English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Sdružení Dobré místo pro život a házenkářky Zory Olomouc

Sdružení Dobré místo pro život a házenkářky Zory Olomouc 10.12.2010 09:06:52 - autor: vasek, přečteno 2369x

 

Sdružení „Dobré místo pro život" vyvíjí své aktivity na pomoc tělesně a mentálně postiženým osobám a dětem v ústavní péči v rámci měszta Olomouc. Pro tyto skupiny našich spoluobčanů organizuje nejrůznější akce, které jim pomáhají překonávat bariéry k zapojování do plnohodnotného života v našem městě.

Olomoucké házenkářky nechtějí zůstávat stranou společenského života a ani jim není lhostejný osud těch, kteří potřebují pomoc. Proto se zapojují do akcí pořádaných sdružením, jako byl na příklad společný turnaj v bowlingu s vozíčkáři spolku Trend, jehož někteří členové navštěvují zase pravidelně zápasy interligových házenkářek Zory Olomouc. Jedna z hráček družstva - brankařka Irena Kozáková dokonce pro Trend pracuje aktivně prakticky denně.

Házenkářky oslovila zakladatelka a předsedkyně sdružení paní Věra Novotná, a ty samozřejmě nebudou chybět ani na nejnovější aktivitě sdružení, kterou je předvánoční prodej ve stánku Dobrého místa pro život na Dolním náměstí v Olomouci. Výtěžek z prodeje půjde na podporu Sdružených zařízení pro péči o dítě v Olomouci. V pátek 17. prosince mezi 16:00 hod. - 22:00 hod. budou házenkářky DHK ZORA spolu s realizačním týmem nabízet ve stánku občerstvení, včetně tolik oblíbeného punče a budou prodávat jak oficiální předměty sdružení, na příklad kalendář Dobrého místa pro život 2011, tak i třeba oficiální fotografie družstva žen a jiné drobnosti.

Ve stánku se vystřídají prakticky všechny hráčky interligového družstva žen v čele s dvojnásobnou nejlepší házenkářkou České republiky Lucií Fabíkovou, nejlepší střelkyní v historii klubu Veronikou Hejtmánkovou, současnými členkami české seniorské reprezentace Barborou Raníkovou a Janou Spíchalovou, nebo juniorskými reprezentantkami ČR Terezou Kubáčkovou, Andreou Kulíškovou a Míšou Ždánskou.

Věříme, že co nejvíce příznivců olomouckých házenkářek podpoří tuto významnou akci a navíc využije příležitosti pohovořit si s hráčkami a trenéry, získat jejich autogramy, nebo třeba společnou fotografii.

A kde nás najdete ? Hned vedle kluziště v dolní části Dolního náměstí jako předposlední stánek.