English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky Zory kralují bez ztráty bodu 1. lize

Mladší dorky Zory kralují bez ztráty bodu 1. lize 29.11.2010 09:02:11 - autor: vasek, přečteno 2600x

 

Velmi složité období má za sebou družstvo, které v loňské sezóně vládlo lize mladších dorostenek, na Přeborech ČR, hraných navíc v domácím prostředí však neuspělo. Příčinou byla série zranění klíčových hráček a tato zranění se bohužel přenesla i do nové sezóny. Lucka Zímová absolvovala operaci kolena, Lucka Hochvaldová pokračovala v léčení těžkého úrazu kotníku a nově zařazená Klára Pietraszová přišla z Karviné se zraněním kolena a operace ji teprve čeká.

Hráčky zařazené do družstva z bývalých starších žaček byla především křídla a ani těm se zranění nevyhnula - Jordánová zlomený prst, Ptáčníková ruka a později i koleno, Směšná nárt i koleno - téměř vše z minulé sezóny. Ostatní bývalé žačky se pomalu zapracovávají do družstva, výkonnostně však zatím své starší spoluhráčky musí teprve dohonit.

Zátěž mistrovských utkání tak ležela především na loňských oporách Jansové, Sovové, Palátové, Štegrové, pivotech Brandýsové, Minaříkové a pokud byla zdravá tak i Sylvě Rokytové. Oporou byly i obě brankařky Havlíčková a Nováková. Z loňských žaček pak nejvíce trénovaly Jurníčková, Lounová a Konečná, ta se však v závěru rovněž zranila a chce s házenou končit. Družstvu tak významně pomohly sestry Fryčákovy, které se zúčastňovaly 1x týdně tréninku a mistrovských utkání od poloviny soutěže. Zvlášť v utkání ve Zlíně byla tato pomoc velmi významná.

Omezené možnosti střídání spojek se tak projevily především v nižším množství rychlých útoků i když v řadě zápasů jsme se blížili k celkovému počtu útoků 70 což znamená, že snaha o rychlý přechod byla patrná a limitovaly ji jen kondiční možnosti. V postupném útoku jsme dokázali rozložit zátěž a produktivitu na všechny hráčky. Důkazem jsou čtyři naše hráčky ve dvacítce střelkyň soutěže. Nejvíce branek vstřelila Nikola Jansová (61). V první polovině soutěže jsme se soustředili na hru proti pasivnějším obranným systémům, tedy s větším množstvím střel z větší vzdálenosti v níž dominovaly Jansová se Sovovou. V druhé polovině pak jak na tréninku, tak v utkáních přišly systémy proti agresivnějším obranám, tady pak dominovala Palátová a prosazovala se i křídla Štegrová, Rokytová a Terka Fryčáková. Po celé období se dařila hra do pivota.

V obranné hře jsme byli v tréninku omezeni nízkým počtem hráček a tak na plánované agesivní obranné systémy nedošlo. Soustředili jsme se proto na obranné činnosti jednotlivce a pilování 0:6, který je naším základním systémem. V tréninku družstvu významně prospívají miniutkání s družstvem starších dorostenek, jinak je herní trénink velmi problematický vzhledem k počtu hráček.

Svá utkání v mistrovské soutěži družstvo poměrně hladce vyhrávalo a to i vzhledem k nepříznivému losu ( 6x venku, 3x doma ). Výjimkou byla utkání ve Zlíně a v Bohunicích tedy s největšími konkurenty a adepty na postup na Přebory ČR. I s těmito soupeři jsme se dokázali vypořádat vítězně a dokázali jsme, že umíme zabojovat nejen když se daří, ale i v situacích, kdy to tolik nejde nebo je velmi silný soupeř.

Celkem jsme odehráli jeden přípravný turnaj - Velké Meziříčí 5 účastníků 4x vítězně , 1. místo.
9 mistovských utkání - 9x vítězně

Realizační tým: trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř
ved. družstva: Mgr. Jana Fischerová

Velké Meziříčí - Zora 26 : 37
Zora - Karviná 35 : 10
Vlčnov-Bánov - Zora 23 : 28
Zlín - Zora 22 : 25
Zora - Zábřeh 33 : 16
Poruba - Zora 19 : 36
Kunovice - Zora 15 : 31
Zora - Veselí 24 : 15
Bohunice - Zora 29 : 31

Celkově 1. místo 18. bodů 280 : 175

Podzim byl tedy úspěšný a již se všichni těšíme na plnohodnotný návrat našich zraněných, abychom se mohli dobře připravit na jarní část soutěže a především získat nějakou tu medaili na Přeborech ČR.

Hodnocení provedl: trenér družstva: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Tabulka střelkyň moravské skupiny 1.ligy mladších dorostenek:

1. TRUMPEŠOVÁ Jarmila (Bohunice) 116
2. DANÍČKOVÁ Barbora (Vlčnov-Bánov) 110
3. SEKULOVÁ Michaela (Otrokovice) 74
4. KRATOCHVÍLOVÁ Hana (V.Meziříčí) 70
5. PUDICHOVÁ Anna (Poruba) 69
6. BALÁŽOVÁ Anna Veselí) 66
7. JANSOVÁ Nikola (Olomouc) 61
8. ŠORMOVÁ Nikola (Ostrava-Zábřeh) 60
9. KNAGOVÁ Monika (Ostrava-Zábřeh) 55
10. ŠTEFANÍKOVÁ Lucie (Poruba) 48

17. PALÁTOVÁ Michalea (Olomouc) 40
18. SOVOVÁ Klára (Olomouc) 38
19. BRANDÝSOVÁ Markéta (Olomouc) 37
22. ŠTEGROVÁ Tereza (Olomouc) 35
43. ROKYTOVÁ Sylvie (Olomouc) 20
49. FRYČÁKOVÁ Tereza (Olomouc) 18
56. MINAŘÍKOVÁ Kamila (Olomouc) 17
98. JURNÍČKOVÁ Kateřina (Olomouc) 5
112. KONEČNÁ Eva (Olomouc) 3
119. FRYČÁKOVÁ Vendula (Olomouc) 2
123. LOUNOVÁ Kateřina (Olomouc) 2
130. HAVLÍČKOVÁ Michaela (Olomouc) 1
131. JORDÁNOVÁ Alžběta (Olomouc) 1