English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První čtyřka interligy soupeřům poodskočila

První čtyřka interligy soupeřům poodskočila 09.11.2010 11:00:36 - autor: vasek, přečteno 1723x

První čtyřka interligy soupeřům poodskočila

Interliga házenkářek má za sebou kompletních deset kol a na čele se vytvořila vedoucí čtyřka, která začala bodově unikat svým soupeřům ze středu tabulky. Pořadí na špici suverénně kraluje bez ztráty bodu obhájce prvenství Slavia Praha, která si o víkendu u Dunaje poradila v souboji mistrů i se slovenským mistrem ŠKP Bratislava. Druhé Michalovce ztrácejí už 4 body a mohou litovat svého kolapsu v 2. kole, kdy prohrály u Vajgaru a pro jejich soupeře J. Hradec to jsou pohříchu dosud jediné dva získané body v soutěži. Třetí Zlín po suverenitě, kterou naháněl strach svým soupeřům v prvních kolech, trochu slevil a po ztrátě bodu v domácím prostředí s našimi děvčaty měl výpadek i v Písku, kde ztratil oba body poté, kdy celý zápas vedl. Šaľa už si prodělala také svou menší krizi, když během tří kol ztratila 5 bodů, posledních pět výher v řadě ji však znovu postavilo na nohy.

Poslední tři kola první části WHIL mají na pořadu několik velmi zajímavých duelů družstev ze špice. Tak Slavii čeká utkání v Michalovcích a se Zlínem, Iuventa mimo Slavii bude hrát i v Šaľe, HC Zlín čekají tři kola pravdy (ve Veselí, doma Šaľa a na Slavii). Duslo Šaľa to nebude mít také jednoduché, přivítá ve své hale Michalovce, pojede do Zlína a doma se utká s Trenčínem, který to venku umí..

S mírnou ztrátou tří bodů se vytvořil silný střed, za čtvrtou Šaľou je ŠKP Bratislava a v závěsu dva 11 bodoví - Veselí a Olomouc. Z této trojice měla nejúspěšnější poslední kola Zora, která po zisku bodu ve Zlíně třikrát v řadě vyhrála. Bratislava naopak po netěsnější výhře nad Veselím dvakrát za sebou prohrála (Šaľa a Slavia) a ztratila tak bezprostřední kontakt se špičkou tabulky. Také Veselí dva z posledních tří zápasů prohrálo a musí se tedy spokojit jen s postavením v silném středu a jen s lepším brankovým rozdílem před naším družstvem..

Další trojici na 8. - 10. místě vytvořila družstva, která vstupovala do letošního ročníku s velkým ambicemi a očekáváním, jejich výsledky jsou však někdy hodně nevyzpytatelné. Jihočešky z Písku, po skvělých výsledcích v přípravě, dominují zejména v domácím prostředí, kde vydolovaly už 8 bodů, z venku si přivezly zatím jen jediný bod z Trenčína. Trenčín naopak vozí body z venku (Poruba, J. Hradec a Partizánske), doma ale už ztratil 9 bodů. Slovenský, zkušený nováček z Bánovců vstupoval do soutěže s velkými ambicemi, hraje dokonce v Evropském poháru, jeho výkony a výsledky jsou však zatím jako na houpačce. Má vyrovnanou bilanci, doma získal 4 body za výhry nad Veselím a Pískem, z venku si přivezl také čtyři body, ale další čtyři utkání na hřištích soupeřů prohrál. Druhý poločas v sobotu v Olomouci však potvrdil, že se s ním musí vážně počítat a že jeho chvíle ještě přijdou.

Jednoho z českých nováčků Sokol Poruba, dvanáctibranková porážka v Olomouci, kde chtěl hodně uspět, jakoby nakopla a dvěma posledními výhrami (s Bánovcemi a v Jindř. Hradcí) rychle uniká z nebezpečného pásma. Druhý nováček - Baník Most zatím zaujímá poslední příčku, v některých utkáních „v domácím prostředí" v Lounech, však potvrdil, že se také nehodlá trvale s touto rolí smířit. V závěru tabulky se usídlili i dva zkušené interligové týmy Jindř. Hradec, hrající svou čtvrtou a Partizánske dokonce svou 8. interligovou sezonu. Jindř. Hradec získal jediné své dva body ve 2. kole, když překvapivě vyhrál doma s Michalovcemi, Partizánske si zase své čtyři body připsalo v zápasech s družstvy, které jsou v tabulce pod nimi, tedy s J. Hradcem a Mostem.

Už příští kolo může zase zamíchat pořadím a přinést některé zajímavé výsledky, možná i některá překvapení. O tom si ale přčtěte zase až ve čtvrtek