English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > 9. kolo interligy - Zora jede pod trenčanský hrad

9. kolo interligy - Zora jede pod trenčanský hrad 28.10.2010 11:15:32 - autor: vasek, přečteno 2042x

8. kolo házenkářské interligy ještě neskončilo (dnes se dohrává Písek - Michalovce) a na dveře už klepe kolo deváté. V něm pojedou reprezentantky Hané na Slovensko do Trenčína, k předposlednímu měření sil se slovenskými soupeři WHIL, za týden je pak čeká doma před kamerami TV NOVA SPORT poslední zápas se slovenským soupeřem - Bánovcemi.

Vraťme se ještě několika slovy k osmému dějství interligy. Házenkářky musely v krátkém sledu absolvovat dvě kola a otázkou bylo, jak se s tím které družstvo vypořádá. Dá se říci, že papíroví favorité obstáli, i když v některých případech „s odřenýma ušima". To platí pro Šaľu u Vajgaru a i pro ŠKP v domácím utkání s Veselím. Komplikace nepřipustil suverén Slavie na horké půdě v Bánovcích, naše děvčata v souboji s nováčkem z Poruby, ani Partizánské v zápase s dalším nováčkem z Mostu. Výborné utkání viděli diváci ve Zlíně v „předkrmu" před večerní kvalifikací mužů s Řeckem. Domácí děvčata nakonec nad Trenčínem vyhrála o pět branek, ale ještě pár minut před koncem byl stav nerozhodný a Slovenky potvrdily, že to v jejich hale v sobotu naše děvčata nebudou mít vůbec jednoduché.

Deváté kolo se odehraje s výjimkou duelu Slávia - J. Hradec v sobotu 30. října. A pohled na rozpis dává tušit, že ve většině zápasů budeme jen těžko hledat favorita. Jedině v utkáních Slavia Praha - Házená Jindř. Hradec a Veselí - Partizánske by mělo být všechno jasné. Pražanky stále odolávají snahám soupeřů o jejich pokoření a nedá se očekávat, že se tak stane právě v neděli v Edenu. Také Veselské panenky se jistě vypořádají s posledním slovenským celkem Partizánským i když ten si ve středu zvýšil sebevědomí ziskem dvou bodů v souboji s Mostem.

Dramatické utkání se dá očekávat na jihu Čech, kde Sokol Písek přivítá štiku letošního ročníku - HC Zlín. Obě družstva vyznávají rychlou házenou, takže se dá očekávat výsledek s množstvím vstřelených branek na obou stranách. Kdo z tohoto souboje vyjde vítězně se dá jen těžko předvídat. Jako favorit do Čech jistě pojedou svěřenkyně Dušana Poloze, jehož kádr je „prošpikován" reprezentantkami jak seniorskými, tak i juniorskými. Domácí družstvo kolem Luzumové a spol. však doma nerady pouštějí body, které nutně potřebují v ataku pozic do play-off.

Utkání na severu Čech v Lounech, kde se uskuteční utkání Baník Most - Iuventa Michalovce má sice velkého favorita ve slovenském družstvu. To však absolvuje již svou letošní druhou „Českou tour" a v té první spojenou s islandskou misí se jim moc nevedlo a prohrály u Vajgaru. Soubor mosteckých Černých andělů pod taktovou Tomáše Kuťky však po neúspěšném výsledku v Partizánském (tam ale nechytala jedna z opor Lucka Kantůrková), udělá jistě všechno pro to, aby rozšířil konto svých zatím dvou získaných bodů.

Hodně zajímavou podívanou slibuje i zápas v Polance nad Odrou, kde se uskuteční utkání Sokol Poruba - Gabor Bánovce n. Bebr. Ambiciozní a sebevědomý slovenský nováček má určitě širší a zejména zkušenější kádr hráček na to, aby si poradil i s Porubou. Domácí prostředí však může sehrát svou roli o čemž se mohly přesvědčit i hráčky Šaľy a Trenčína, které v Polance v předchozích zápasech vyhrály jen s největším úsilím rozdílem dvou branek. Oba sobotní soupeři v minulém kole prohráli, Bánovce doma nestačily na mistrovskou Slavii a Poruba v Olomouci musela skousnout hořkou pilulku v podobě vysoké porážky od Hanaček, na které si před zápasem hodně věřily.

Velký a dramatický zápas se očekává v Šaľe. Zápas domácího Duslo Šaľa s úřadujícím slovenským mistrem ŠKP Bratislava, by mělo mít všechny atributy derby. Každopádně půjde o šlágr kola, v němž se střetnou dva sousedé v tabulce o postavení momentálně nejlepšího slovenského celku. Uvidíme jak si poradí domácí „baby team" s velezkušenými celkem ŠKP, který však září hlavně na domácí palubovce, zatímco v roli hosta je sotva poloviční. Utkání obou soupeřů bývají vždy hodně vypjatá a bývají také vždy ozdobou soutěže. Jistě tomu tak bude i tentokrát.

Posledním utkáním kola je klání pod trenčanským hradem, kde se střetnou Štart Trenčín s DHK ZORA Olomouc. Mladý celek Trenčína předvedl ve středu ve Zlíně házenou v moderním pojetí, založenou především na kvalitním výkonu brankařek a přechodu do rychlého útoku. Rychlé protiútoky hostujících děvčat se valily jako lavina proti domácí brance, jejíž hráčky ale oplácely stejnou mincí, protože i ony jsou naladěný na stejnou vlnu. Útok stíhal útok a žádná z hráček se ani na chvíli nezastavila, všechny činnosti se prováděly v maximálním tempu. Hanačky vyznávají přece jen trochu jinou házenou, věřme, že se jim podaří eliminovat rychlost akcí domácích a nedají jim ke smrtícím brejkům tolik příležitostí jako ve středu ve Zlíně jejich domácí soupeřky. Každopádně se mohou diváci těšit na kvalitní házenou, hodně bude záležet na zdravotním stavu našich děvčat, kdo vlastně bude schopen toto utkání v plném zatížení odehrát.