English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Čtvrtfinále Českého poháru klepe na dveře

Čtvrtfinále Českého poháru klepe na dveře 07.12.2010 10:27:17 - autor: , přečteno 1807x

Do posledních fází vstupuje v prosinci letošní ročník Českého poháru házenkářek, ještě před vánocemi budeme znát postupující celky do semifinále, které se bude hrát těsně po vánočních svátcích a to v úterý 28. prosince 2010 ve sportovní hale ve Veselí nad Moravou a ve stejném prostředí se pak příští den, tedy ve středu 29. prosince 2010 od 19:00 hod., před kamerami ČT 4 v přímém přenosu utkají o cennou trofej vítězové semifinálových zápasů.

Vyřazovací boje v předchozích kolech žádné velké překvapení nepřinesly, do závěrečných bojů postoupilo všech osm interligových družstev. Kdo z nich pojede po vánocích do Veselí, o tom se rozhodne v příštích dnech. Los tomu chtěl, že dvojice jsou sestaveny tak, že jako hostující družstva figuruje čtveřice družstev, která jsou v aktuálním pořadí interligy na první až čtvrté příčce mezi českými celky.

Jako první účastník semifinále bude znám vítěz utkání hraného už v pátek 10. prosince 2010 v Polance nad Odrou, kde domácí Sokol Poruba přivítá Britterm Veselí nad Moravou. Ambiciózní nováček interligy bude jistě chtít odčinit krutou porážku, kterou ve veselském „Pekle" utrpěl v říjnu v rámci 5. kola interligy v poměru 31:17, to však ještě neměl ve svém středu dvě exolomoučanky Seluckou a Hrbkovou. S jejich příchodem potenciál a ambice družstva ještě stouply, takže jistě bude k vidění zajímavý souboj. Hostující družstvo bude chtít za každou cenu postoupit, protože semifinále ve Veselí bez účasti Panenek by bylo pro celý region a fanoušky jen těžko představitelné. Zkušený celek v čele s Flekovou, Kočí, Lenkou Černou a rychlíky Chmelařovou se Súkenníkovou ještě před několika dny posílila navrátivší se klubová ikona Marcela Handlová. Utkání se hraje večer od 19:15 hod.

Druhé utkání čtvrtfinále se hraje v sobotu 11. prosince v 18:00 hod. v Lounech a proti domácímu DHK Baník Most se postaví naše děvčata DHK ZORA Olomouc. Pikantní na tomto souboji je skutečnost, že oba celky se hned po Novém roce 8. ledna 2011 utkají znovu, tentokrát o interligové body a hrát se bude pro změnu v Lovosicích. Děvčata Mostu sice zatím v interlize nasbírala jen 4 body a jsou předposlední, v minulých dnech však došlo ke změně trenéra, kdy družstvo převzal velezkušený Tomáš Kuťka a to může být pro družstvo novým impulsem. Navíc ve skvělé formě hrála v reprezentačním dresu v Itálii v předkvalifikaci a v předešlých utkáních proti Slovensku kanonýrka Hana Martínková, která v těchto pěti mezistátních utkáních nastřílela sama 32 branek. I další hráčky Mostu mají svou sílu. Martina Crhová, patří k nejlepším kanonýrkám interligy, družstvo má rychlonohá křídla Schererovou a Vysloužilovou, v brance je oporou Lucie Kantůrková, nebo juniorská reprezentantka Müllnerová, družstvo posílila pivotka Štolfová ze Slavie a po zranění se zapojila znovu reprezentantka Kupková.

Hanačky odjedou na sever Čech s odhodláním neprodat kůži lacino, i když řada hráček má ještě nevyléčená zranění a je otázka koho se podaři dát zdravotně úplně do kupy.

V neděli 12. prosince od 11:00 hod. změří u Vajgaru síly Jihočešky z Jindř. Hradce a zatím třetí celek interligy HC Zlín. Favoritkami tohoto zápasu budou hostující hráčky, které sice měly na reprezentačních akcích celou řadu hráček (Štěrbová, Poznarová, Růčková, Salčáková, Marčíková), včetně trenéra Poloze a je otázka v jakém stavu se vrátily, ale hráčská kvalita je na jejich straně. Domácí družstvo však nemá co ztratit a jistě bude chtít překvapit.

Posledního semifinalistu budeme znát až příští pátek 17. prosince, kdy v 18:00 hod. nastoupí proti domácímu družstvu Sokol Písek, lídr interligy Slavia Praha. Domácí družstvo už dokázalo v letošním ročníku interligy v domácím prostředí několikrát překvapit, ale Slavia bude mít obrovskou motivaci odčinit loňský nezdar ve finále Českého poháru, když ve finále ve druhém poločase zkolabovala a přenechala trofej Veselankám. Letos budou chtít Pražanky jistě zaútočit znovu na zisk double a výhra na jihu Čech je jednou ze základních podmínek.