English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > ZORA veze z Trenčína 2 důležité body - Trenčín - Olomouc 25:27 (13:15)

ZORA veze z Trenčína 2 důležité body - Trenčín - Olomouc 25:27 (13:15) 30.10.2010 20:11:47 - autor: dhkzora, přečteno 1828x

 

Průběh utkání: 1:0,1:2, 6:3, 9:7, 9:10, 11:14, 12:15, 13:15 - 13:16, 15:16, 15:19, 19:19, 19:20, 22:25, 24:25, 24:27, 25:27.

Rozhodčí: Dubaiová, Klieštiková    diváků 200    7 m hody 4/3 - 5/5        vyloučení: 4 - 5

Sestavy a branky:
Trenčín: Ma. Pojezdálová, Hazuchová - Birkušová 5/1, Rajnohová 1, Drobná, Mo. Pojezdálová, Ďuržová 3, Žideková 3, Dudová 1, Šáteková 5, Rechtorisová 3/2, Neštická, Kovaličková 2, Vasilenková 2.

Trenér: Ján BEŇADÍK

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 8/5, Růžičková 3, Vocilková 1, Remešová, Samcová 2, Pašková 2, Severová 1, Kubáčková 1. Spíchalová 3, Huráňová, Gebre Selassie, Fabíková 6.

Trenér: Libor MALÍNEK

Hodně důležité body z Trenčína přivezly Hanačky a poskočily tak už do poloviny interligové tabulky. Byly to však body perně vybojované, jejich soupeř jim nedaroval vůbec nic, všechno si musely samy vydřít. I proto to bylo utkání nepříliš pohledné, více se bojovalo, plynulých akcí k vidění moc nebylo. Olomoučanky přijely do Trenčína odhodlány uspět. Měly soupeře velmi dobře přečteného a po celý zápas se také snažily plnit do puntíku taktické pokyny, které do nich trenéři napumpovali. Prvořadým úkolem bylo eliminovat přednosti hry svého soupeře, které ho zdobí, tedy rychlý, přechod do útoku a časté zakončování akcí.

Ze začátku utkání se více dařilo domácímu družstvu, Olomoučanky se dostaly poprvé do vedení až ve 21. minutě, kdy se po přesné přihrávce od Lucie Fabíkové trefila z pivota druhá Lucie - Severová a Hanačky vedly 9:10. Domácí sice ještě dvěma góly otočily na 11:10, do poločasu si však hostující družstvo vytvořilo dvoubrankový náskok, který ve druhé půli prakticky stále udržovaly. V 17. minutě druhého poločasu se ještě podařilo domácímu družstvu ze sedmičky vyrovnat, v době kdy Zora hrála oslabena o dvě vyloučené hráčky (Růžičková a Vocilková), to však bylo z jejich strany všechno.

Hanačky pod vidinou možnosti úspěšného konečného výsledku se překonávaly, bojovaly a Barbora Raníková zamkla neprodyšně svou branku a góly dostávala jen po brejcích domácích hráček, hlavně v okamžicích, kdy po hrozbě odebrání míče za pasivitu musely Hanačky střílet na branku po nepřipravených situacích a jejich střely byly proto málo účinně. Olomoučanky si stále udržovaly dvoubrankové vedení a když minutu před koncem Veronika Hejtmánková zvýšila na 27:24, mohla se už naše děvčata začít radovat ze zisku dvou bodů.

Vítězství hostujícího družstva bylo dílem celého kolektivu. Je jen těžko někoho zvlášť chválit, zápasem žilo celé družstvo včetně „lavičky", do zápasu se zapojily všechny hráčky, trenér sestavu hodně „točil" a tím se také hodně otupilo ostří rychlosti domácích hráček. Přesto však je třeba znovu vyzvednout bezchybný výkon Báry Raníkové, která hlavně v nejkritičtějších chvílích své družstvo hodně podržela, s velkou chutí bojovaly Hejtmánková, která bezpečně proměnila všech pět sedmiček, Fabíková hodně zaměstnávala obranu domácích a v obraně dřely do úmoru Vocilková se Spíchalovou, která však byla v průběhu zápasu zase zraněna. I ostatní děvčata však k zaslouženému vítězství přispěla velkou měrou.

Domácí družstvo bylo jakoby zaskočeno hrou hostujícího družstva, které mu toho příliš moc nedovolilo, proti výkonu, který předvedly Trenčanky ve středu ve Zlíně byl jejich výkon jen slabým odvarem, určitě však mají hráčský kádr a kvalitu své hry  na to, aby potrápily i další družstva.