English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Baník Most vystavil Hanačkám v poháru „STOP

Baník Most vystavil Hanačkám v poháru „STOP 12.12.2010 10:19:50 - autor: vasek, přečteno 2654x


DHK Baník Most - DHK ZORA Olomouc 33:27 (14:12)

Ve čtvrtfinále Českého poháru hraném v Lounech vyhrálo po vyrovnaném průběhu zaslouženě domácí družstvo, kterému se hodně vydařila zejména poslední čtvrtina zápasu. Domácí družstvo nastoupilo do utkání motivované vidinou postupu mezi nejlepší čtyři celky v druhé nejprestižnější soutěži a od začátku diktovaly tempo hry. Hostující družstvo, kterému chybělo v sestavě několik hráček základní sestavy ( Ždánská, Pašková, Severová), nastoupilo v základní sestavě s brankařkou Raníkovou a zkušenými hráčkami Fabíkovou a Hejtmánkovou na lavičce. Do branky se postavila Rašková a vydržela v ní nakonec po celých šedesát minut.

Na důraznou hru domácího celku odpovídaly mladé Olomoučanky dirigované Aničkou Gebre Selassie stejnou mincí, takže k vidění byla solidní házená s rychlými kombinacemi i častou střelbou.. Výsledek zápasu byl stále otevřený, domácí si neustále udržovaly mírný náskok. K prvnímu trháku ve skóre došlo mezi 15. - 18. minutou, kdy se domácím děvčatům podařilo odskočit až na čtyřgólový rozdíl a to byl signál pro trenéra Malínka na time out. Hanačky si jeho výtky vzaly k srdci a vzápětí snížily zase na kontaktní branku a do šaten se nakonec šlo s dvougólovým vedením domácího družstva.

Stejný obrázek skýtal i druhý poločas, domácí družstvo neustále vedlo a hostující děvčata vždy snížila na kontaktní rozdíl. Rozhodující chvíle pak přišla na začátku poslední desetiminutovky, kdy si domácí družstvo vypracovalo šestibrankový náskok (30:24) a definitivně tak zlomilo odpor soupeře. Získaný náskok si taktickou hrou pohlídalo prakticky až do konce utkání.

Domácí celek si postup za svůj výkon bezpochyby zasloužilo. Mělo ve svém středu vynikající osobnost, ve kterou v posledních týdnech dozrála Hanka Martinková, která pokračovala ve skvělých výkonech z předchozích reprezentačních akcí. Zejména v prvním poločase dala branku prakticky kdy se jí zachtělo. Po osobce ve druhém poločase už se přece jen tolik neprosazovala. Střelecky jí tentokrát sekundovala druhá z reprezentantek Martina Crhová. Výborný výkon podala, zejména ve druhém poločase brankařka Machová, která zlikvidovala řadu gólových příležitostí hostujících hráček. Celkově lze říci, že domácí podaly jednoznačně výkon, který je opravňuje k optimismu do dalších interligových bojů. Družstvo hodně získalo návratem Zuzany Kupkové po zranění i příchodem zkušené obranářky a pivotky Kláry Štolfové.

Z hostujícího družstva začala spolehlivě v brance Lucka Rašková, v první půli si připsala devět úspěšných zákroků včetně sedmičky, po změně stran přidala dalších deset, ale v době největšího tlaku domácích byla několik minut prakticky bez úspěšného zákroku. Dlužno však říct, že jí spoluhráčky roli příliš neusnadnily, obrana byla velkou bolestí hostujícího družstva. Herně se Olomoučankám nedařilo tak jako obvykle, střelecká úspěšnost byla opět hluboko pod 50 %. Aktivitou hýřila hlavně ve druhé půli Lucie Fabíková, poslední desetiminutovku se však ani ona stejně jako celé družstvo herně neprosadila.

Sled branek: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 7:7, 11:7, 11:10, 12:11, 14:11, 14:12 - 15:12, 17:14, 17:17, 20:20, 22:20, 24:23, 26:24, 30:24, 32:25, 32:27, 33:27

Rozhodčí: Vaník, L. Kohout      160 diváků      7 m hody: 4/2 - 2/2   vyloučení: 1 - 2.

Sestavy a branky:
Most:
Machová, Müllnerová - Crhová 7, Štolfová 3, Dvořáková 3/2, :BNenšová, M. vysloužilová 2, Kotačková, K. Vysloužilová, Martinková 10, Schererová 2, Kupková 3, Kylarová 3.

Trenér: Tomáš KUŤKA

Olomouc: Rašková, Raníková, Kozáková - Hejtmánková 3/2, Růžičková 5, Vocilková, Remešová 1, Samcová 1, Kubáčková 3, Spíchalová 2, Huráňová 3, Gebre Selassie 3, Fabíková 6.

Trenér: Libor MALÍNEK