English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ambiciozní nováček z Bánovců míří do Olomouce

Ambiciozní nováček z Bánovců míří do Olomouce 04.11.2010 09:14:10 - autor: dhkzora, přečteno 1979x

Devět kol mají za sebou interligové házenkářky, devět bodů má na svém kontě od začátku letošního ročníku Olomoucké družstvo. Více než polovinu těchto bodů získaly během posledního týdne. Nejprve si zajely do Zlína, kde sebraly druhému týmu tabulky, místnímu HC první letošní bod v soutěži. S odstupem času však lze konstatovat, že bod sice ztratilo domácí družstvo, soudě podle postavení obou týmů v tabulce a také podle toho, že domácí tým bývá favoritem, ale také ho ztratilo naše družstvo, které podle průběhu zápasu sahalo po obou bodech. Další dva body pak děvčata získala doma v utkání s nováčkem soutěže a pro utkání v Olomouci po známé cause hodně motivovanému Sokolu Poruba, který nakonec převálcovala dvanáctibrankovým rozdílem.

No a poslední dva z pětice bodů získaných minulý týden, vydolovaly Hanačky pod Trenčínským hradem v souboji s domácím Štartem. Zde to byl více boj než pohledná házená a snahou našich děvčat bylo hlavně eliminovat rychlost akcí, kterými se Slovenky prezentovaly v předchozím utkání ve Zlíně, kde nebýt výborné Vyhlídalové v domácí brance, tak asi sebraly favoritovi další body. Taktické záměry našim trenérům a samozřejmě hlavně hráčkám beze zbytku vyšly, po celé utkání v Trenčíně byla lepším a vyzrálejším družstvem, které cílevědomě kráčelo za úspěchem. A ten se nakonec dostavil, když z Trenčína, přivezly oba body, což se jim v minulosti podařilo jen dvakrát. Naše družstvo se po těchto příjemných ziscích posunulo v tabulce již na konec její první poloviny a dokonce již okupují příčku, která by jim zaručovala postup do play-off. Teď jen půjde o to tuto dobitou pozici udržet a nebo ještě postupně vylepšovat.

V sobotu 6. listopadu se v Olomoucké hale DHK ZORA představí za asistence kamer televize NOVA SPORT (záznam se vysílá ve středu 10. 11. 2010 od 18:00 hod.), staronový účastník interligy, ambiciózní a sebevědomý tým Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou. První účinkování bánoveckého družstva v interlize trvalo tři sezony 2003 - 2006 a po sestupu do 1. slovenské ligy trvalo klubu čtyři roky, než družstvo konsolidoval a připravil k návratu mezi elitu.

Přestože jde o nováčka, vůbec se jako nováček nechová. Sympatické na jeho předsezónních prohlášeních je to, že si nedává nižší cíle, než je reálný pohled na silný hráčský kádr. Cílem je tak jednak postup do slovenského play-off, kde si to o postup pravděpodobně rozdá především se svým geograficky nejbližším sousedem Trenčínem, protože trojice silných slovenských družstev ŠKP, Iuventa a Duslo si jistě play-off pohlídá. Na nováčka nezvyklá je také účast v Evropském poháru, kde ho čeká už za týden v premiéře na Evropské scéně.v domácím prostředí zástupce maďarské školy FTC Jogazdabank Budapest (známější jako Ferencvaros).

Nováček s vysokými cíli disponuje zkušeným kádrem svého družstva. Nejzářivější hvězdou je nesporně trojnásobná nejlepší házenkářka Slovenska (2003, 2004, 2005) a současná vedoucí žena pořadí střelkyň WHIL - Alžbeta Tóthová. Betka má za sebou bohatou reprezentační minulost a stovky odehraných zápasů, v nejvyšších soutěžích, nejvíc v dresu Iuventy Michalovce a v sezoně 2009/10 v dresu Šaľy. Do trojice nejzkušenějších hráček družstva, pak patří i Monika Kollárová, která hrávala dlouho v Ban. Bystrici a v roce 2007 nastoupila proti našemu družstvu v Challenge Cupu, kde nám v dvojzápase nastřílela 17 branek. Trojici nejzkušenějších uzavírá brankařka Eva Vargová, figurující ve statistikách WHIL na 3. místě s úspěšností svých zásahů nad 48 %. Silná je však také skupina hráček střední generace, které mají převážně minulost spojenou s házenou v Trenčíně, zejména se jedná o spojky Ivanu Bahýlovou a Lucii Petrikovou, nebo na křídle hrající Zuzanu Surovčíkovou. Výraznou oporou družstva je také chorvatská reprezentační pivotka Lana Sušec .

Z výčtu jmen můžeme shrnout následující poznatek. Gabor Bánovce disponuje hráčským kádrem, který má svou kvalitu rozloženou na všechny posty. Spolehlivou brankařku Vargovou, kvarteto úderných spojek Tóthová, Kollárová, Petriková, Bahýlová, rychlonohá křídla Surovčíkovou a Turkovou a vynikající chorvatskou pivotku Sušec.

Domácí družstvo bude chtít navázat na předchozí výborné výsledky a zlepšenou hrou na všech postech rozšířit své bodové konto. Situaci trochu komplikuje řada zranění, uvidíme kterým ze zraněných hráček dovolí zdravotní stav do utkání nastoupit.