English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Oslabená Zora se s Jindř. Hradecem nemazlila DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 43:18 (18: 7)

Oslabená Zora se s Jindř. Hradecem nemazlila DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec 43:18 (18: 7) 17.11.2010 22:28:26 - autor: vasek, přečteno 1997x

 

Průběh utkání: 0:1, 1:2, 4:2, 11:3, 15:4, 16:7, 18:7 - 23:7, 23:9, 28:11, 31:14, 33:14, 35:15, 37:16, 42:17, 43:18.

Rozhodčí: Bečička, Horák                 150 diváků                      7 m hody: 11/9 - 1/1              vyloučení. 3 - 10

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková, Kozáková - Hejtmánková 8/2, Růžičková 9, Kulíšková 4/2, Vocilková 3, Remešová 2, Samcová 4, Severová 3, Spíchalová, Huráňová 5/4, Gebre Selassie 5/1, Fabíková.

Trenér: Libor MALÍNEK

Jindř. Hradec: Bezpalcová, Břížďalová, Březinová - Horečková, Kohoutová 5, Hroníčková, Eliášová 1, Zbožínková 3, I. Matoušková, Pilařová 3, Bubeníková 3, Krupicová 2/1, Jonová 1.

Trenér:René KUMPÁN

Do posledního interligového utkání letošního roku nastoupila domácí Zora proti Jihočeškám z Jindř. Hradce hodně oslabena. Do utkání nemohly pro nejrůznější zranění nastoupit Ždánská, Kubáčková, ani Pašková, zranění nepustilo do hry ani kapitánku družstva Janu Spíchalovou, která zápas odseděla na střídačce a nejlepší střelkyně družstva Lucie Fabíková, musela ze hry odstoupit už po sedmi minutách hry, když ji v krátkém sledu podruhé nevybíravě faulovala hradecká obrana.

Hostující družstvo vedlo v začátku utkání první čtyři minuty a to snad ani ne tak díky svému umění jako spíš skutečnosti, že domácí hráčky hrající v hodně nezvyklém složení tak trochu tápaly a na hřišti se chvíli hledaly. Jihočešky tak mohly živit naději, že se otřepaly z debaklu, který utrpěly v pondělí v Bánovcích, kde prohrály rozdílem .22 branek. To ještě nemohly vůbec tušit, že odjedou domů s ještě potupnější porážkou. Domácí hráčky se však hned po vyrovnání pustily do svého soupeře jako hladoví vlci a během jedenácti minut nasázely za záda brankařky Bezpalcové devět branek a vedly 11:3. Své vedení do poločasu ještě navýšily, takže v poločase byl rozdíl ve skóre už 11 brankový. Zásluhu na tom má samozřejmě i opět vynikající Barbora Raníková, která za 30 minut vytasila 13 úspěšných zákroků.

Do druhého poločasu poslali trenéři do branky Lucii Raškovou, která po patnácti minutách přepustila své místo v brance Ireně Kozákové a také ony zaznamenaly celkem 14 úspěšných zákroků. Také všechny ostatní hráčky se postupně dostávaly do hry, trenéři točili ve hře jen devět hráček, které si s chutí zahrály a také se všechny zapsaly do střelecké tabulky. Rozdíl ve skóre postupně narůstal až se zastavil na rekordním rozdílu 25 branek. Hanačky tak zakončily letošní interligovou sezonu brankovým koncertem proti soupeři, který toho v Olomouci moc neukázal, kromě tvrdosti až za hranicí regulérnosti, což také rozhodčí nekompromisně trestali vylučováním a sedmimetrovými hody.

Deset vyloučených a jedenáct 7 m hodů proti hostujícímu družstvu je porce, která stačí normálně na několik zápasů. Jihočešky svými zákroky nahrazovaly to, že v obraně proti rychlé hře domácích prostě nestačily a výsledkem bylo jejich časté oslabení a tresty v podobě sedmiček. Terčem jejich zákroků byla především Anička Gebre Selassie, na kterou byly tři 7 m hody a čtyři vyloučení a Lucka Severová, na kterou bylo pět sedmiček a navíc dvakrát současně vyloučení bránící protihráčky.

Těžko hovořit o samotné hře a výkonech jednotlivých hráček, vždyť na příklad jen gólů z rychlých útoků zakončených do nepostavené obrany bylo ze strany domácích děvčat 11, nechyběly však ani výborné trefy ze střední vzdálenosti, ať už v podání Růžičkové, nebo Adély Samcové. Vůbec hra domácího družstva byla v útoku hodně nápaditá, rychlé kombinace, které vymýšlely hlavně Veronika Hejtmánková s Gebre Selassie a do kterých se zapojovala i obě křídla Huráňová a Remešová dělaly hostujícím hráčkám hodně problémů. S velkým nasazením tradičně v obraně hrající Alena Vocilková se tentokrát zapojovala hodně i do útoku a bylo ji hodně vidět.

Doslova se "vyřádili" i oba pivoti, kteří nahradili Spíchalovou. Lucka Severová odvedla velký kus práce v obraně a na brankovišti hostujícího družstva se bez problémů uvolňovala, z čehož vznikaly již zmiňované 7 m hody. V utkání debutovala ještě ne osmnáctiletá Andrea Kulíšková. Tu poslal trenér Malínek ve 22. minutě druhého poločasu na svou premiérovou sedmičku, kterou proměnila a tak se jí střílení branek zalíbilo, že přidala ještě dvě branky ze hry a .jednu ze sedmičky, prostě premiéra v interlize jako hrom...

Z družstva hostí působila domácí obraně největší problémy pohyblivá Kohoutová, několikrát nebezpečně vystřelila Pilařová, svůj talent ukázala vysoká mladá spojka Zbožínková, odchovankyně třebíčské házené. Vůbec se neprosadila nejlepší hráčka hostujícího družstva, obávaná Iveta Matoušková, která už za dvacet minut nasbírala dvě vyloučení a trenér Kumpán ji raději z hřiště stáhl a šetřil na „horší časy", ty však nepřišly.