English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Reprezentantky mají před sebou důležité období

Reprezentantky mají před sebou důležité období 23.11.2010 12:44:39 - autor: , přečteno 1765x

Pod novým trenérským vedením dvojice Jan Bašný - Dušan Poloz se sešly české reprezentantky na první fázi přípravy do lázeňského prostředí v Luhačovicích, kde proběhne první část přípravy na kvalifikaci o postup na MS v roce 2011 v Brazilii. Kvalifikace se uskuteční začátkem prosince 2010 v Itálii (3. - 5. 12. 2010 v italském městě Oderzo ležícím asi 65 km severně od Benátek) a soupeřkami našim děvčatům budou postupně reprezentace Itálie, Bulharska a Litvy. Z kvalifikační skupiny pak do jarního play.off (4./5. a 11./12. června 2011) postupují jen vítězově čtyř skupin.

Druhá fáze kvalifikace proběhne formou play-off a letenky do Brazilie si z Evropských celků zajistí mimo trojice nejlepších z prosincového ME a obhájce titulu Ruska osmička vítězných družstev z play-off. .

V rámci přípravy na kvalifikační boje sehrají ve čtvrtek a v pátek české reprezentantky dvě mezistátní utkání se Slovenskem (to má ještě těžší los kvalifikace, neboť hraje v Polsku s Rakouskem, Velkou Británií, Kyprem a domácí reprezentací, také o jediné postupové místo). Pokračování přípravy českého družstva pak po utkáních se Slovenskem proběhne v Hustopečích u Brna.

V kádru seniorské reprezentace je v současné době jediná hráčka našeho klubu - Barbora Raníková, když další z adeptek Jana Spíchalová se musela omluvit pro zranění. Současně probíhá také příprava juniorek, které budou hrát o víkendu na turnaji v Polsku (soupeřkami jim tam budou silná družstva Norska, Francie a domácího Polska) a příští týden budou hrát v Olomouci na turnaji junIorských družstev Dánska, Rumunska a České republiky. Také v juniorském družstvu je jediná hráčka našeho klubu Andrea Kulíšková, protože dvě další, Tereza Kubáčková a Míša Ždánská se musely také pro zranění omluvit.