English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší žačky > Mladší žačky ZŠ Holečkova - zatím se jen učíme

Mladší žačky ZŠ Holečkova - zatím se jen učíme 02.12.2010 15:23:29 - autor: , přečteno 2671x

Nejmladšími registrovanými hráčkami našeho klubu jsou děvčátka zařazená do družstva mladších žaček a v soutěži hrající jako ZŠ Holečkova Olomouc. Jsou to děvčátka narozená v roce 1999 a 2000, která se začala učit hrát házenou převážně v letošním roce, nebo mají základy získané v družstvu miniházené, která je přece jen něco jiného než klasická házená o 7 hráčkách hraná na velkém hřišti. Hrají v soutěži ve společné skupině i s děvčaty staršími třeba i o dva roky a to je u těch nejmenších opravdu hodně znát.

Děvčata se teprve učí vlastně organizovanému sportování a nejdůležitější v této době není počet vstřelených branek a výhry, ale radost z pohybu a naučit se pravidelnému organizovanému sportování. V mistrovské soutěži v rámci Středomoravské oblasti děvčata na podzim všechna svá utkání prohrála při brankovém poměru 77:179: a od jarní části budou hrát přece jen s vyrovnanějšími družstvy, protože ta nejlepší tři z obou skupin budou hrát skupinu o 1. - 6. místo a zbývající pak o 7. - 12. místo, takže věřme, že první radost z vítězství si děvčata vychutnají už za pár týdnů až začnou jarní odvety.

Družstvo vedené trenérkami Mgr.Michaelou Janotovou a Ing. Vladimírou Vítkovou nastupovalo k zápasům a pilně se připravuje v tomto složení:

Brankařky:Alexandra Faiglová (10 utkání), Valentýna Kolářová (9), v poli pak hrají: Chiara Concolino (10 utk./34 branek), Hana Černá (10/5). Tereza Veselá (10/9), Kristýna Hlaviznová (10/6), Klaudie Tesařiková 9/15), Adéla Lounová (7/3), Lucie Hegerová (7/3), Alice Šimšová (7/2), Denisa Loutocká (6/0), Adéla Petríková (6/0), Veronika Ondráčková (5/0), Kristýna Očenášková (3/0), Tereza Jadrníčková (3/0), Iva Kočí (3/0), Barbora Konečná (1/0).

Družstvo se zúčastnilo turnaje v Ivančicích, kde skončilo na 4. místě ze 6 účastníků.