English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Desáté kolo WHIL nabízí souboje mistrů i vicemistrů

Desáté kolo WHIL nabízí souboje mistrů i vicemistrů 03.11.2010 20:12:39 - autor: vasek, přečteno 1618x

 

Zajímavá shoda náhod čeká na interligu ve víkendovém 10. kole soutěže. Los přisoudil jako soupeře všechny finalisty play off z obou zemí. U Dunaje se tak střetnou úřadující mistři Slovenska a Česka, ŠKP Bratislava - DHC Slavia Praha a na Zemplíně proti sobě nastoupí oba loňští poražení finalisté play-off, ale současně i vicemistři svých zemí - Iuventa Michalovce a Britterm Veselí n.Mor. Obě střetnutí slibují dramatickou házenou, kdy tipovat vítěze bude hodně obtížné.

V souboji mistrů bude zajímavé, jak obstojí domácí ŠKP, který prochází zatím bez zaváhání soutěží v utkáních hraných v domácím prostředí, český mistr a lídr interligy Slavia má na druhé straně stoprocentní bilanci jak na domácí palubovce, tak i na hřištích svých soupeřů. Kdo si tedy v sobotu v podvečer připíše na své konto první ztrátu ? V souboji vicemistrů se v posledních utkáních dostala do pohody Iuventa Michalovce, která se z české mise na jihu a severu Čech vrátila domů s plným bodovým ziskem a plně potvrzuje to, co jsme předpokládali už v létě po turnaji v Micha lovcích, že Iuventa má kádr na to, aby letos hrála o absolutní špici soutěže. Veselské panenky po dvou porážkách ve slovenských halách v Bánovcích a Bratislavě ztratila trochu kontakt se špičkou a navíc je teď nečekají žádné oddychové zápasy, po Zemplínské misi je čeká v domácím Pekle v derby Zlín a vzápětí pod Trenčínským hradem nevyzpytatelné domácí družstvo.

Velmi vyrovnaný souboj se dá očekávat na jihu Čech v utkání Jindř. Hradec - Sokol Poruba. Domácí celek už hodně dlouho čeká na rozšíření konta svých zatím dvou bodů, o které ve 2. kole oloupil Michalovce, na druhé straně nováček se bude jistě snažit navázat na týden starý zisk bodů v utkání s Bánovcemi. Stejně těžké je tipovat vítěze dalšího ze sobotních zápasů: Štart Trenčín - Sokol Písek. Domácí družstvo bude chtít jistě brzy zapomenout na zklamání, které jim připravilo naše družstvo, kterému se podařilo otupit ostří rychlých akcí domácích hráček a za podpory vynikající Barbory Raníkové v brance si odvezlo oba body. Na druhé straně Jihočešky v cizím prostředí nezískaly zatím ani bod a budu určitě chtít tuto nelichotivou bilanci napravit.

Obě utkání hraná v neděli, HC Zlín - Baník Most a Danlog Partizánske - Duslo Šaľa, by měla mít favority, ve Zlíně v domácím celku na Slovensku zase v družstvu hostí, i když zejména v druhém zápase člověk nikdy neví. Domácí mladé družstvo už potrápilo mnohého favorita, ale Duslo jede na vítězné vlně, už ve čtyřech zápasech v řadě získalo plný počet bodů. Na druhé straně Zlín v posledních zápasech nehraje v nijak oslnivé formě, po ztrátě bodu s naším družstvem,jen se štěstím porazil doma Trenčín a před týdnem nezvládl v Písku závěr a prohrál.

Posledním utkáním 10. kola je utkání v Olomouci mezi domácí Zorou a slovenským nováčkem Gabor Bánovce nad Bebravou. K utkání připravujeme samostatnou upoutávku, kterou zveřejníme zítra.