English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Juniorky v Plzni příjemně překvapily DHC SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc 21:23 (12:17)

Juniorky v Plzni příjemně překvapily DHC SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc 21:23 (12:17) 21.11.2010 22:11:18 - autor: vasek, přečteno 1937x

Průběh utkání: 1:3, 4:5, 6:6, 6:9, 7:13, 10:15, 12:17 - 12:19, 16:19, 18:20, 21:21, 21:23.

Rozhodčí: Lízl, Kasík                    30 diváků             7 m hody: 3/2 - 5/4             vyloučení: 5 - 6.

Sestavy a branky:
Plzeň:
Boháčková, Sekyrová, Doláková L. - Sedláčková 5/1, Písařová, Irlbeková, Lišková 2, Říhová, Mrázová, Martenková 8/1, Bernardová, Pousková 2, Rumlová, Kunclová 2.

Trenér: Róbert MÍČEK

Olomouc: Rašková, Melichová - Hofmanová, Hofírková 1, Kulíšková 1, Sadílková, Grolichová 5, Kosová 6/1, T. Smékalová, Samcová 8/3, Turková, P. Smékalová 2, Kummerová, Roubalová.

Trenér: Alois LASOVSKÝ

Výborného výsledku dosáhly juniorky Olomouce na půdě 3. týmu prvoligové soutěže a jednoho z vážných kandidátů na postup do interligy. I když do Plzně neodjížděly s příliš velkými ambicemi, trenér Lasovský měl pro utkání jisté jen dvě brankařky, dvě spojky (Samcová a Kosová), křídlo - Grolichová a pivota - Kulíšková. Několik hráček kádru juniorek se na zápas omluvilo (Hymrová, Koppová, Zedková, Spurná a Zvonařová), s družstvem mateřského klubu UP Prior Olomouc musela hrát utkání 2. ligy hostuící Podešvová, po těžké sérii v interlize a šrámech, které v utkáních WHIL utržily nemohl počítat ani s děvčaty, které z kádru družstva žen pravidelně v juniorce nastupují, především Severová, Kubáčková, Pašková, nebo Gebre Selassie.. V této situaci obětavě vypomohlo několik dorostenek, které už měly za sebou zápas 1. ligy starších dorostenek.

Navíc soupeř nastoupil s tím nejlepším co má k dispozici, Zuzanu Martenkovou, která ještě v minulé sezoně hrála interligu za Sokol Písek, nebo jednu z nejlepších střelkyň 1. ligy Petru Sedláčkovou a další.

Juniorky měly vynikající hlavně 1. poločas, kdy soupeře přehrávaly ve všech směrech. Klíč k úspěchu byla výborná obrana zejména vynikající výkon Lucie Raškové v brance, která se mohla pochlubit za celý zápas 56 % úspěšností svých zásahů. Výborný výkon podaly i další hráčky, především Samcová, Kosová a Kulíšková v obraně i v útoku, mimořádný výkon podala také Lucie Groluchová na křídle. Celé družstvo zahrálo velmi obětavě as vysokým nasazením.

K utkání se vyjádřil i trenér Alois Lasovský:
"K utkání jsme odjeli uhrát solidní výsledek. Velice nám pomohly dorostenky, za což jim děkuji. Utkání bylo velice tvrdé, což také dosvědčuje vysoký počet vyloučených. Ve druhém poločase v útočné činnosti začaly docházet síly, přesto dobrou obranou, podporované výbornou Raškovou v brance jsme vítězství udrželi. Chválím celé družstvo za maximální nasazení velkou vůli po vítězství, za což jim děkuji. Z hráček kromě Raškové vynikly Samcová, Kosová a Grolichová, k nim se připojily Petra Smékalová a Hofírková"