English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Spanilá jízda starších žaček - zhodnocení podzimu 2010

Spanilá jízda starších žaček - zhodnocení podzimu 2010 01.12.2010 15:34:01 - autor: , přečteno 2642x

 

Stabilizovaný kádr družstva starších žaček, který byl před začátkem sezony doplněn děvčaty ročníku narození 1996 z druhého klubového družstva ZŠ Holečkova, absolvoval, zdařilou letní přípravu zakončenou úspěšným startem na velkém mezinárodním turnaji Karviná Cup, který družstvo s přehledem vyhrálo.

Podzimní část mistrovské soutěže starších žaček se v letošním roce hrála ve dvou skupinách po šesti účastnících dvoukolově, takže každé družstvo sehrálo 10 zápasů. Jarní část bude pokračovat opět ve dvou skupinách po šesti družstvech, tentokrát však už rozdělených podle výkonnosti, postoupila vždy první tři družstva z obou skupin. Zbývající šestice pak sehraje dvoukolově soutěž o celkové umístění na konečném 7. - 12. místě.

Podzimní část tak nebyla tou nejvážnější konfrontací výkonnosti našeho družstva, všichni jeho soupeři byli bez nadsázky nejméně o třídu horší a na příklad druhý tým soutěže Otrokovice naše děvčata porazila rozdílem 25 a 28 branek, třetí Uh. Hradiště o 10 a 23 branek, také béčko Zlína utrpělo dvakrát debakl o 22 a 21 branek, Žeravice rozdílem 19 a 30 branek a nově vytvořené družstvo Litovle dokonce rozdílem 35 a 50 branek. Takovéto výsledky rozhodně výkonnosti družstva a růstu hráček nepomohou.

Proto jediným vážným měřením sil bylo až utkání s vítězem druhé skupiny HC Zlín „A" hraném na neutrálním hřišti v Přerově, které také naše děvčata vyhrála 25:20 a pro nasazení do Žákovské ligy postoupila ze Středomoravské oblasti jako „jednička". Jarní část sezony bude už pro družstvo mnohem větším prubířským kamenem. V měření sil v rámci oblasti se asi nedá očekávat, že by s výjimkou áčka Zlína našla děvčata vážnějšího soupeře, ale od 22. ledna 2011, kdy začíná nový ročník Žákovské ligy budou hrát každý měsíc jeden turnaj ŽL a naše družstvo by chtělo postoupit až do závěrečného kola a pokusit se vybojovat si některou z medailí ve finálovém turnaji, který je zároveň přeborem republiky starších žaček. A hrát na dvou frontách, to už bude pořádná prověrka výkonnosti a odolnosti děvčat.

Po skončení podzimu se družstvo zúčastnilo dvoudenního turnaje v Pardubicích, kde v konkurenci 10 družstev turnaj vyhrálo, i když se svým rivalem HC Zlín „A" odešlo poraženo 11:12, ostatní své soupeře však porazilo a turnaj vyhrálo. (Pardubice 18:9, Zlín A 11:12, Kobylisy 14:12, Astra Praha 18:8, Velké Meziříčí 19:8, výběr Katowic 18:8, Slávie Praha 10:8).

Obě brankařky Anna Fialová a Monika Kortišová, byly ve všech utkáních v celé sezoně spolehlivými oporami družstva. Velkou devízou je to, že trenér Dočkal může do hry nasadit prakticky kteroukoliv hráčku družstva a všehny podávají velmi dobré výkony. O tom jak se děvčatům dařilo střelecky uvádí přehled střelkyň (v tabulce jsou uvedeny nejlepší střelkyně z obou skupin Středomoravské ligy, kam se v počtu nastřílených gólů prosadila hned trojice děvčat družstva Zory. Pro velkou marodku v družstvu mladších dorostenek se v některých zápasech 1. ligy ml.dorostenek objevily už i i sestry Tereza a Veronika Fryčákovy a nevedly si špatně.

Trenérem družstva je Radoslav DOČKAL, ved. družstva Mgr. Dana DOČKALOVÁ.

Tabulka střelkyň obou skupin Středomoravské ligy starších žaček:

1. Natálie GÄRTNEROVÁ (Uh. Hradiště) 81
2. Jana ŠUSTKOVÁ (Veselí) 73
3. Veronika ANDRÝSKOVÁ (Uh.Hradiště) 72
4. Lucie SKLENÁŘOVÁ (Olomouc) 63
5. Gabriela ŠMEJKALOVÁ (Kunovice) 59
6. Tereza DIVÍLKOVÁ (Otrokovice) 57
7. Anna BALÁŽOVÁ (Veselí) 55
8. Alžběta KŘENOVÁ (Kunovice) 55
9. Adriana MÍŠOVÁ (Olomouc) 52
10. Tereza FRYČÁKOVÁ (Olomouc) 48

Další pořadí hráček DHK ZORA Olomouc:

Vendula FRITSCHOVÁ (Olomouc) 47
Barbora OPLETALOVÁ (Olomouc) 37
Vendula FRYČÁKOVÁ (Olomouc) 36
Jana DOLEŽALOVÁ (Olomouc) 34
Tereza FIALOVÁ (Olomouc) 24
Simona FRYČÁKOVÁ (Olomouc) 23
Markéta KOŘISTKOVÁ (Olomouc) 7
Natálie DURČÁKOVÁ (Olomouc) 5
Sára RAŠKOVÁ (Olomouc) 1