu družstvu, domácí však už plichtu s vypětím všech sil ubránily.