English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky si smlsly na nováčkovi z Poruby DHK ZORA Olomouc -DHC Sokol Poruba 29:17 (14:11)

Hanačky si smlsly na nováčkovi z Poruby DHK ZORA Olomouc -DHC Sokol Poruba 29:17 (14:11) 27.10.2010 05:38:19 - autor: vasek, přečteno 1881x

 

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2, 6:4, 8:4, 8:6, 11:8, 12:10, 14:10, 14:11 - 15:11, 18:12, 21:13, 24:14, 25:16, 28:16, 29:17.

Rozhodčí: Mandák, Rudínský 225 diváků 7 m hody : 3/3 - 2/2 vyloučení 5 - 5

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Hejtmánková 10/3, Růžičková 6, Vocilková 2, Remešová 3, Pašková 1, Severová 1, Kubáčková, Spíchalová 1, Huráňová 3, Ždánská, Gebre Selassie 1, Fabíková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Poruba: Doláková, Roháčková - Mýlková 1, Lešková, Tomečková 2, Mališová 1, Ganzerová, Adámková 4, Nelhýblová, Marčíková 2, Richvalská 4/2, Oroszová 2, Mrózková 1, Šimečková.

Trenér: Aleš CHRASTINA

S napětím očekávané derby interligového mazáka s nováčkem splnilo očekávání pouze v prvním poločase. To se hrála vyrovnaná partie a hostující družstvo stačilo kontrovat domácím hráčkám skoro až do závěru poločasu. Několikrát se Hanačkám sice podařilo vytvořit si čtyřbrankový náskok, Ostravačky však vždy stáhly na dvougólový rozdíl, dotáhnout na kontaktní gól jim však domácí nedovolily. Proti byla hlavně opět famózní Barbora Raníková, která zneškodnila v prvním poločase soupeřkám 16 jejich střel a za celé utkání ji hostující kanonýrky prostřelily ze střední vzdálenosti jen 2 krát, všechno ostatní byly branky dosažené z hranice brankoviště, především z rychlých útoků a proskoků.

Ve druhém poločase se herní převaha domácích projevila v ještě větší míře, své poločasové tříbrankové vedení začaly navyšovat neúprosně se strojovou pravidelností a v 17. minutě se poprvé objevil desetibrankový rozdíl. To už na hřišti hrály převážně mladé, kterým se podařilo náskok svého družstva v pohodě kontrolovat a do konce zápasu ještě navýšit na konečný rozdíl. Trenér domácího družstva byl nucen hned od začátku utkání improvizovat, protože ve 3. minutě se zranila po střetu s protihráčkou Míša Ždánská a zápas pro ni skončil. V prvním poločase byla mimo hřiště také ošetřována Veronika Hejtmánková, kterou však zranění jakoby nabudilo a dokonce zápasu předváděla střelecký koncert. Různé šrámy utržily i další hráčky, utkání však po ošetření dohrály.

Časté ošetřování si vynutilo i častější střídání, na hřiště se proto postupně dostávaly všechny hráčky. Největší prostor dostala po zrAnění Ždánské, Adriana Remešová, která se úspěšně předvedla nejen v přechodu do brejků, ale i několika obrannými zákroky. V obraně bezkonkurenčně kralovala Alena Vocilková, která vymazala obávané kanonýrky hostujícího družstva, především Richvalskou. Alena se tentokrát i více zapojovala do útočné fáze a na své konto si připsala nejen dvě gólové trefy, ale také pět brankových asistencí. Aktivitou hýřila Veronika Hejtmánková, hlavně ve druhém poločase, kdy nastřílela sedm branek. Střeleckou mušku našla také Katka Růžičková, která několika přesnými zásahy hodně nahlodala sebevědomí brankařky Dolákové. Spolehlivý výkon odvedla Jana Spíchalová. Obě mladé spojky Pašková a Gebre Selassie střídaly dobré okamžiky se slabšími. Anička Gebre Selassie roztleskala publikum v samotném závěru utkání svou nádhernou brankou tzv. vykláněčkou, kterou v ženském podání umí snad jenom ona. Střelecky se tentokrát neprosadila příliš Lucka Fabíková, Tereza Kubáčková hrála méně, její levý loket ještě potřebuje pořádně doléčit.

Celkově je třeba říci, že domácí házenkářky vyhrály naprosto zaslouženě a znovu potvrdily, že jejich forma velmi slibně narůstá, i když i tentokrát se nevyvarovaly několika zbytečných chyb.