English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Zoru čeká na jihu Čech zkouška ohněm

Zoru čeká na jihu Čech zkouška ohněm 11.11.2010 10:33:01 - autor: vasek, přečteno 1800x


Dva zajímavé duely družstev z popředí tabulky, jeden český (Veselí - Zlín) a jeden slovenský (Šaľa - Michalovce), nabízí sobotní pokračování společné česko - slovenské soutěže házenkářek. Snad s výjimkou zápasu Slavia Praha - Partizánske kde asi nikdo nepochybuje o výhře domácí Slavie, půjde v dalších zápasech jen velmi těžko tipovat vítěze. Platí to v plné míře zejména o střetnutí na jihu Čech, kde si to v Písku rozdají domácí s našimi děvčaty. Pro Hanačky to bude doslova zkouška ohněm, družstvo se veze na vítězné vlně a chtělo by na ní plout co nejdéle. Ani v duelech českých nováčků se zkušenými družstvy ze Slovenska Most - Trenčín a Poruba - Bratislava nebude výsledek také asi úplně jednoznačný. Kolo se bude dohrávat v pondělí 15. 11. v Bánovcích, kde bude zajímavé, jak se s náročným programem vypořádají domácí, které budou mít v nohách sobotní první zápas Evropského poháru s FTC Budapešť.

Pojďme se na jednotlivá střetnutí podívat blíže. Ve Veselském „Pekle" se bude hrát za asistence kamer TV NOVA SPORT atraktivní zápas Britterm Veselí - HC Zlín. Panenky sice v posledních třech kolech dvakrát prohrály, jejich domácí zápasy však zdobí neporazitelnostt, jediný bod ztratily doma se Šaľou. Jejich údernou silou budou jako obvykle na spojkách Fleková, Kočí a Drotárová a rychlá křídla Súkenníková a Chmelařová, to vše bude z branky zaštiťovat Lenka Černá. Zlíňačky doma také ztratily jen jediný bodík, v zápasech na hřištích soupeřů už však nejsou tak suverénní jako na začátku soutěže, (prohrály v Písku a Bratislavě), ale pozor dokázaly vyhrát v Michalovcích a Bánovcích. Jména reprezentantek v dresu Zlína: Štěrbová, Poznarová, Budayová, Růčková a Salčáková nahánějí hrůzu soupeřkám už při jejich vyslovení. Domácí zkušené hráčky se však jen tak někoho nezaleknou a navíc kanonýrku Štěrbovou mají dobře přečtenou, vždyť s nimi hrála v jednom družstvu minulé dva roky.

Druhý zápas družstev ze špice tabulky se odehraje v Šale a soupeřem domácím „chemičkám" bude Iuventa Michalovce. Souboj dvou slovenských velkoklubů a historicky nejúspěšnějších družstev WHIL, slibuje nelítostnou bitvu, pikantní příchuť bude mít jistě přítomnost trenéra Michala Lukačína, rodáka z Michalovců a bývalého trenéra Iuventy na lavičce domácí Šaľy. Mírným favoritem tohoto střetnutí jsou Michalovce, disponující zkušeným a kvalitním kádrem, jen namátkou jmenujme např. Tobiášová, Obšatníková, Kalaninovám, Hollá, Ukrajinky Bachirieva a Tregubova a řada dalších. Domácí se budou opírat hlavně o mladičké spojky Puškášovou a Szarkovou, vynikající křídla Vidiečanovou, Pilekovou a Bérešovou a spolehlivou brankařku Grandtnerovou.

