English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pozvánka na interligu

Pozvánka na interligu 22.03.2007 09:18:59 - autor: dhkzora, přečteno 2246x


Sobota 24. března v 17,30 hod.: DHK ZORA - Sport Slokov Veselí

Jedno z klíčových utkání sehrají v sobotu ve své hale házenkářky DHK ZORA Olomouc. Soupeřem jim bude úřadující český mistr Sport Slokov Veselí a půjde opravdu o hodně. V sázce je totiž pozice pro nasazení do play-off o mistra České republiky. Obě družstva si účast v play-off již dávno vybojovala, teď půjde o to kdo nastoupí proti kterému soupeři a eventuálně o to, kdo bude mít výhodu domácího prostředí v případě, bude-li potřeba hrát rozhodující utkání.

V semifinále play-off se totiž utká nejlépe umístěné české družstvo po dlouhodobé části WHIL, proti Sokolu Písek a druhou dvojici budou tvořit dva soupeři ze silné české trojky (Veselí, Slávia, Olomouc). Hrát se bude na dva vítězné zápasy a to tak, že případné třetí, rozhodující utkání se hraje na hřišti lépe postaveného celku ze základní části. O tom jaká je to výhoda se mohla naše děvčata přesvědčit v minulém ročníku (semifinále se tenkrát hrálo na 3 vítězná utkání), kdy v Praze první dvě utkání prohrála shodně 21:20, doma naopak nad Slávii dvakrát jasně vyhrála a k pátému rozhodujícímu utkání nastoupila opět v Praze a co se tam dělo si všichni dobře pamatujeme.

K sobotnímu utkání přijede silný ambiciózní a sebevědomý soupeř, který si své sebevědomí upevnil minulý týden kdy porazil doma pražskou Slavii 31:30. Družstvo je sice v současnosti oslabeno o Jarmilu Kočí, která očekává radostnou událost a o další reprezentantku Dorotíkovou, která si poranila koleno, zbývající hráčky však pro domácí nebudou vůbec lehkým soustem. Reprezentantky Lenka Fleková, s Marcelou Handlovou hrají v současné době ve výborné formě a i obě srbské legionářsky spolu s dalšími zkušenými děvčaty z mistrovského celku, udělají jistě všechno pro vítězství svých barev. Zajímavostí je to, že v dresu hostí se představí i dvě olomoucké odchovankyně Zuzana Dorňáková a Adela Marečková, když další naše hráčka Hana Bártová, která je ve Veselí na hostování nemůže podle dohody obou oddílu proti nám nastoupit.

Domácí družstvo se na utkání pečlivě připravuje, v plné zátěži po zranění je už i Martina Šašková, marodka je zatím prázdná, takže nic nebrání tomu, aby domácí družstvo k utkání nastoupilo v plné síle.

V přestávce utkání dojde k zajímavému aktu. Na půdě rodinného domku v Grygově byl nedávno nalezen starý pohár z roku 1942, který patřil družstvu ASO Olomouc, desetinásobnému mistru republiky v házené žen z let 1939 - 1949. Pan Zdeněk Vaníček z Chropyně, který tento unikátní pohár objevil se rozhodl ho předat zástupcům DHK ZORA, který je pokračovatelem ženské házené ASO Olomouc, k uložení mezi vzácné trofeje.

Utkání se hraje v sobotu 24. března 2007 od 17,30 hod. v hale DHK ZORA Olomouc na Andrově stadionu.