English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky ZORY hostí v úterý nováčka z Poruby

Házenkářky ZORY hostí v úterý nováčka z Poruby 25.10.2010 16:17:49 - autor: , přečteno 1837x

Olomoucké házenkářky ještě ani pořádně neztrávily zisk (nebo ztrátu ?) bodu ze sobotního velkého derby ve Zlíně a už je tu další utkání a znovu derby, tentokrát dvou družstev ze severnější poloviny Moravy. V hale DHK ZORA Olomouc se představí nováček interligové soutěže - ambiciózní ostravský celek Sokol Poruba. Devět roků čekala Ostrava na to, aby se do jejich města znovu vrátila nejvyšší házenkářská soutěž žen. Naposledy hrála Ostrava nejvyšší soutěž v ročníku 2001/02, tehdy jako HC Ostrava a skončila v extralize na posledním, 10. místě a do nově vytvořené interligy tedy nepostoupila.

Pokračovatelem tradic ostravské ženské házené, jejíž prvoligové kořeny sahají až do roku 1971, se stal Sokol Poruba. Po dlouhém účinkování v 1. lize žen se družstvo žen dvakrát neúspěšně pokoušelo o postup do interligy, nejprve neuspělo v roce 2008 v baráži proti Zlínu o rok později proti Jindř. Hadci. Na potřetí to tedy vyšlo i když jen díky rozšíření inerligy na 14 účastníků. Celek Sokola Poruby staví především na vlastních odchovankyních, přesto po vstupu do WHIL došlo k posílení kádru o dvě reprezentantky - Markétu Dolákovou - brankařku, která hrála interligu za Jindř. Hradec a Romanu Tomečkovou, která se po šestiletím působení v našem družstvu vrací do mateřského klubu..

V dresu Poruby přijede na Hanou také dvacetiletá Barbora Mýlková, která v minulé sezoně byla v našem družstvu na hostování a uvedla se v zápasech interligy ve výborném světle, svým nasazením a bojovností si hned získala sympatie našich diváků. Její působení Olomouci však předčasně ukončilo nepříjemné zranění ramene a Barbora musela po operaci podstoupit dlouhou rekonvalescenci. Nyní už je zpátky a hned v prvních zápasech ve svém mateřském družstvu potvrdla že v ní české házené rostě velký talent. V družstvu Poruby však v současnosti září ještě výrazněji o rok mladší kanonýrka Karolína Richvalská, která nasázela v prvních sedmi kolech interligy svým soueřům už 49 branek.

Z výčtu největších opor současného družstva Poruby, což však není zdaleka výčet všech kvalitních hráček vyplývá, že se máme na co těšit. I když náš soupeř přiede v roli nováčka, nebudou to mít naše děvčata vůbec jednoduché a budou-li chtít uspět budou muset podat odpovědný a koncentrovaný výkon za použití všech svých předností. Předchozí výsledky Poruby by měly být variováním. V zápase se dá očekávat kvalitní a bojovná házená s plným nasazením, obě družstva vyznávají rychlý přechod do útoku, mají solidní obranu a v obou brankách nastoupí reprezentační brankařky, co víc si můžeme přát. V obou dresech se to bude jen hemžit mladými talenty, ale v tom domácím budeme spoléhat především na zkušenost našich osvědčených opor.

Utkání se hraje v úterý 26. října od 18 hod. v hale DHK ZORA Olomouc a věříme, že nezvyklý termín všedního dne neodradí naše příznivce od návštěvy kvalitní házené a přijdou podpořit naše děvčata v jejich boji.