V obou utkáních českých nováčků se slovenskými matadory, tedy Baník Most - Štart Trenčín a Sokol Poruba - ŠKP Bratislava, jsou papírovými favority slovenská družstva. Oba to však nebudou mít vůbec snadné, v závěru tabulky se už totižzačínají formovat adepti na závěrečné play out českých družstev a oba by chtěli mít nejlepší výchozí pozici pro boj o záchranu. Oba se ale zatím nevzdali ani myšlenky na proklouznutí do play-off, ale při reálném pohledu na tabulku jsou tyto myšlenky hlavně z pohledu „Černých andělů" spíše jen z oblasti snů. V dočasném domově v Lounech budou domácí děvčata spoléhat hlavně na své kanonýrky Martínkovou s Crhovou a brankařku Kantůrkovou, v minulém týdnu "ulovily" do svého kádru zkušenou exslavistku Kláru Štolfovou, hostující celek, který si z venku přivezl už 6 bodů bude spoléhat hlavně na čerstvé slovenské reprezentantky Rajnohovou, Židekovou a Kovaličkovou. Naopak ve druhém duelu nemá slovenský mistr na hřištích soupeřů příliš lichotivou bilanci (vyhrál jen s Mostem), domácí posílené Seluckou a dvěma výhrami v řadě, budou chtít v tomto trendu jistě pokračovat. V obrovské pohodě hrají Richvalská s Tomečkovou a do formy se po operaci ramene postupně dostává i Mýlková. Uvidíme, bude-li to stačit na zkušenou bratislavskou vozbu v podání Beňuškové, Štetákové, Kertészové, Kochanové, sester Janšákových a dalších.


Jediné nedělní utkání v Edenu má vysokého favorita v domácí Slavii Praha, které si určitě pohlídá svého soupeře Danlog Partizánske k zisku dalších dvou bodů. Oba soupeře dělí v tabulce propastný rozdíl 12 míst v pořadí a 16 bodů po 10. kolech, což jistě vypovídá o všem. Podle posledních informací se utkání nebude hrát v neděli 14. 11., ale až ve středu 17. 11. 2010 v 18:00 hod. V pondělní dohrávce Gabor Bánovce - Házená Jindř. Hradec půjde především o to, jak se vyrovná domácí družstvo s nabitým programem a s očekávanou únavou po pohárovém utkání v Poháru vítězů pohárů, které bude hrát v sobotu doma s FTC Budapest.. Kádr slovenského družstva totiž neoplývá příliš širokým hráčským kádrem. I to by však mělo asi stačit na družstvo z jihu Čech, jehož výkony v letošní sezoně příliš optimismu příznivcům neposkytují. Do družstva se však vrací po mateřské, jeho bývalá opora Jitka Matoušková, takže uvidíme.

Posledním utkáním kola, časově však prvním, protože se hraje už v sobotu od 15 hodin bude zápas Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc. Půjde o střetnutí dvou sousedů v tabulce, které dělí jen dva body. Oba také asi budou největšími rivaly o jedno ze čtyř míst v českém play-off. Domácí děvčata měla impozantní výsledky v přípravě, staly se vítězkami dvou srpnových turnajů (jedním z nich byl i Pohár míru v Olomouci), první část sezony však byl pro příznivce trochu zklamáním. Po úvodní porážce doma se Šaľou prohrály i s dalším slovenským mužstvem Michalovcemi, ostatní domácí zápasy však Jihočešky vyhrály, ten poslední i se Zlínem. Ze hřišť soupeřů si však přivezly jediný bodík z Trenčína v minulém kole, takže bilance posledních dvou kol = tříbodový zisk. Olomoučanky nastartovala remíza ve Zlíně, kam v 7. kole odjížděly jako 11. tým WHIL a měly na svém kontě 4 body. Další tři utkání však vyhrály, postoupily už do první poloviny tabulky a na svém kontě mají slibných 11 bodů.

V samotném zápase se dá očekávat nelítostný boj, obě družstva budou chtít získat velmi důležité body. Jak důležité je v utkáních obou soupeřů domácí prostředí napovídá vzájemná bilance. Z pěti utkání hraných v Písku vyhrály Jihočešky 3x, dvakrát byla úspěšnější naše děvčata, v Olomouci však všechna utkání s převahou vyhrálo naše družstvo. Hanačky sice nepojedou k utkání v roli favorita o to víc však budou chtít přesvědčit, že jejich poslední výkony a výsledky nebyly náhodné a budou chtít zlomit nepříznivou bilanci vzájemných utkání hraných na jihu Čech. Domácí družstvo bude spoléhat především na spojky Luzumovou, Borovskou a Vrabcovou, v pivotu na Stellnerovou, disponuje také rychlými křídly Krouskou, Salačovou a Dvořákovou, prostě naše družstvo nečeká vůbec nic lehkého. Navíc se stále potýká se zdravotními problémy některých hráček, mimo hru bude určitě Ždánská, se zraněním se potýkají Spíchalová s Fabíkovou. Také další hráčky už toužebně vyhlížejí přestávku v soutěži, aby se mohly dát zdravotně do pořádku.