English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Prokletí písecké Obloukovky trvá, tentokrát se však Hanačky porazily samy Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 24:23 ( 10:11 )

Prokletí písecké Obloukovky trvá, tentokrát se však Hanačky porazily samy Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 24:23 ( 10:11 ) 13.11.2010 22:31:59 - autor: vasek, přečteno 1924x

Olomoucké házenkářky nerady hrají v písecké hale „Obloukovka". Už od prvních setkání s halou ve které písecké házenkářky hrají, tedy od ročníku 2004/05, kdy postoupily do WHIL, mají někde v hlavách zakódováno, že se na utkání v Písku prostě netěší. Také zde v šesti dosud sehraných utkáních čtyřikrát prohrály a odjížděly se svěšenými hlavami. Nic proti hráčkám domácího družstva a ostatním funkcionářům a divákům nemají, ale prostě hala jim nesedí.

Tentokrát však přesto hrály po celé utkání prim a k nepřekonání byla zejména právě rodačka z Písku - naše brankařka Barbora Raníková. Ta byla (pokolikáté už letos?) hlavní strůjkyní průběhu utkání, kdy Olomoučanky byly 59. minut ve vedení, jen několikrát v jeho průběhu dovolily domácímu družstvu vyrovnat. Stále ale byly o krůček vpředu hráčky Zory, které se po celé utkání mohly radovat z příznivě se vyvíjejícího zápasu. Radovaly se, ale jako poslední se nakonec radovaly domácí, které v poslední minutě jejich nejproduktivnější hráčkou Ivetou Luzumovou dovršily neuvěřitelný výpadek hostujícího družstva, které od stavu 19:23 za poslední čtyři minuty dovolilo soupeři nastřílet pět branek a přenechat oba body zase domácímu družstvu.

Ještě necelých 60 sec. před koncem byl stav 22:23 pro Olomouc, poté však Vyhnalová proměnila 7m hod, za bránění v brankovišti domácí hráčky, která naskakovala na blok hostujícího družstva a vyrovnala na 23:23. Hostující hráčky dostaly na posledních pár sekund pokyn hrát aktivně před brankou domácích a pokusit se zakončit v samotném závěru, když remíza už byla skoro stoprocentní. Nepochopitelnou chybou v rozehrání však získala míč Luzumová a sama, nikým neatakována prošla až na šestku a neomylně zakončila. Radost na straně domácích, slzy na straně hostí, tak už to ale ve sportu chodí.

Domácí děvčata tak už podruhé v řadě v domácím prostředí zvrátila do vítězného konce zápas, ve kterém po celý čas prohrávala (předtím se Zlínem). Olomouckým hráčkám nelze až na poslední čtyři minuty vůbec nic vyčítat. Naopak po celé utkání byly aktivnějším a lepším celkem, bojovaly, dřely, několikrát byly na hřišti ošetřovány (Spíchalová, Hejtmánková, Růžičková, ale několikrát i Raníková), všechno však přišlo na zmar hrubými chybami v posledních čtyřech minutách. Jednoznačně nejlepší hráčkou utkání byla Barbora Raníková, která vychytala 26 střel domácích excelentních střelkyň a její úspěšnost se vyšplhala nad 50 %. Ze středních vzdáleností byla skoro nepřekonatelná, řadu zákroků si však připsala i z bezprostřední vzdálenosti.

Obě družstva předvedla výbornou práci v obraně, i proto zejména ze strany píseckých tak nízký počet vstřelených branek. V olomoucké obraně dominovaly zejména Vocilková a Spíchalová, několik úspěšných zákroků si připsaly i Fabíková s Růžičkovou, bohužel celkový dojem ze hry hostujícího družstva kazí počet technických chyb, který se opět vyšplhal na číslo 20. Potěšitelné je probuzení střelkyně Katky Růžičkové, která již ve druhém utkání v řadě nastřílela za záda brankařek po deseti brankách. Svůj vysoký standard drží Fabíková, několik vtipných akcí a chytrých zakončení předvedla Hejtmánková. Družstvo z důvodu několika absencí, nastoupilo do zápasu prakticky jen s jediným typickým křídlem (Huráňová), muselo se tedy hodně improvizovat.. Svůj den neměla Kubáčková, která zaznamenala střelbu 6:0.

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:5, 5:5, 6:8, 7:10, 8:11, 10:11 - 11:11, 11:13, 13:13, 14:15, 15:18, 17:19, 18:19, 18:22, 19:23, 24:23.

Rozhodčí: Pavlát, Pešek                     310 diváků                        7 m hody: 2/2 - 3/2                                vyloučení: 1 - 1

Sestavy a branky:
Písek:
Skálová, Vařečková, Káplová - Vrabcová, Borovská 5, Vyhnalová 4/2, Salačová, Rusfelová, Luzumová 9, Janoušková 1, Veselá, Stellnerová 1,Dvořáková 3, Krouská 1.

Trenér: Jan SALAČ

Olomouc: Raníková, Rašková - Hejtmánková 3, Růžičková 10/2, Vocilková 1, Samcová, Severová, Kubáčková, Huráňová, 2, Spíchalová 2, Gebre Selassie, Fabíková 2.

Trenér: Libor MALÍNEK