English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Druhé družstvo starších žaček bude hrát také v silnější skupině

Druhé družstvo starších žaček bude hrát také v silnější skupině 08.12.2010 11:40:09 - autor: , přečteno 2362x

Všechna děvčata registrovaná v DHK ZORA Olomouc kategorie starších žaček byl před začátkem sezony rozdělen, kdy děvčata narozená v roč. 1996 postoupila do prvního družstva starších žaček, hrajících jako DHK ZORA a ročník 1997 byl doplněn hráčkami z družstva mladších žaček. Totonové družstvo starších žaček Holečkova Olomouc v počtu 18-ti hráček absolvovalo zdařilou letní přípravu zakončenou turnajem v Praze, kde se děvčata umístila na 3.místě.

Podzimní část mistrovské soutěže starších žaček se v letošním roce hrála ve dvou skupinách po šesti účastnících dvoukolově. Jarní část bude pokračovat opět ve dvou skupinách po šesti družstvech, kdy do první skupiny postoupila vždy první tři družstva z obou skupin. Družstvo starších žaček Holečkova Olomouc skončilo na 3. místě v první části a tudíž postoupilo do první skupiny. Vzhledem k tomu, že se družstvo v podzimní části teprve tvořilo, je umístění ve skupině dobrým výsledkem. Náš klub je jediným ve Středomoravské oblasti, jehož dvě družstva budou v jarní části sezony hrát v té první, silnější skupině.

V soutěži se vystřídalo všech 18 hráček, i když 4 z nich byly úplnými nováčky v družstvu. Bohužel jsme v podzimní části měli mnoho dlouhodobých zranění stabilních hráček - Natálie Věčeřová, Michaela Chladová, Kateřina Dokoupilová, Diana Kunčarová. I přesto se podařilo zbývajícím hráčkám udržet 3. místo v tabulce.
Věříme, že hra se bude dále zlepšovat a v jarní části budeme moci chválit nejen za útok, ale i za obrannou hru. Velkým příslibem je i skutečnost, že na vstřelených brankách se podílela většina hráček.
Nesmíme zapomenout na brankářky Karolínu Pallyovou a Radku Zemanovou, které byly ve většině utkáních v celé sezóně spolehlivými oporami družstva.

Tabulka střelkyň jarní části skupiny „B" (pořadí je z celkové tabulky všech družstev skupiny „B")

8.místo Jurečková Monika 42 branek
10.místo Grygarová Gabriela 39
12.místo Juřenová Aneta 35
17.místo Chladová Michaela 27
18.místo Večeřová Natálie 26
19.místo Hradilová Karolína 25
29.místo Zemanová Radka 19
34.místo Kummerová Adéla 14
Dále Mačugová Barbora 9
Kunčarová Diana 6
Dokoupilová Kateřina 2
Klevetová Markéta 2
Šafranová Marcela 1

Trenérkami družstva jsou Iveta Hofmanová a Pavlína Pallyová.

Text hodnocení zpracován z podkladu Ivety Hofmanové